Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Esra
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 00:29
PKK dağdan İstanbul'a indi: Markette patlama: 2'si ağır 15 yaralı

Son Dakika
13 Şubat 2006
Markette patlama: 2'si ağır 15 yaralı

(a.a.)

İstanbul Bahçelievler'de bir markette patlama meydana geldi. Patlamada 2'si ağır 15 kişi yaralandı.

İstanbul Bahçelievler'de Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerindeki bir markette bir patlama meydana geldi. Patlamaya  manketin emanet bölümüne birakılan bir çantanın neden olduğu bildirildi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, gelen patlamada 1'i ağır 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Ancak Anadolu Ajansı  patlamada 15 kişinin çevre hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.

Patlamanın olduğu Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerindeki markete gelerek görevlilerden bilgi alan Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'la birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı.

Güler, marketin emanet eşyaların konulduğu bölümünde saat 19.35'te bir patlama meydana geldiğini belirterek, “Olayda 1'i ağır 5 yaralı var. Ekiplerimiz konuyla ilgili inceleme yapıyor. Bir patlayıcı var. Nasıl bir maddedir onu hemen belirleyemeyiz. Ekiplerimiz gerekli araştırmayı yapıyor” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Terör mü?” sorusuna da “Herşey olabilir” yanıtını veren Güler, “Bir ağır yaralı Çapa'da tedavi altında” dedi. Bu arada, 2 katlı marketin girişinin bulunduğu alt katında, patlama dolayısıyla maddi hasar meydana gelir.

MARKETTE KAMERA SİSTEMİ YOK
/_newsimages/1067837.jpg
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, patlamanın meydana gelen markette kamera sisteminin bulunmadığını bildirdi.Celalettin Cerrah, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Patlamanın marketin emanet bölümünün kapısında meydana geldiğini belirten Cerrah, olayda yaralananların alışveriş yapan vatandaşlar olduğunu söyledi.

Araştırmaların devam ettiğini ve sonuca ulaşıldığında bilgi verileceğini ifade eden Cerrah, “Markette kamera sistemi yok” dedi.

Bu arada, olay yerini güvenlik şeridine alan polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Patlamanın meydana geldiği bölümde özel kıyafetli görevliler projektör yardımıyla delil topluyor.

YARALANANLARIN İSİMLERİ

Patlamada yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan 15 kişiden 13'ünün isimleri belirlendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre patlamada yaralananlardan Atalay Aydın, Nilgün Aydın, Belgin Memiş, Serdar Memiş, Mehmet Sait Keskin, Mustafa Yüksel ve ismi henüz belirlenemeyen bir kişi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Mehmet Ali Gündoğan, Şehmus Oluk, Aydın Yurdunkul, Mukadder Yurdunkul, Özgür Fındıkçı, Kazım Yener ve Sevil Galın da Özel Balkan Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Durumlarının ağır olduğu belirtilen Özgür Fındıkçı ve Kazım Yener, ilk tedavilerinin ardından İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Bu arada, Özel Gelişim Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve ismi henüz belirlenemeyen bir kadının durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

Kaynak : Hürriyet

Esra
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 00:32

PKK yine sahnede..figüranlar PKK'lı terröristler,yönetmen  A.B.D.  
  Misafir oyuncular :Türkiye hükumeti ve iStihbarat.

messiah_haktan

8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 00:43

Niye en dandirik basit isin icne ABD katiliyor.ABD böyle birsey ile ugrasir mi? ABD'yi suc atmayi birakip sorunun gercek sebebini arastirsak. Dogu'ya yatirim, insan haklarinin 1'e bir uygulanmasi, devletin doguda otoriter hale gelmesi gibi mesela...

Metehan

8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 01:09

çok geçmiş olsun

Alıntı:

omer turan
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 02:30
kurt kardeslerimiz!

PKK ve PKK' dan medet uman tozlu hava seven belli grubun isi.

Arkadaslar soruyor, Amerika neden PKK' ua goz yumuyor, kuzey irakda. Neden basit.
Amerika kuzey irak' i kurtlere havale etmis durumda, guneydede yeterince basi dertde,
baska dert istemiyor. Tabi kuzeydeki kurtlerde yeterince denetleyemiyor!
isin ozeti bu, paranoyakligi birakip, her isin altinda yalan yanlis, ABD' yi arayacagimiza,
gecmiste yapilan hatalari tekrarlamamaga calisssak daha iyi olur.
Teksas ciftliklerinde, para verirseniz limanlar acilir diyen, asker gondermeyen (iyide olmus
gerci), 10 yil no fly zone' a destek veren turkiye degilmi?  u 10 yillik no fly zone, kurtleri serpistirdi, iraki bitirdi.

ABD' nin taktigi aynen orumcek gibidir. etrafi sarmalar, yavas yavas emer, gucsuz dusuncede cullanir.

mesele iran;

hemen savas beklemeyim, bu is en az 3-4 yil surer
once ambargo, sonra ic kiskirtmlar, zayiflayincada, hava saldirilari (bunk buster' lar),
sonundada kara harekati. ulke cokertilir, ve demokrasiye hazir hale getirilir!
yemek tarifi gibi degilmi? malum dogu ulkelerinin, arslan parcasi liderleride bir bakmisin, kedi kostebek olmus, bir yerlere gizlenmis. yani olaya alet olmus.

Eger akilli kullanmilmis olsa idi, Allahin vermis oldugu en buyuk maddi zenginlik ile (petrol),

bugun tum islam alemi zengin ulkelerden tesekkul ederdi. ama ne yaptilar, saddam, ve diger diktatorler, gaza getirildi. once silah satildi, petrolleri elinden alindi. ve paralar yine bati kasasina gitti.
biz hala neyi tartisiyoruz.

sorun bakalim, bu it oglu it PKK' ile ayapilan savasa kac para harcandi (benim bildigim 200 milyar dolar),  bu paralar doguya harcanabilse idi, simdiye kadar ne PKK' nin kendisi olurdu, nede fakirlik.

tekrar edeyim, gaza getiriliyoruz, millet cekiyor, paralar belli kasalara gidiyor,..

Esra
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 06:40

PKK'yı kim besliyor? Tabii ki onları sorumlu tutuyorum (Bu benim şahsi görüşüm).

Esra
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 06:46

Hipermarkete PKK bombası

AKP Milletvekili Vahit Kiler’in sahibi olduğu Kiler Hipermarketleri Üçevler şubesine bırakılan A-4 tipi bombanın patlaması sonucu 14 kişi yaralandı. Patlamayı PKK üstlendi.

BÖLÜCÜ terör bu kez bir marketi hedef aldı. Görgü tanıklarına göre dün saat 19.15 sıralarında kimliği belirsiz iki kişi 34 NTZ 16 plakalı Peugeot Partner marka kamyonetle Mahmmutbey Yolu üzerindeki Kiler Hipermarketleri Üçevler Şubesi’ne geldi. Marketin girişinde ellerindeki paketi emanete bırakın iki kişi reyonları dolaşmaya başladı. İki kişinin paketi almadan marketten ayrılmasından bir kaç dakika sonra saat 19.30’da patlama meydana geldi.

Müşterileri vurdu

Patlama sırasında yan tarafta bulunan kasalarda ödeme yapan müşterilerle çalışanlardan 14 kişi yaralandı. Marketin güvenlik görevlisi Özgür Fındıkçı’nın durumunun ağır olduğu belirtildi. Markete çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Polis Mahmutbey Yolu’nu güvenlik şeridi çekerek trafiğe kapattı. Yaralılar çevredekiler tarafından çeşitli hastanelere kaldırıldılar.

Polis: Bomba A-4

Bomba imha uzmanları patlamaya neden olan maddenin A-4 olduğunu belirledi. Polis, görgü tanıklarının ifadelerine dayanarak bombayı bırakan iki şüphelinin kullandığı, Kadıköy’de kayıtlı ve çalıntı kaydı bulunmayan 34 NTZ 16 plakalı Peugeot Partner marka kamyonetin peşine düştü.

Müslümanları boykota çağırmıştı

Mahmutbey yolu üzerindeki Kiler Hipermarkette, patlama sonucu büyük hasar meydana geldi. Kiler’in sahiplerinden AKP’li Vahit Kiler, karikatür krizinin ardından Danimarka Başbakanı Rasmussen’e İngilizce Kuran göndermiş ve tüm Müslümanları Danimarka ve Norveç mallarını boykot etmeye çağırmıştı.

Kaynak :Hurriyet

Arzug
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 10:33

Vahit Kiler'i tanımam.Ama Danimarka daki karikatür olayını bile kendi marketler zincirinde ticari avantaj haline getirmeye çalıştığını görüyorum basından.Üstelik marketleri de Danimarka mallarını satılmayacağını açıkladı vb.Bunu böyle insanların gözüne sokarak kullanmak bence reklamdır.

Bu talihsiz olayı da korkarım ki başlattığı kampanyayı pekiştirmek için kullanacak   İzleyelim görelim....

Neslihan Kamer
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 21:42

Maslak'taki OPET benzin istasyonu (15 Ekim 2005), Beylikdüzü'nde Tatilya'nın yanındaki otobüs durağı ki bu benim durağım (18 Kasım 2005), şimdi de bir market. Sıradaki hedef ne olacak acaba?

Ben terörle içiçe büyüyen bir insan olduğumdan çok ürpertiyor beni bu olaylar. Hele kendi durağıma yapılan saldırı günü! Patlamadan 15-20 dk sonra olay yerindeydim. Tabii inmemize müsade etmemişti jandarma (bizim burada polis yok). O an sanki bundan sonra herşey çok kötü olacakmış gibi hissetmiştim. Günlerce sürekli devriye gezdi jandarma sokaklarımızda.

Onların istediği de bu zaten değil mi? Onlardan korkmamız. Karar verdim, istediklerini vermeyeceğim onlara.

Ekleme: "Patlamadan 15-20 dk sonra olay yerindeydim." Öyle bir yazdım ki okuyan merak edip de görmeye gittim zannedecek. Benim işten dönüş saatimdi.

Bir de şunu eklemek istiyorum: O gün otobüste okuduğum kitap; Andrew Mango, Türkiye'nin Terörle Savaşı. Tesadüfe bakar mısınız?

En son Neslihan Kamer tarafından Sal 14 Şub 2006, 22:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serkan
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 22:39

Ben Kiler'in bu yüzden bombalandığını sanmıyorum, ama Danimarka mallarını satmama kararını destekliyor ve oradan alışveriş yapıyorum..

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET