Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir' in Neresinden?
« önceki   123 ... 18192021   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 19
yinal ardan aktaş
8 yıl önce - Cum 30 Ekm 2009, 11:24

oralara yanılmıyorsam asansör deniyor

Mete_izm

8 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2009, 03:28

Önce Alsancak, sonra da Gaziemir (22 yıldır)...İlki canlı, heyecanlı ve şehir gibi şehir enerjisi dolu, ama vukuatı bol, eski kimliğini kaybetmek üzere diğeri ise havadan, sakin ama kimi zaman sıkıcı, kente çok uzak ve Eshot antipatisi yaratan bir semtimiz ) Kısa zaman içinde üçüncüsünü de yazmak kısmet olacak galiba

Berkcan 35
5 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 22:45

Biz Konaktayiz en sevdigim ilce narlidere orada oturmak isterdim ohh miss gibii...

Yalın35_Göztepeli

5 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2012, 23:48

Şuan Yaşadığm ilçe Karabağlar.

Bugüne kadar Eskiizmir ve Yeşilyurt'u dolaştık.

Şu an evimizn olduğu mahalle Basınsitesi. (9 Yıldır)

Cenk Uygun
5 yıl önce - Sal 11 Eyl 2012, 10:50

ailem Mersinli'de oturuyormuş, ama ben Üçyol doğumluyum, kendimi bildim bileli de Hataylıyım.

seviyorum ama park sorunu olması en büyük şikayetim. tabi malum metro çok darbe vurdu Hatay'a, Karabağlar belediyesine geçmeside pek iyi olmadı.

nerede oturmak isterdim desem, Karşıyaka yada Narlıdere olabilir(di).

Yiğit572
5 yıl önce - Sal 11 Eyl 2012, 10:52

Ben İzmir Karşıyaka doğumluyum ve hala orada yaşıyorum. Babam İzmir Basmaneli. Nüfusumda Konak/Pazaryeri yazıyor o da Basmane üstlerinde bir mahalle.

Karşıyaka Bostanlı'dan Atakent'e taşındık (5 sene önce) yani aynı yerlerdeyiz. Bakalım bizim çocuklarımız nerede doğacaklar?

gü-vo

5 yıl önce - Sal 11 Eyl 2012, 15:50

1960 öncesi dedemler, Karşıyaka Çarşı içinde banka sokağının demiryolu tarafında (migros tarafında değil), sokağın sonuna doğru otururlarmış. 1960'da dedem, 1766 sokaktaki (1762/Veremle Savaş dispanseri sokağı ile kesişen köşe) ilk evlerden birini yapıyor. O dönem civarda Latife Hanım Köşkü'nden başka pek bina da bulunmamaktaymış tabi. Zemin+1 katlı evimizde babamdan sonra ben de doğdum. Üzülerek belirtmeliyim ki çok sevdiğim o evimiz 1994 yılında yıkılarak yerine şimdi oturduğumuz 5 katlı apartmanımız yapıldı. Sadece yapım süresince bir üst sokağa taşındığımız mahallemizden hiç ayrılmadık, halen burada oturuyoruz. Yani karşıyakanın en eskilerindeniz diyebilirim. O günlerde epey küçüktüm. Ancak bugün olsa o evin yıkılmasına asla müsaade etmezdim.

Hem nereden olduğumu, hem de hikayesini kısaca aktarmak istedim.

Nerede oturmak istediğime gelince, açıkçası Karşıyakadan ayrılmayı pek düşünemiyorum. Zira; Çarşısı, alış-verişi, yaşamı, yaşaması, ulaşımı, yürüyüş yapması (deniz kenarı olması ve düzayak heryere ulaşılabilmesi), bisiklete binmesi, çoğu özelliği ile kendi kendine yetebilen bir ilçe olması gibi sebeplerden burada yaşamak çok güzel. İzmir'i genel olarak çok seviyorum. Ancak oturup yaşamak anlamında İzmir'in diğer yerleri bana çok daha karmaşalı geliyor.

Fazla lak lak ettiysem affınıza sığınırım...

Bornovaaa
5 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2012, 10:11

ilk olarak balçovada oturuyorduk 2 sene oturduk daha sonra 8 see bornova küçükpark ordan taşındık, 5 sene manisa yolunda dostlar sitesi (bornova),şimdi ise yeni girne karşıyaka

ahmetgülen
5 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2012, 10:33

Bornova da merkezde oturuyordum, 2 ay evvel Bornova evka 3 semtine taşındım.sakin güzel bir yer.
Babamlarda Bornovada doğmuş (1923 veya 1339), dedemde İzmirde doğmuş ama K.Kalede , o yıllarda 150 sene evvel yerli halk , Türkler İzmir merkez dışındaymış, İzmir merkezde (Alsancak ) yabancılar otururmuş, dedemin babasıda İzmirdeymiş ama o kadar geçmiş hakkında bilgim yok maalesef.
Bornovayı seviyorum, İnciralt, K.Yaka sahil, Hatay sahil hep güzel ama çevre Bornova olduğundan yaşamaya burlarda devam edecek gibiyim.

uurcan89
5 yıl önce - Cum 16 Ksm 2012, 20:35

güzelyalılıyım artık urlada yasıyoruz genelde .hem bahcelı ev ımkanı vr hem denıze gırılıyor hem ılıman ıklım ve doga ıle ıcıce.apartman stresınen uzak cok nezıh sıteler bulunmakta.ayrıca arabayla otoyoldan konak 25 dk

sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 18192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet