Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir' in Neresinden?
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Yasemin Doğuş
12 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 02:41

Ben son birkaç yıldır Bursa'dayım ama İzmir'de büyüdüm.
İzmirde doğdum.
Konak'da otururduk.
Şimdilerde ailem alaçatıda yaşıyor. sık sık geliyorum zaten güzel İzmir'e.

İzmir'i de Bursa'yı da seviyorum.
Vatanım işte böyle yaaa. hep güzel..   Allah bozmak isteyenlere fırsat vermesin.  

-----------------

hehehe   sadece başlığa bakıp dün yukarıdakileri yazmışım ama ama ilk sayfadaki mesajı yeni okudum.  

Alıntı:
İzmir de hangi semtte oturuyorsunuz?

yanıtı yukarda.

Alıntı:
İzmir de en çok hangi semtte oturmayı isterdiniz?
son olarak İzmir' in en sevdiğiniz semti neresi?

Bunların cevabı yine benim için KONAK olacak. ama Alaçatı'dan da fazlasıyla memnunum.

En son Yasemin Doğuş tarafından Cmt 04 Mar 2006, 04:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ksklee yunus
12 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 03:34

karşıyakada doğdum karşıyakada büyüdüm üniversite için şuanlık konyadayım ama umarım karşıyakamda son bulur ömrüm vatanımın heryeri yaşanılır yeterki yaşamasını bilelim ve bölünmesine izin vermeyelim

Bülent
12 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 20:59

Bende katilayim bari.  

Memleket Menemen oluyor, sonra Aliaga'ya gectik ve simdi Karsiyaka'liyiz (Zübeyde Hanim Park'ina yakin).

VolkanAtalay
12 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 23:18
narlıdere den

önce karataşta oturuyorduk sonra üçkuyulara taşındık şimdi  narlıdereye taşındık huzur evinin karşısına taşındık şu anda çok huzurluyuz..

elifgcaglar

12 yıl önce - Çrş 08 Mar 2006, 04:24

Hatay´da dogdum, büyüdüm.. Merkezi oldugu icin seviyorum bu muhiti.. Metro ile Bornova 15 dk, Konak 2 dk. indi, Konak´tan vapurla Karsiyaka´ya gitmek, Alsancak´a inmek, Inciralti-Cesme yönüne gitmek kolay.. Gaziemir-Gümüldür-Buca tarafi da yakin.. Yürüyerek 15 dk. da Güzelyali´ya iniyorum.. Yani herseyiyle memnunum oturdugum yerden..

Yine Hatay´da otururdum..

Izmir´in heryerini seviyorum.. En cok Güzelyali´da sahilde dolasmak, Asansör´den Izmir´i seyretmek..... Herseyini seviyorum Izmir´in..

Bu bahsettigim güzelliklere su anda cok uzagim, Izmir´i cok özlüyorum..   2 ay sonra has Izmir´li kanindan bir yakisikli dünyaya getirecegim insallahh ve Agustos sonu minigimle birlikte Izmir´ime gelecegiz..  

ozlemh
12 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 16:43

Urla Zeytinalanı'nda oturuyorum.

Güvendik, Balıklıova eski köy yeri, Karaburun ve Sığacık'da da oturabilirim seve seve.

Çok geniş söylemek gerekirse Konak'ı seviyorum. Kemeraltı'ndaki tarihi dokuyu, asırlık duvarlara sırtımı yaslayıp fincanda pişirilmiş Türk kahvesini yudumlamayı çok seviyorum. Biraz yürüyerek "şıngır mıngır" kahkahaların çınladığı Alsancak'a geçip tasasızlık büyüsüne kapılmaya bayılıyorum. Bu yürüyüş sırasında "evrenin tüm renklerini" görmek de mümkün üstelik.

Şanslı değil miyiz?

burak a.

12 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 22:03

karşıyakada kilise sokagında oturuyorum.daha önceden şirinyerde oturmuştuk ben baya küçükken.

oturmak istediğim yerde sayılırım ancak bostanlıda,yada karşıyaka yalıda oturmak en çok istediğim şeydir.

izmirin bence en güzel yeri karşıyakanın sahil şeridi.

biraz fanatizm gibi ama gerçekten de böyle.çok fazla yer görmeme rağmen(izmir içi ve dışı)bi türlü buradaki rahatlık(karşıyaka) hiçbir yerde göremediğim bi olay.

ETHEMYILMAZ35
12 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 17:58

İzmir'in heryeri güzel ama benim favorim ve hiçbir zaman yerini başka bir yerin alamıyacağı doğup büyüdüğüm Narlıdere-Sahilevleri.

m.ilem
12 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 21:56

Arkadaşlar cevaplarını ve yorumlarını yazan herkese teşekkür ederim. Okul bittiğinde eğer İzmir' de yaşamaya devam edecek olursam emin olun buradaki yorumları dikkate alarak kalacağım semti seçeceğim.  

Çok teşekkür ediyorum WowTurkey' e..
Böyle bir sitenin üyesi olmak çok güzel. Herkese teşekkürler

Haldun34

12 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 22:03

Bu soruyu aslında iki seçenekli sormak lazımdı. Yani villa ve apartman dairesi olarak, ya da yazlık ve kışlık olarak.

Neyse, İzmir'in kış için en güvenli ve en düzeyli toplu yaşam yani apartman yeri tabiki Mavişehir. Özelliği bir değil 45 binanın yarattığı kaliteli komşu potansiyeli. Her ne kadar içime tam sinmesede bugünkü İzmir'de yaşanabilecek en güvenli, medeni, düzeyli ve free alan Mavişehir 2.etap.  

Alsancak, Kültür, Mimar Sinan, Kore Şehitleri, Kahramanlar malum. Güpegündüz bile sokakta saldırıya uğrayabilirsiniz. Ne çocuğunuzun ne hanımınızın ne de evinizin gündüzleri dahi tinerci kapkaçcı ve çelik kapı bile dinlemeyen hırsız tehlikesinden güvende olduğunu düşünemezsiniz. Göztepe Hatay tarafına da hırsızlar dadanmış.

Neyse yine Mavişehire dönelim. Hane sayısı 2.etapta 2400 daire + 80 villa, 1. etapda ise tahminim 2000 daire ve 100 villa. Toplam nufus (2400 X 3 + 80 X 4 ) + (2000  X 3 + 180 X 4) = 14.240 civarında olsa gerek. Burada tahminim 10.000 kişi A tip gelir ve harcama grubunda.

Bu arada Karşıyakanın Aksoy ve Donanmacı semtleri ile Bostanlının Şehitler Bulvarı Sahil yolu ara kısmını yabana atmamak lazım. Oturmak için Alsancak yarım adasından fersah fersah daha düzenli ve kaliteli.

Yazın ise tabiki Çeşme.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet