Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir' in Neresinden?
123 ... 181920   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
m.ilem
8 yıl önce - Pts 13 Şub 2006, 20:31
İzmir' in Neresinden?

İzmir de hangi semtte oturuyorsunuz?
İzmir de en çok hangi semtte oturmayı isterdiniz?
son olarak İzmir' in en sevdiğiniz semti neresi?

Ben başlayayım;
    Öğrencilik dolayısıyla Buca' da oturuyorum. Acaip derecede ulaşım sorunu yaşıyorum, yani Karşıyaka, Konak, İnciraltı.. buralara gezmeye gitmek ve dönmek gerçekten işkenceye dönüşüyor. Her seferinde dönüşte bir daha gitmeyeceğim diyorum ama nafile; haftaya tekrar  

Karşıyaka' da Mavişehir taraflarında villalar var daha yeni yapıldı. İmkanım olsa orada oturmayı seçerdim.  (Zaten öğrenci olduğumuz için kiramız onların kirasına yakın!)

İnciraltı, Karşıyaka, Mavişehir en sevdiğim yerler

Not: aradım bu konuda başlık göremedim eğer daha önce konuşulan bir konuysa affola ve başlık silinebilir.

Ayhan
8 yıl önce - Pts 13 Şub 2006, 22:50

Bostanlıdayım
Gezilecek yer olarak favori semtlerim: Alsancak,Karşıyaka,Bostanlı,İnciraltı...
Yaşanacak yer olarak ise: Bornova Merkez,Karşıyaka,Bostanlı,Narlıdere.

Mavişehiri açıkçası pek sevmiyorum. Binalar çok sıkıcı geliyor. Bakalım yeni yapılan Soyak konutları nasıl olacak ? .

Nejdet Düzen

8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 00:38

Gaziemir'de oturuyorum...
Halilrıfatpaşa'da oturmak isterdim. Çünkü hem şehirmerkezine çok yakın, hem de İzmir Körfezi bu semtten çok güzel görünüyor. Bir de otopark sorunu olmasa...
En sevdiğim semtte oturuyorum. 30 dk sonra bir plaja ulaşıyorsunuz. Çevresi ormanlarla çevrili. trekking, jogging gibi sporlar için ideal bir yer. Alışveriş merkezlerinin ilgi alanı. Evinizin 100 m. ilerisinde ağaç altında piknik yapabilirsiniz. Otopark sorunu yok.

VolkanAtalay
8 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 02:39
narlıderede oturuyorum

huzurlu sakin bir semt karşımız zaten huzur evi 6 ay oldu taşınalı arabası olan için ulaşım çok kolay otoyol çıkışı olması çok iyi 10 dk f. altaydasınız....öğrenciliğim zamanında bornovada oturmak isterdim...izmiri çok sevdiğim memleketimin her yerini severim sadece bucada ve gaziemirde oturmak istemezdim..çünkü oralarının deniz ile alakası yok...ama bucada müstakil evler varmış ve çok güselmiş kısacası izmirde her semtin ayrı bir havası var

cangenc
8 yıl önce - Pzr 26 Şub 2006, 04:08

ben bostanlı'da oturuyorum,bostanlı hakkaten çok güzel biryer son yıllarda yeni dükkanların açılması ve çevre düzenlemeleri ile dahada güzel oldu:)

bence izmir'in heryeri ayrı güzel:) ama denizi çok sevdiğimden ötürü özellikle kordon boyu-bostanlı-karşıyaka yalı-göztepe-güzelyalı-balçova gibi yerler ilk tercihimdir

izmir'in en sevdiğim semtine gelince yine tek bir yer diyemem:) başta bostanlı olmak üzere-alsancak-güzelyalı-narlıdere sahil evleri-inciraltı nı sayabilirim

erhanthunder
8 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 01:27

Göztepe oturuyorum.
Buca gerçekten güzel ama acayip trafik sorunu var.Karşıyaka şehirden kopuk gibi geliyor bana.Gaziemir şehir dışı gibi kalıyor.

erinc81
8 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 01:34

bornovada...ozel egenin orda...bildigim kadariyla izmirin zemin olarak en saglam zemin bolgesine sahip...zaten evimizin oldugu site de depreme karsi guclendirilmis evlerden olusuyor...mavisehirde sarsinti hisseden arkadaslardan telefon aldikca yasadigim yeri daha cok seviyordum... sitenin en son biraktigimda park yeri vardi ama artik yavas yavas yetmeyeye baslamisti ne gibi bir onlem aldilar bilmiyorum ama arabami kapadiktan sonra 2dakka icinde evimde olmak buyuk bir avantaj, carpilmis bir sekilde bulmayacagimin da guvencesi cogu semte gore daha fazla...havasi falan da daha temiz...biraz daha soguk oluyor sadece bostanliya gore alsancaga gore...

7sene sj'de okuyunca alsancak favori mekanim haline geliyor...ister istemez...haftanin 6 gunu...dile kolay...herhalde hic bir ortam da alsancakta harcanan saatlerin yerini tutamayacak bende...

Evren_u
8 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 01:42

en güzel yerlerden biri (eskiden)bornovada oturuyorum.ev eve bakmıyo...park çok..havası temiz....

yaşarK
8 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 01:37

ben Çeşmede yaşıyorum büyük şehirde yaşamak bana göre değil fakat İzmir de yaşasaydim kesinlikle üzelyalı göztepe civarı olurdu

alican çınar
8 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 20:03

En çok oturmak istediğim yer olan karşıyakada oturuyorum. En sevdiğim yerler ilk sırada karşıyaka olmak üzere alsancak,inciraltı ve bostanlı

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet