Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erkilet Havalimanı
« önceki   123 ... 394041   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 40
Serkan Guzel
6 ay önce - Cmt 08 Hzr 2019, 23:46

Alıntı:
Soruyu YANLIŞ BAŞLIK'ta sormadım!... Benim bir satırlık sorumun bir üstündeki mesaja bakacak olursanız, forumdaşın biri Kayseri'den Muğla'ya uçak seferleri yapılmasını önermiş. Muğla deyince de akla:
a) Muğla ili,
b) Muğla şehri geliyor.

Muğla ilinde sınırları içinde tabi ki 2 adet sivil ve uluslararası havalimanı var. Bunlara Bodrum-Milas ve Dalaman Havalimanları deniliyor. Örneğin, Çorlu ilçesinde de yine uluslararası statüde bir havalimanı vardır; ancak Çorlu Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Kimse de oraya Tekirdağ Havalimanı demez. Muğla ilindekiler de yukarıdaki isimlerle anılır/tanınır. Kayseri'den Muğla'ya sefer konulsun denildiğinde öncelikle bu 2 havalimanı akla gelmez, zira bunların kendi konum ve adları vardır. İster istemez Muğla'da (Muğla ilinin yakınlarında!) da acaba bilmediğimiz bir havalimanı mı var akla gelebiliyor.

Soruyu yanlış başlıkta da sormuş olamam zira bildiğim kadarıyla bu Forum'da Muğla Havalimanı diye bir başlık bulunmamakta.

Benim mesajımı alıntıladığınız gibi, bir önceki mesajınızda da alıntı kullansaydınız, en azından bu kadar izahat yapmak zorunda kalmazdınız. Yani en azından muhatap alınan üye yanıt versin diye, sormak durumunda kalmazdım.

Hoş yaptığınız izahatlar da benim açımdan boşa yapılmış izahatlardır. Çünkü zaten ben soruyu ne maksatla sorduğunuzu anlamıştım.

Yani mesajınızın bir üstündeki "Muğla" sorunuzun farkındaydım. Zira bir önceki mesajınızda özellikle; il değil, şehir olarak soruyorum diye belirtmişsiniz.

Anyway… Aradan birkaç gün geçti ve yanıt gelmeyince, ben unuttuğunuzu düşünmeye başlamışken, alimi'nin bugünkü mesajını görünce, bana da yanıt vererek boşa efor sarf etmiş oldunuz. Keşke bana yanıt yazıp boşa efor sarf edeceğinize il - şehir mevzusunu ali alimi012'ye sorsaydınız.

Kişisel kanaatimi belirtmem gerekirse; ben ali alimi012'nin mesajındaki "Muğla" tabirini/belirtecini/nitelemesini, Milas hava alanı olarak anladım.

Ben anladığıma göre siz neden anlayamadıysanız !?

"Muğla" tabirini/belirtecini/nitelemesini, sizin anlamama ihtimaliniz hiç yok. Yani sizin de anladığınızı biliyordum. Mesajınızda alıntı görmeyince, maksadınızı da anlamak için, yanlış başlıkta sorulmuşsunuz diyerek, sizi ilave açıklama yapmaya zorlamış oldum.

Hülasa olarak; mesajda anlatılan hususta, yer - mekan anlaşılıyorsa, soruyu tekraren il - şehir ayrımında sormamak gerektiği kanaatindeyim. Çünkü ali alimi012 'nin anlattığı şeyi siz de anlamışsınız zaten.

ahlatt
6 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 16:43

Kayseri otogardan, havalimanına nasıl geçebiliriz? tolu taşıma imkanı mevcut mu?

Ahmet Bby

6 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 18:42

Otogarın karşısında BYZ Outlet diye bir Avm var. Onun önünden HAVAŞ minibüsleri kalkıyor onunla gidebilirsiniz. Ücret ne kadar bilmiyorum. Farklı bir alternatif varsa eğer diğer arkadaşlar da bilgilendirsin.

ahlatt
6 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 07:06

Alıntı:
Otogarın karşısında BYZ Outlet diye bir Avm var. Onun önünden HAVAŞ minibüsleri kalkıyor onunla gidebilirsiniz. Ücret ne kadar bilmiyorum. Farklı bir alternatif varsa eğer diğer arkadaşlar da bilgilendirsin.
teşekkürler

ali alimi012
5 ay önce - Sal 02 Tem 2019, 00:22

ilk defa kayseri kopenhag gördüm
konyadan sürekli uçuyordu ama
pegasusu ilk kez gördüm bu rotada

(+)

mafakyanc

5 ay önce - Sal 02 Tem 2019, 07:23

Pegasus'un sefer numaraları ile aşina değilim ama bu ASR-CPH uçuşu "tarifesiz bir sefer" (charter) da olabilir. Gerçi uçak bu sabah 07:00 itibariyle Kayseri'ye dönmüş de gözükmekte. Herhalde daha sonrasında ASR-SAW uçacaktır. Ancak Pegasus sitesinde ASR-CPH diye bilet almaya çalışırsanız sürekli SAW aktarmalı seçenekler çıkmakta.

ali alimi012
4 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 10:52

(+)

amerikan uçağı özgürce havalimanımıza inip kalkıyor
mavi37 ismiyle türk gibi gözüküyor
herkes incirliği bilir ama türkiyede birçok havalimanını kullanıyorlar
sivil havacılıkta bu havalimanında gelişemiyor
f 35 saçmalığı ile uğraşırken bu durum çok üzücü
keşke tüm nato üsleri kapatılsa natodan da çıkılsa

ali alimi012
2 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 21:34

iç ve dış hatta geçen sene aynı döneme göre tek artış kocaeli ve kayseri.
tabi kocaeli çok düşük yolcu sayısı 44 bin civarı
ama yinede gaziantepteki düşüşe rağmen kayseri 10. sırayı alamamış
yıl sonuna kadar ne olur bakacağız
gerçekten kayseri uçmayı seviyor
gaziantepten sonra sıra kayseri de
artık körüklü havalimanı istiyoruz

cihanersoy
1 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 18:05
Buyume

Kayseri Erkilet havalimanini yenileme (buyutme) projesi var mi?

Yunus65
1 ay önce - Sal 05 Ksm 2019, 18:53

Şuanlık hic bir Proje resmi yok. Kayseriye yeni Terminal yapılacak ama herhalde ödenek sıkıntısı var . Bu yeni Terminal kesinlikle Körüklü olacak bundan eminim. 7-8 adet Körüklü Terminal Kayserinin işini görür.
2020 yılında belki ödenek ayrılır ve ihaleye çıkılır inşallah ...

sayfa 40
« önceki   123 ... 394041   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM