Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erkilet Havalimanı
« önceki   123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ozguro

11 yıl önce - Çrş 13 Arl 2006, 01:11

Kayseri havaalanı bence de cok önemli.Bir kere ticaret hayatı olan bir sehir ve hemen yanında 45 dakika mesafede Kapadokya var.Hava yolcu potansiyeli olan bir yer.İstanbul ve Antalya ya gelen turistlerin kara yoluyla kapadokya ya ulasımları cok guc.Ozellikle de kıs aylarında yogun kar yagısının oldugu zamanlarda imkansızlasıyor.Turizm merkezlerinden Kayseri ye akıllıca yapılan ucuslu operasyonlarla Kapadokya ya daha cok turist cekilebilir. Kapadokya ya gelen turistler Kayseride konaklayabilir.Çunku Kayseri ile Kapadokya yı 3 karayolu baglıyor.Bunlardan en kısası da (son yıllarda yapımı tamamlanan) Avanos veya Urgup 45 dakikalık mesafede.(Yesilkoy-taksim arası da asagı yukarı aynı degilmi)
Su anda Nevsehir havaalanı ne oldu bilmiyorum ama yapımı tamamlanmıs ve kullanıma acılmıs bile olsa(ki sanırım oyle) Kapadokya icin bir alternatif olamadı.Acıgol tarafında bir yerde sanırım.Aksaray havaalanının ınsaatı yarım kalan kulesi de bozkır ın ortasında yapayalnız, heba olan bir yatırım.Duble yollarla Aksaray a bile bir nebze yakınlasan kayseri havaalanı nı cevre iller de kullanıyor ve kullanacaktır.Kısacası yerli ve yabancı yolcu potansiyeli olan bir havaalanı olacaktır kayseri havaalanı.Tabii ucuslar artarsa.Su anda thy gunde 2 kez sefer koydu.(sabah ve aksam)

Kayserili degilim ama Kayseri havaalanının yenilendigini ve firma tarafından planlanandan once bitirilecegini duydugumda cok sevinmistim. Cunku simdi ki havaalanı da o kadar eski degil bildigim kadarıyla.Daha once orası sivil degildi.Askeri havaalanı idi ve o zamanlar iceriye girerken askerler kontrol ederdi.Neys; bu yeni havaalanı Kayseri nin de ne kadar hızlı gelistiginin bir gostergesi .

Ancak son ucusumda havaalanı insaatını gorunce sanki olması gerektiginden kucuk gibi geldi bana.Dun bir arkadasım oradaki calısanlarla konusmus ve oradaki calısanlara gore ; yeni yapılan havaalanı eskisinden bile kucuk olacakmıs.Bu arada bugunku alanın son bekleme salonu cok dar ve tuvaleti bile yok.Ayrıca bu havaalanı ihalesinde saibeli konular var.Cok fazla paraya ihale etmisler vs vs..Soz verildigi gibi bu sene sonunda insaat bitmeyecekmis te. Bunları duyunca uzuldum tabii.Umarım hepsi palavradan ibarettir.Maalesef son gittigimde fotograf cekemedim.Kayseri deki arkadaslar dan fotograf ve yurek ferahlatan iyi haberler bekliyorum  

yusuf38
11 yıl önce - Çrş 13 Arl 2006, 09:15

Alıntı:
.Tabii ucuslar artarsa.Su anda thy gunde 2 kez sefer koydu.(sabah ve aksam)
kayseri havaalanına thy uzun zamandır günde 2 sefer uçuyordu. bu sezondan itibaren hergün 3 sefer uçuyor. ayrıca onur havayolları günde 2 sefer ,pegasus sabiha gökçenden  hergün 1sefer uçuyor. sun express te haftada 2 gün direk izmire uçuyor.

Yusuf Kaplan

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 17:04
Erkilet havaalaninda son durum

Erkilet Havaalanı mart ayında hazır

Kayseri'de Erkilet Havaalanında inşaatı süren terminal binasının Mart ayı sonunda tamamlanmasıyla, yıllık yolcu kapasitesinin 1 milyona çıkacağı belirtildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Kayseri Meydan Müdürü Mehmet Muslu, yaptığı açıklamada, 3 Şubat 2006'da temeli atılan ve inşaatı süren yeni terminalde uçak park yeri sayısının 3'ten 8'e çıkacağını söyledi.

Mart ayı sonunda bitirilmesi planlanan 11 bin metre kare alan üzerinde kurulacak terminalde, gelen yolcular için 6 pasaport kabini bulunacağını ifade eden Muslu, ayrıca bagaj alımı için 2 döner bant, giden yolcular için de 5 pasaport kabini yar alacağını kaydetti.

Muslu, terminalde 11 check-in banko, 8 bilet satış ofisi, 1 gümrüksüz satış mağazası, kafe bar, mescit ve bebek emzirme odasının da hizmet vereceğini belirtti.

Yolcu kapasitesi 2 katına çıkacak

Önceki yıl iç hat uçak sefer sayısının 3 bin 336 olduğunu, geçen yıl bu sayının 4 bin 278'e yükseldiğine işaret eden Muslu, 360 bin 620 olan iç hat yolcu sayısının ise 485 bin 938'e çıktığını anlattı.

Yine önceki yıl dış hat uçak sayısının bin 362 olarak gerçekleştiğini ifade eden Muslu, bu sayının 2006'da bin 608'e, dış hat yolcu sayısının da 180 bin 26'dan 195 bin 676'a yükseldiğini bildirdi.

Muslu, yeni terminal binasının tamamlanmasıyla yıllık yolcu kapasitesinin 1 milyona çıkmasına tahmin ettiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak:  

köksal ÇELİKTEN

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 21:17

Kayseri'de yaşayan biri olarak gördüğüm kadarı ile yeni yapılan terminalin o kadar görsel vede ihtiyaca cevap verir nitelikte olmadığını gördüm.Askeri hava alanının yanında sadece sanki bir ek bina görüntüsünde yine.Ayrıca nevşehire hava alanı yapılması halinde yolcu trafiği aşırı miktarda o bölgeye kayacak.Çünki çoğu turist olarak gelen tur yocuları kayseri yakın olduğu için kapadokya gezilerine ankara yerine kayseriden başlıyor.Belki bu durum göz önüne alınarak metro bir havaalanı yapılmamış olabilir.Fakat şu bir gerçekki havaalanı ne şimdiki nede yeni binası ile askeri bölgeden ayrılmadığı müddetçe istenilen seviyeye gelmez...

Derya Yıldız
11 yıl önce - Pzr 14 Oca 2007, 00:36

yeni havaalanı inşaatı yapılıyor ama çoğu kişininde dediği gibi bu havaalanıda Kayserinin ihtiyacına tam anlamıyla cevap veremeyecek belkide 1-2 yıl sonra tekrardan hava alanını büyütme tartışmaları başlayacak bu yüzden bu havaalanı ileriye yönelik bir proje değil bence.eğer ileriye yönelik olsaydı çok daha büyük yapılabilirdi

Mehmet Yagir

11 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 18:58

Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Sayfasina göre bugün Kayseri Havaalani Insaati bitmis olacakti.

Kayseri Hava Alanına yeni bir Dış Hatlar Terminali, otopark, 2 uçaklık apron ilavesi, itfaiye ve garaj binaları bugün bitmis olacakti.

Arkadaslar sizlerden simdi istegimiz lütfen bir kac resim yükleyin de bizde görelim nasil olmus.

Simdiden cok sagolun.

Yusuf Kaplan

11 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 00:04

DHMi sayfasında bulduğum bir resmi sizin ile paylaşmak istedim.

Resmin kalitesi baya bir düşük olsa da bu görüntü yeni terminalin nasıl birşey olduğunu az olsun anlatıyor.
Duyduğum kadarıyla, yeni terminal vs. ihtiyacı karşılmayacak kadar küçük yapılmış.

Bunun hakkında bilgi sahipleri varsa lütfen bu forum aracılığı ile paylaşsınlar bizim ile.

Teşekkür ederim.

Yusuf Kaplan

serkansarikurt
11 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 00:12

İç Anadolu Bölgesinde bulunan Kayseri önemli bir ticari merkezdir. Hava alanı 15 Kasım 1998'de askeri-sivil nitelikli meydanlarımızdan biri olarak açılmıştır. İntifa hakkı Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından ortak kullanılmaktadır.
Yolcu ve uçak trafiği olarak, Ankara Esenboğa Havalimanından sonra İç Anadolu'nun ikinci hava alanı konumundadır. Tarifeli iç hat seferi dışında tarifesiz dış hat seferi (yolcu giriş çıkış hudut kapısı) olarak hizmet vermektedir. Kayseri sanayisine ve Kapadokya turizmine Kayseri hava alanımızın büyük katkısı vardır..

Kayseri hava alanı şehir merkezine 5 km mesafede olup, yaz döneminde 24 saat hava trafiğine açık olarak hizmet vermektedir.

Hava alanımızda, 3000x45 m ebadında beton kaplama pist ve 3 uçak park kapasiteli apron bulunmaktadır.

Terminal binası içinde VİP salonu mevcuttur.

http://www.dhmi.gov.tr/dosyalar/limanvemeydanlar/ ...ayseri.asp

Yusuf Kaplan

11 yıl önce - Sal 10 Nis 2007, 03:16

Arkadaşlar, herşey yolunda gidiyor, süper.
şehrimize de yakışanı bu zaten. Ama hiçbir Allah'ın kulu Erkilet Havaalanı'nın son durumunu wowTurkey'e
bildirmiyor. 21 Mart 2007 günü teslim edilecekti sözde.
Havaalanı ne durumda şu an? Yeni terminal kullanıma geçtimi?
Özellikle de senden rica ediyorum Gökhan abi, havaalanı'nın son durumunu bizim ile paylaşır isen çok memnun kalırım.

Herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum,

Yusuf KAPLAN

Gökhan Erdoğan

11 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 00:57

Arkadaşlar dün havaalanındaydım ve gördüğüm görüntü;
Binalar bitirilmiş çevre düzenlemesi hemen hemen yapılmış ama hizmete girmemiş durumda.Pist hakkında genişletilip genişletilmediği ile ilgili bir bilgim yok.Ama şuanki kullanılan binadan kat kat güzel bi görüntü var onu söyleyebilirim.
Otopark açısından var olan sıkıntı had safhada eğer sadece terminal binası ve pistin genişletilmesiyle kalacaksa bu durum da sorun yaratacak görünüyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM