Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa MOBESE ile gözaltına alınıyor
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Musa Dmr
3 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2014, 10:28

Alıntı:
Altıparmaktaki trafik lambası çok güzel olmuş, direk tümüyle kırmızı yeşil yanıyor.
İstanbul'da da yapsalar iyi olur.

Evet Bursa da bir kaç cadde de daha bu uygulama yapıldı, bence de gayet güzel bir uygulama hem görsel hem işlevsel olduğunu düşünüyorum.

Mertkotaman
3 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2014, 11:00

Neden genele yaymıyorlar anlamıyorum.Büyük şehir belediyesi bu tür güzel işleri hep yarım bırakıyor.

Misafir 6f2

2 yıl önce - Cum 05 Hzr 2015, 07:44

Sevgili vatandaşlarım,bir ülkede eğer yasaklar ve ve cezalar toplumdaki düzeni sağlamak için olursa bu olumlu etki yapar,yok sırf iktidara gelir elde etmek için bir tuzak haline gelmişse tam aksine zamanla infiale dönüşür ve yasaklara ve cezalara isyan başlar ki o zamanda tolumda düzen bozulur,buna isyan eden bu isyanını başka alanlarda ortaya çıkarmaya başlar,bakın burada yazılan yazılar bu gün bu trfafik cezalarının büyük kısmının insanların menfaatine değil iktidara gelir elde etmek için hazırlanmış tuzaklar halindedir.Mesela bu gün hız limiti bazı gidiş geliş yollarda 90 bölünmüş yollarda 110 kuralına uymamak trafik cezasını gerektirmektedir ve toplum menfaatinedir,şehir içindeki hız limiti keza öyle fakat bunun dışında konulan,buski_botanik arası mobese kameralarında olduğu gibi binlerce özel hız limitlerine kesilen cezalar tamamen soygundur ve yasal zemini yoktur,çünkü bu hız tabelalarına uymak için o tabelaların seyir halindeki tüm sürücüler tarafından açıkca görülmesi gerekir,oysa bu gün aynı anda yüzlerce aracın seyrettiği yollarda sol ve orta şeritde seyreden araçların o ufacık özel tabelaları görme ihtimali olmadığı gibi bu sınırlamaların nerede bittiği de keza meçhuldür,Bunların yasal olması için bu hız tabelalarının da örnek aynen trafik ışıkları gibi görünür olması lazım,aksi halde soygundur ve gayrimeşrudur,zamanı olanların dava açmasını ve bu soygunlara baş kaldırması lazım

Misafir 6f2

2 yıl önce - Cum 05 Hzr 2015, 08:01

Bir yasağın yasal olması için ya genel yani her yerde olması ve herkes tarafından bilinir olması lazım,mesele 90 yada 110 km şehirler arası ve şehir için hız limitleri gibi fakat herhangi bir yede konulan hız limit tabelalarının hiç birinde bu özellik yoktur,çünkü bu tabelalar sürücüler tarafından görülür durumda değildir,örnek olarak aynı istikametde seyreden bir aracın solunda seyrederken sağdaki tabelayı görme şansınız yok görmediğiniz bir tabelanın özel hız limitine uymadın diye kesilen cezalar hak,hukuk ve adalete uymaz,bu cezaların haklı olması için bu yasaklarında aynen trafik ışıklarında olduğu gibi her araçtan görülmesi gerekir,Bence dava açanlar bu cezaları iptal ettirirler,çünkü tamamen gelir amaçlı adaletsiz bir uygulamadır,mesela sağımda başka araçlar olduğu için tabelayı görmedim ve 70 le gidilmesi gerekirken 78 le %10 ilave edince 77 oluyor yani 1 km limit aşmışım diye mobese tesbit etmiş 189 lira ceza kesmişler,oysa o tabelayı görme şansım yok fakat olsun biz yaptık oldu mantığıyla çıkarılan yasaklar,cezalar artık o kadar olağan oldu ki

yusufyuşa23
2 yıl önce - Cum 05 Hzr 2015, 08:23

Adam öldürmek, hırsızlık, yolsuzluk vs. Gibi ceraimlerin suç olduğunu her sokakta veya caddede yapmıyorlar ama sen bunların suç olduğunu biliyorsun. Adam öldüren kişi ben adam öldürmenin suç olduğunu bilmiyordum hiç bir tabelada yazıyordu diye saçmalayabilir mi Kanunları bilmemek mazeret sayılmaz.
Duble yollar 110 km, otobanlar 120 km hız sınırına sahiptir. Yok bilmem bu yolda radar tabelası yok yok bilmem hız limiti yazan tabelaları göremiyoruz gibi çocukça bahanelere sığınmayın. Bu her yerde aynıdır. Ehliyet alan ve trafiğe çıkan her sürücü kuralları kabullendiğini ve uyacağını kabul etmiş sayılır . Bilmiyorsan adam gibi öğren çık trafiğe, sen ehliyeti sürücü kursundan almış olamazsın, orda herşeyi anlatıyorlar

hasandoruk
2 yıl önce - Cum 05 Hzr 2015, 13:29

Alıntı:
Adam öldürmek, hırsızlık, yolsuzluk vs. Gibi ceraimlerin suç olduğunu her sokakta veya caddede yapmıyorlar ama sen bunların suç olduğunu biliyorsun. Adam öldüren kişi ben adam öldürmenin suç olduğunu bilmiyordum hiç bir tabelada yazıyordu diye saçmalayabilir mi Kanunları bilmemek mazeret sayılmaz.
Duble yollar 110 km, otobanlar 120 km hız sınırına sahiptir. Yok bilmem bu yolda radar tabelası yok yok bilmem hız limiti yazan tabelaları göremiyoruz gibi çocukça bahanelere sığınmayın. Bu her yerde aynıdır. Ehliyet alan ve trafiğe çıkan her sürücü kuralları kabullendiğini ve uyacağını kabul etmiş sayılır . Bilmiyorsan adam gibi öğren çık trafiğe, sen ehliyeti sürücü kursundan almış olamazsın, orda herşeyi anlatıyorlar

ADAMIN VERDİĞİ ÖRNEKLE YÜZKIZARTICI SUÇLARI BİR TUTMAN DAHA ÇOCUKÇA OLMUŞ. BURSA ESKİ CEVRE YOLUNDAN BAHSEDİYOR ADAM. SÖZÜMONA CEVREYOLU AMA HİÇ ANLAMADAN KARSINA MODESA ÇIKIYOR 70 KM. HIZ LİMİTİ YA DA 60... HANGİ CEVREYOLUNDA 70 KM HIZ SINIRI OLUR.

Mert Akgün
2 yıl önce - Pzr 07 Hzr 2015, 20:53

arkadaşa katılıyorum. saçma sapan bir sebepten 75 tl civarı ceza yedim. herhangi bir uyarı tabelası yoktu herhangi memur da gelip aracınızı kaldırın diye uyarmadı. düzgün delillerle itiraz etmeme rağmen ödemek zorunda kaldım. cezaları insanları korumak için koymak yerine keyfi uygulamalarla insanlardan haraç kesiyorlar.

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 14 Tem 2015, 14:21

BURSA, BÜYÜKŞEHİR’LE DAHA GÜVENLİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA MEYDANCIK, KIZ YAKUP VE SELİMZADE MAHALLELERİNDE HUZUR VE GÜVEN ORTAMININ SAĞLANMASI AMACIYLA YAPILAN PROTOKOL KAPSAMINDA, SÖZ KONUSU ALANLARA MOBESE SİSTEMİ KURULARAK DEVREYE ALINDI.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında Meydancık, Kız Yakup ve Selimzade mahallelerinde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla yapılan protokol kapsamında, söz konusu alanlara Mobese sistemi kurularak devreye alındı.

Meydancık, Kızyakup ve Selimzade Mahallelerinde konumlandırılan 9’u hareketli toplam 32 adet son teknoloji IP kameralar Bursa Mobese Merkezinden 7/24 canlı olarak takip edilerek kaydedilebiliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesince yapılan bu projede diğer Mobese noktalarından farklı olarak panolar kaldırım yerine, direkler üzerine monte edildi. Bu özelliği ile Bursa’da bu şekilde yapılan ilk proje olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, proje kapsamındaki Mobese noktalarında konumlandırılan uzaktan kontrollü PLC cihazlar ve bu işe özel yazılmış bir program vasıtasıyla enerji ve internet kesintileri, kamera ve direklere müdahale olayları Mobese Merkezinden anlık olarak takip ediliyor ve merkezde sesli ve görsel alarm oluşturulabiliyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa--buyuksehir-le-daha ...ber/20091/

Güvenlik zaafiyeti olan yerlerde Mobeselerin hizmet vermesi iyi bir haber.

cagataygollu
2 yıl önce - Prş 23 Tem 2015, 12:50
BURSA MOBESE KAMERALARI HAKKINDA

BURSA DA MOBİL MOBESE ARACI ALINMIŞTI ŞU AN NERELERDE KULLANILIYOR HENÜZ GÖREMEDİK BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

Mert Akgün
2 yıl önce - Cmt 08 Ağu 2015, 16:09

Berktuğ un son paylaştığı resimlere bakınca bir gülme aldı sormayın. Belediye kamberlik bölgesini saçma ve plansız bir şekilde parka çevirdiği için bütün romanlar meydancık mahallesi ve incirli caddesine akın etti. Sonra tabi uyuşturucu ve bonzai de patlama yaşandı eskiden kontrol altında tutulan bir bölge patlayıp etrafa saçılan taneler gibi bu bölgeyi mahvetti. Sonra belediye de biraz meseleyi kontrol edebilmek için mahalle içine bir sürü mobese yerleştirdi. Ayrıca sürekli devriye gezen polis araçlarıyla ve meydancık parkına prefabrik bir güvenlik noktasıyla halkımıza inanılmaz bir güvenlik duygusu yaşatıyor. Teşekkürler büyükşehir

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet