Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa MOBESE ile gözaltına alınıyor
« önceki   123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
yusuf ülkü
10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 19:13

Alıntı:
Eski mesajlara baktığımızda da görülen Büyüşehir'in değil İl Özel İdaresi'nin sistemi finanse edeceği.... İl Özel İdaresi'nin MOBESE bütçesinin 2008'e kaldığı biliniyordu... Ankara ve Bursa İl Özel İdaresi kamera ve teknolojik altyapıyı karşılayacağından Bursaray veyahut kavşak vb. yatırımları etkilemesi ya da etkilenmesi söz konusu değil... İnşallah en kısa zamanda hayata geçer (ki en yakın 2009 gözüküyor)

Eğer ki bu şekilde olursa olma ihtimali daha kuvvetli gözüküyor.Ben genede yapılamaz demiyorum, yapılır ama zaman alır çünkü bizim ülkemizde projeler nedense hep aksar.

turker ustun

10 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 12:08

Bu gün haberlerini izlediğim mobese ağı kurulması için protokol imzalandı. Osmangazi ve yıldırım ilçelerinde ilk önce kurulacak. Hadi hayırlısı...

can_91
10 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 18:11

bursada suç oranı bu kadar yüksek mi?

Samet Yılmaz

10 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 18:32

suç oranı yüksek olmasada bu sistem tüm büyük şehirler için gerekli ayrıca Türkiyede bu sistemnin istanbuldan sonra bursaya uygalanacak olmasıda bu projenin önemini kat kat artttırıyor.

A.Nibal
10 yıl önce - Cum 09 May 2008, 02:29

Daha önceki mesajlarda da bahsini geçirdiğimiz MOBESE sistemi sonunda başlıyor. Bursa'mıza hayırlı olsun. Emniyet Sarayı da inşallah en kısa sürede tamamlanır...

Alıntı:
Yıldırım, Mobese ile 24 Saat Gözetlenecek

Resmi büyütmek için tıklayın Bursa Merkez Yıldırım Belediyesi, Yaptığı Yeni Bir Girişimle Güvenlik Hizmetlerinin Mobil Kameralarını Esas Alan Elektronik Sistem Entegrasyonunun (Mobese) İlk Adımını Attı. Yaklaşık 12 Milyon YTL'ye Mal Olacak Olan Proje, Yıldırım'da Bulunan Sosyal Hizmetler Binası ve Yıldırım Belediyesi ile Osmangazi Belediyesi Tarafından Yaptırılacak Olan Ek Bina ile Mobese'nin Bursa'daki Merkezi Olacak.

Bursa merkez Yıldırım Belediyesi, yaptığı yeni bir girişimle güvenlik hizmetlerinin mobil kameralarını esas alan elektronik sistem entegrasyonunun (MOBESE) ilk adımını attı. Yaklaşık 12 milyon YTL'ye mal olacak olan proje, Yıldırım'da bulunan sosyal hizmetler binası ve Yıldırım Belediyesi ile Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ek bina ile MOBESE'nin Bursa'daki merkezi olacak.
Bu yıl içinde faaliyete geçmesi planlanan MOBESE sisteminin kurulacağı binanın valiliğe tahsisi, bakım onarım ve ek binanın yapımı için imzalanan protokol, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bursa İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir ve Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaygın olarak büyük şehirlerde kullanılan ve güvenlik hizmetlerinin mobil kameralarla takibini esas alan MOBESE hakkında bilgi veren Vali Şahabettin Harput, "Öncelikli olarak asayiş hizmetlerinde kullanılacak olan sistem kapsamında belli kavşaklara, meydanlara kameralar yerleştirilecek. Bu sayede hırsızlık, gasp, kapkaç gibi güvenlik olaylarına anında müdahale sağlanacak. Bunun yanında sistem özellikle hatalı parkların belirlenmesi konusunda da trafik açısından kolaylık sağlayacak. Bu konuda bize destek sağlayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe ve bu işin takibini, devamlılığını sağlayacak olan Bursa İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

Proje kapsamında daha önce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne ait olan ve çocuk yuvası olarak hizmet veren atıl haldeki binanın İl Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edildiğini dile getiren Vali Harput, proje maliyetinin yaklaşık 11 milyon YTL, binanın restorasyonunun ise 1 milyon YTL'yi bulacağını söyledi. Harput, projenin bu yıl içinde faaliyete geçeceğini aktardı.

İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir ise, Yıldırım'da kurulacak olan bu sistemin Bursa için önemine dikkat çekerek, sistemin merkezini oluşturacak binanın alt katında ise Yıldırım ve Osmangazi Toplum Destekli Polis Merkezi bulunacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından binanın devri ve bakım onarımı ile ilgili protokol taraflar arasında imzalandı.

kaynak: haberler.com

yusuf ülkü
10 yıl önce - Cum 09 May 2008, 03:38

Alıntı:
Vali Harput, proje maliyetinin yaklaşık 11 milyon YTL, binanın restorasyonunun ise 1 milyon YTL'yi bulacağını söyledi.

Daha önceden de bahsetmiştik.Çok pahalı bir sistem diye.
İnşallah, ilk adımı atılan bu projenin devamı gelir, uzayıp gitmez.
Bu arada birşey dikkatimi çekti, binanın restorasyonu için 1 milyon YTL bana çok fazla geldi.O paraya belediyenin arsalarından birine fıstık gibi bir ÜSS kurulabilir

A.Nibal
10 yıl önce - Cum 09 May 2008, 23:49

Alıntı:
binanın restorasyonu için 1 milyon YTL bana çok fazla geldi.O paraya belediyenin arsalarından birine fıstık gibi bir ÜSS kurulabilir

muhtemelen bu meblağın içinde bina içi teknolojik donanıma dair altyapı yatırımları da vardır. Ayrıca merkezi olması açısından emniyet de ona göre bir fizibilite çıkartmıştır herhalde. İki belediyenin de katkı koymasını, projenin daha çabuk bitirilmesi açısından çok olumlu görüyorum. Aynı yardımlaşmanın Emniyet Sarayı için de yapılmasını ümit ediyorum.

yusuf ülkü
10 yıl önce - Cmt 10 May 2008, 00:16

Belki de dediğin gibidir.
Bu arada Yıldırımda ki sosyal hizmetler binası tam olarak nerede, bilen var mı acaba?

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 16:06

Alıntı:
Bu arada Yıldırımda ki sosyal hizmetler binası tam olarak nerede, bilen var mı acaba?

Yıldırım Belediyesi karşısında olan park kafenin sağında ağaçların arasındaki binadır. Kurtuluş caddesine cepheli olup bitişiğinde Akıncıtürk ilköğretim okulu vardır. Duaçınarı metro istasyonu güney çıkışından da rahat görünür.

Ayrıca projeye Büyükşehir belediyesi de 1.000.000 (bir milyon YTL) katkı koyacak. 15 mayısta yapılan meclis toplantısında karar alındı.

GOOGLE EARTH'TAN GÖRÜNEN ŞEKLİYLE YERİ AŞAĞIDAKİ RESİMDEDİR.

(+)

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Cum 12 Eyl 2008, 17:32

İnşaat son hızla ilerliyor. Yıldırım belediyesi yetkilileri ile Emniyet Müdürlüğü Bilgi işlem biriminden ilgililer sürekli inşaatı inceliyorlar.
Bir an önce bitmesi dileğiyle.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet