Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Mustafakemalpaşa - Su Uçtu Şelalesi
« önceki   1234 ... 394041   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Kemalhoca
11 yıl önce - Pzr 09 Nis 2006, 14:14

SUUÇTU ŞELALESİ'Nİ DAHA DÜNE KADAR BURSA'DA DAHİ KİMSE BİLMİYORDU.
OYSA Kİ ARAPLAR BURAYI 30 YIL ÖNCE ÖĞRENMİŞ SÜREKLİ GELİYORDU.
BENCE ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ MİLLİ PARKLARINDAN BİRİSİ.
BİR KAÇ YILDIR M.KEMALPAŞA'NIN SİMGESİ HALİNE GETİRİLDİ,BAKIYORUM BURSA'NIN SİMGELERİNDEN BİRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR ŞELALEMİZ.ŞEALEMİZ DİYORUM; ÇÜNKÜ BEN ŞELALENİN OLDUĞU MURADİYESARNIÇ KÖYÜ'NDENİM.
BELKİ 25 YILDIR BURANIN NASIL KEŞFEDİLEMEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ,AKLIMDA SÜREKLİ PROJELER ÜRETMİŞİMDİR.
     BU ŞELALENİN TURİZME KAZANDIRILMASINDA KATKILARIDAN DOLAYI, MUSTAFAKEMALPAŞALILAR DERNEĞİNE,M.KEMALPAŞA BELEDİYESİNE,BURSA B.Ş.BELEDİYESİNE,BURSA VALİLİĞİ'NE VE WOW TURKEY EKİBİNE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYORUM.
      ANADOLU'NUN ÜCRA KÖŞELERİNDE DOĞA SPORLARI YAPILIRKEN, BÜYÜKŞEHİRLERİN YAKININDA BİRYERDE BULUNAN BU DOĞA HARİKASI YERİN ATIL DURMASI BİLİNMEMESİ İNANILACAK BİRŞEY DEĞİLDİ.KÖY İÇERİSİNDE İKİ DERENİN BİRLEŞTİĞİ NOKTADAN BAŞLAYARAK  ŞELALEYE YAKLAŞIK 3 KM.LİK  MESAFE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İÇİN MÜTHİŞ BİR PARKUR.İRİLİ UFAKLI BİRÇOK ŞELALEYİ GÖREREK . AĞAÇLARIN ARASINDA,BUZGİBİ VE TATLI BİR SUYUN YANINDA BİRKAÇ SAATLİK BİR YÜRÜYÜŞ YAPMA ŞANSINIZ VAR.  
      KARADERE ÜZERİNDEKİ YOLCULUĞUNUZA SUUÇTU İLE KARŞILAŞINCA BİR KAÇ SAATLİK BİR MOLA VEREBİLİRSİNİZ. ONUN İHTİŞAMINI VE SERİNLETİCİ ETKİSİNİ DOYA DOYA YAŞAYIN. ORADA PİKNİK YAPACAKSANIZ KESİNLİKLE DOYMAYACAKSINIZ.(LAKİN BU ARADA AŞIRI ALKOL KULLANIP ÇEVREYİ RAHATSIZ ETMEYİN,ÇEVREYİ KİRLETMEYİN)
YORGUNLUĞU ATMAK İÇİN UZUN KAYIN AĞAÇLARININ ALTINDA BİRAZ KESTİREBİLİRSİNİZ.
      SIRA GELDİ YÜRÜYÜŞÜN İKİNİ ETABINA; ŞELALEYİ YAMAÇTAN TIRMANMAYA,BU İŞ BİRAZ TEHLİKELİ ÇOCUKLARI KESİNLİLE YANINIZA ALMAMANIZ VE ÇOK DİKKATLİ OLMANIZ GEREKECEK.YAMAÇ TIRMANIŞINDA SOL YAMAÇ UYGUN. TIRMANIŞ BİTİŞ NOKTASIDA ŞELALENİN ÜSTÜNE KESİNLİKLE YAKLAŞMAYIN(2 KİŞİ DÜŞTÜĞÜ ANDA ÖLDÜ)
TAŞLAR ÇOK KAYGAN VE ÇOK YÜKSEK.KENDİNİZİ EMNİYETE ALIP UZAKTAN AŞAĞIYA BAKIN. YÜRÜYÜŞE DEVAM EDİN DERE BİR KAÇ KOLA AYRILACAK PARKUR KOLAYLAŞACAK.bENDE YILLARDIR GİTMEDİĞMDEN TAM HATIRLAYAMIYORUM KARADERİNİN YUKARLARDA DOĞUŞ SERÜVENİ VAR, BİRDE ALABALIK YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ YAPMIŞLAR.DAHA YUKARILARI BALIKESİR İL HUDUTLARINA GİRİYOR.

Hürmetler sunarım.

Ahmet S
11 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 21:33

Gerçekten güzel bir yer. En son 4 yıl önce gitmiş olmama rağmen unutamadığım en güzel şelaledir. Adına gelecek olursak,gerçekten hakediyor. Çünkü şelalenin yere döküldüğü yere 20 m. uzakta bulunmana rağmen sular seni sırılsıklam ediveriyor.Bu baştan çok hoş geliyor ama sonra hasta olmak muhtemel

ozhanbayram
11 yıl önce - Çrş 12 Nis 2006, 13:02

Bir Kemalpaşalı olarak bu şelaleye çocukluğumdan beri giderim. Eskiden traktörle bile zor çıkılan bu yere şimdi araçlarımızla gidebiliyor olmak güzel. Herzaman bir hayalim vardı İzmir Bursa yolundan çift şeritli bir yol yapılsa direk şelaleye çıkan ve kahverengi bir tabela koyulsa eminim ki İstanbul - İzmir arası seyahat edenlerin mutlaka uğrak yeri olacaktır. Birçok yer gezdim kenarda köşede kalan bu yerlerin içerisinde yinede hizmet verilmişlik bakımından Suuçtu Şelalesi şanslı görünüyor. Ama neler yapılabilir düşündüğümüz zaman günlük kiraya verilen dağ evleri lokanta gibi hizmetler ön plana çıkıyor. Yakında daha çok insanın Suuçtu Şelalesini ziyaret etmesi dileklerimle.

Saygılar

enderakay
11 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 01:13
nisan ayında suuçtu şelalesi

(+)

(+)

(+)

Ayşegül S.
11 yıl önce - Sal 30 May 2006, 11:22
Su uçtu şelalesi

sayfa 3
cevap yaz