Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Orhangazi Parkı
« önceki   123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Hakan Aydın

11 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 23:22

Ben çocukken o havuzdaki su daha bir heybetli akardı. Yani o betonun üst tarafına kadar geldiği günleri hatırlıyorum. Yada bacak kadarım diye bana öyle gelmiş olabilir bilemiyorum ama öyle hatırlıyorum Öyleyken çok ta kötü görünmezdi.  Çok uzun zamandır suyun o şekilde akıtıldığını göremedim maalesef.

Kemal A
11 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 23:39

Bence o proje kime aitse insanlık namına ortaya çıkıp beton parçasının kaldırılabileceğini söylesin, orayı çok iyi biliyorum, tarihi çevreyle zerre alakası olmayan bir beton parçası, Ulucamii, kozahan ve sağ tarafta adını bilmediğim bir caminin tam ortasında pişkin pişkin duruyor.

Okan Akin

11 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 23:59

Sevgili Dostlar,

1987'ler falandi galiba. Ben daha cicegi burnunda bir universite ogerencisiydim. Bu beton eser bana oldukca ciplak gelmisti ve sanki uzerini baska bir islem yapilacak izlenimi veriyordu. Merakimi gidermek icin birkac yere de sordum . Hatirladigim kadariyla en son bir yetkiliden soyle bir yanit almistim. Aslinda bu beton kayitin uzeri Iznik Cinisi ile kaplanacakmis ve henuz yetistirilemedigi icin ilerki bir tarihte sonradan eklenecekmis. Zannederim o yildir bu yildir hala yetistirilemedi.

Belki de beni basindan savmak icin oyle bir yalan uydurmus da olabilir. Cunku adamcagizin kafasini sorularim ve gevezeligimle bayaga utulemistim. Genclik tabi...

Dostlukla,

Akın Alan
11 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 11:36

Arkadaşlar o proje Emre Arolatın,dünyada en çok tanınan mimarlarımızdandır 1987 tarihli projeyi günün şartlarına göre düşünmek gerekir,ve bildiğimkadarıyla proje tam uygulanmamış birinci proje bire bir bu değil yani...

Batur

11 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 11:49

Alıntı:
Aslinda bu beton kayitin uzeri Iznik Cinisi ile kaplanacakmis ve henuz yetistirilemedigi icin ilerki bir tarihte sonradan eklenecekmis.

Topu topu 10m2 anca eden bi yeri bu kadar sene çiniyle kaplamamaları çok ilginç. O şekilde duruşu çok biçimsiz ama çini kaplama fikri güzelmiş, ortasında da Bursa amblemi falan yapılabilirdi. Bence kaldırmaktansa, bu şekilde değerlendirmek daha iyi olabilir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA