Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16

İBB geçen iki yıl içinde başarılı mı?
Evet 48.4%  48.4%  [228]
Hayır 42.3%  42.3%  [199]
Bilmiyorum/Kararsızım 9.3%  9.3%  [44]
Toplam Oy : 471

Enes Zengin
11 yıl önce - Pts 25 Ağu 2008, 12:57

AKP taraftarı olmasamda Büyükşehir seçimlerimde oyumu Kadir Topbaş'a vermeyi düşünüyorum. Ama AKP'nin Topbaş'ı yeniden aday göstermeyeceği söyleniyor.

Bence tamamen iyi niyetli ve var gücüyle çalışıyor. Yaptığım bilgi edinme başvurularına cevaplar ksıa sürede geliyor ve baştan sonra iyiye giden bir değişim söz konusu. Yıllardan beri süregelen bozuklukları bir anda düzeltmek mümkün değil. Belki 10 yıl, belki 15 yıl sürecek çalışmalar lazım.

Sanırım kimse Kadir Topbaş döneminde şehrin daha kötüye gittiğini söyleyemez.

KORAY3434
11 yıl önce - Pts 25 Ağu 2008, 14:21

Belki burda söylenecek şey değil ama chp veya diğer partiler hiç heveslenmesin çünkü İstanbul yine akp nin... Bir akp li değilim ancak yerel seçimlerde oyum kesinlikle akp ye.. Başbakanın dediği gibi chp belediyecilikten anlamıyor.. Geçen gün Beşiktaş a bi gidip geziyim dedim.. İnanın chp nin Beşiktaş a bir çivi bile çakmadığını çok net görebildim..Beşiktaş aynı Beşiktaş kaldırım taşları bile erimiş gitmiş.. Bugün Kartal Pendik gibi ilçeler bile Beşiktaş tan daha modern durumda bence... Bakırköy de aynı durumda..Chp ilçelerinden sadece Şişli yi kenara atarım çünkü Sarıgül gerçekten çalışıyor.. Bu arada inşallah akp seçimlerde yine Kadir Topbaş ı aday gösterir.. Adam çok samimi ve dürüst çalışıyor..

MehmetK
11 yıl önce - Pts 25 Ağu 2008, 14:55

Alıntı:
İnanın chp nin Beşiktaş a bir çivi bile çakmadığını çok net görebildim..

Yok şimdi hakkını yemeyelim Beşiktaş'ta çöplerimizi topluyorlar, işte bir Beşiktaş belediyesi dönemi bir çivi bile çakılmadan öylece bitiyor...
Beşiktaş belediyesi İBB'nin onda biri kadar çalışsaydı bu büyük bütçesiyle, şimdi Beşiktaş Avrupa'daki şehirlerin standartlarına ulaşmış olurdu. Beşiktaş'ın çalışmadığını neye göre değerlendirdim; aslında bunları bir çoğu İBB'nin de eksiğidir ama İBB en azından çabalıyor...

Sağlam, düzgün ve alçak zemin yaya kaldırımları: yok
Yaya kaldırımlarının giriş çıkışlarında düzgün rampalar : yok
Trafik ışıklarında yayaların geçecekleri yerleri belirleyen metal kaldırım korkulukları : yok
Tüm Yollarda Yol çizgileri : yok
Park yapılacak veya yapılmayacak alanların yol çizgileriyle kesin ayrımı :yok
Bina dış cephelerinin bakımı zorunluluğu :yok
Tabelaların yarattığı görüntü kirliliğinin önlenmesi : yok
Evsel katı Atıkların Geri dönüşüm için proje: yok
Yeni otopark alanlarının yaratılması :yok
Mevcut yolların kalitesinin arttırılması : yok
Alternatif yollar yapılması veya trafik akışını arttıracak tedbirler alınması :yok
Semt pazarlarının temiz ve belli kurallara göre işletilmesi : Yetersiz
Kültürel ve sosyal faaliyetlerin duyurulması : Yetersiz
Kültürel faaliyetler ve bu faaliyetlere halkın katılımının arttırılması : Yetersiz

Kadir BAHADIR

11 yıl önce - Sal 26 Ağu 2008, 15:00

Bence kesinlikle başarılı.Neredeyse bir ülkeyi yönetiyor başkanımız.Kolay iş degil!Bugün tartışılıyor heryerde yok şu ilin belediye başkanı daha iyi çalışıyor, yok şu ilin ama bence en çok Kadir Topbaş çalışıyor.Eminim o en çok çalışıyor denilen başkanlar şöyle bir kaçhaftalıgına da olsa İBB başına geçirilseler elleri kolları baglanır kalır.Makamının hakkını verdiğini düşünüyorum.SAYGILAR...

Sukan

11 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 16:14

bence ibb herşeye rağmen başarılı,en azından iyi niyetli.

Selcuklular
11 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 19:07

Wowturkey anketleri genelde iktidar +5 ile falan tutar. Bu duruma göre Kadir Topbaş yüzde 55 gibi bir orana erişebilir. Yüzde 5 de kararsızlar dağıtılırsa yüzde 60 a çıkabilir.

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 19:16

İBB birçok konuda ortalamanın üzerinde başarılı, benim gördüğüm kadarıyla kentte dört şey yetersiz.

1.Metrolar
Bu konuda aslında tüm Dünyada metro merkezi hükümet tarafından yapılır ama ülkemizde maalesef öyle değil.Yani bu konuda direk İBB'yi suçlayamayız.

2.Park ve Rekreasyon Alanları
İstanbul'da belediye tarafından yapılan yeşil alan çok kısıtlı.Kadir Topbaş döneminde 30 Milyon m2 olan yeşil alan 45 Milyon m2 çıkmış olsada.Kişi başına düşen alan 3m2 civarında iyi bir kent içinse bu oranın bence en az 7-8m2 çıkması lazım.

3.Sosyal-Kültürel Faaliyetler
İstanbul'da belediye tarafından yapılan pek fazla konser vb gösteri ve sosyal açıdan fazla bir yatırım göremiyorum.

4.Kentsel Dönüşüm ve İmar
İstanbul'un %60-70 gibi bir oranın kaçak yapılaşmaya sahip olduğu söyleniyor.Bu oranın derhal azaltılması lazım.Yapılacak kentsel dönüşümlerle gecekondular ise sıfıra indirilmeli.

metehan343434
11 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 19:20

Bence gayet başarılı bu kadar büyük ve karışık bir şehirde ancak bu kadar olur.

Mak.Tek.Mehmed

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 18:08

Gayet başarlı bir dönem daha geride kalmak üzere. En son yapılan Metrobüs hattı belediyenin kalitesini arttırdı.

Dahada başarılı olacağına inanıyorum.

delirizeli
11 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 00:38

AK PARTİ Kadir TOPBAŞ ı tekrar aday gösterecek. Hizmet süresi boyunca tarih boyunca yapılmamış hizmetleri yaptı. En önemlisi metro çalışmaları ayrıca metrobüste süper bir proje

sayfa 16
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet