Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İBB geçen iki yıl içinde başarılı mı?
Evet 48.4%  48.4%  [228]
Hayır 42.3%  42.3%  [199]
Bilmiyorum/Kararsızım 9.3%  9.3%  [44]
Toplam Oy : 471

irfan x
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 04:07
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başarılı mı?

iki yıl geçti, iki yıl daha var hizmet süresi olarak. Yolu yarılanmış bir belediye olarak, sizce İBB geçen zaman diliminde başarılı oldu mu? İcraat yaptı mı, yaptıysa ne yaptı, yapamadıysa ne yapamadı? Sonraki iki yıla iyi bir giriş yapıyor mu? Gelecek iki yılda İBB'nin faliyetlerinden umutlu musunuz?

Yorumlarınızı bekliyorum...

Kaan+
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 11:32

Başarılı inşallah daha da başarılı olacak.

irfan x
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 13:18

biraz açıklama lazım, ideolojik slogan atıp gitmek bir çözüm değil..

serkan
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 14:09

Bence özellikle yeni başkanın vizyonu çok silik. Gözle görülür bir icraat ve iyileşme yok. Aksine, trafik gibi başlıca sorunlar kötüleşmekte. Halkı tatmin etmiyor.

Neslihan Kamer
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 15:18

Klasik yaklaşımla sinir olduğum bir icraatlarından bahsetmek istiyorum.

Formula 1 Türkiye hazırlıkları çerçevesinde ana yollardaki tüm elektrik direklerine astıkları flamalar ve üst geçitlere astıkları kocaa afişler, daha sonra da farklı konularda hazırlananlarıyla değiştirilmeye devam etti.

Bunların maliyeti benim için ciddi bir merak konusu. Ama az buz olmadığından eminim. Yazık değil mi boşa harcanan o paralara, onları asıp çıkarmak için kaybedilen iş gücüne?

alikemal@
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 19:13

Yalnız birşeyi belirtmek gerekir seçimler 5 yılda bir yapılıyor. Yai 3 sene gibi birşey var daha tabi bakmak gerek 3 senede ne olur bilinmez.

alim80
13 yıl önce - Prş 09 Şub 2006, 20:11

Büyükşehir belediyesinin şu ana kadarki icraatlarını başarılı bulmuyorum. istanbul nerdeyse sahipsiz hale geldi. İstanbul hızla dünyada isim yaparken şu anki belediye ve başkanı sadece laf üretiyori trafik sorunu için kayda değer bir adım yook. sadece laf. herkes başbakanın eski belediye başkanı olduğu için İstanbulda birşeylerin değişeceğini sanarken beceriksiz yönetim yüzünden tam tersi oldu. bence şu anki yönetim tam bir rant kavgası içerisinde. haydarpaşaya 7 gökdelen dikmek gibi bir projeyi ortaya atmak bile belediyenin nasıl bir rant savaşı içerisinde olduğunu gösteriyor. Eski başkan ve yönetimi bence bugünküne nazaran daha iyiydi.

Deniz Gözlü

13 yıl önce - Cum 10 Şub 2006, 02:05

Daha 2 yıl geçmemsine rağmen bence başarılı çünkü, 2 yılda bile bazı eserler yaptı, 5 yıl içersinde projeler tamamlanırsa şayet o zaman başarılı diyenlerin sayısında 5-10 puanlık bir atış olur aksi takdirde düşer tabi. Genel kaaatTe olduğu gibi 5 seneyi bekleyip görmek gerekir.

irfan x
13 yıl önce - Cum 10 Şub 2006, 03:38

peki nedir bu eserler? Biz niye göremiyoruz?

gencturk
13 yıl önce - Cum 10 Şub 2006, 04:54

Bardagın hep bos tarafına bakmayalım arkadaslar.Dolu yanında yani yapılmış ve yapılmaya devam eden birsuru proje var. Örnek; raylı sistemin sürekli gelişmesi, toplu konut projeleri, teleferik, yapılan ve yapılmakta olan kavşaklar. Inanıyorum kavşaklar bitince ( tahmini süre 2 yıl) sevgili irfanx fikrin değişecektir

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet