Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Emre_meyavuz
16 yıl önce - Sal 01 Tem 2003, 23:07
İstanbul Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Merkez Kampüsü

Tekrar Merhaba,

Yeditepe Universitesi ile ilgili olan topicteki istek uzerine Koc Uni. resimlerimden bazilarini post ediyorum.
BOylelikle mimari stiller daha saglikli karsilastirilabilinir....

Cihangir
16 yıl önce - Çrş 02 Tem 2003, 00:47

Fotograflar cok guzeller.

Koc Universitesi gercekten de daha cok Turk mimarisinde. Katta bana Topkapi Sarayini animsatiyor. Renkler biraz donuk ve soguk gosteriyor binalari ama genede hos bence....

xgokhan
16 yıl önce - Çrş 02 Tem 2003, 01:12

Renkler donuk ama Turk mimarisi zaten cok renkli bir mimari degildir, hatta tipik bir Anadolu evi tahta kirisler disinda beyazdir (Beypazari ya da Safranbolu'da oldugu gibi) ya da kremdir. Catilar da tipik Turk catisi burada. Cok guzel bence, tek kotu yani sehrin icinde olacagina dag basina yapilmis olmasi. Bence universite dedigin sehirle butunlesmeli.

Emre_meyavuz
16 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 04:41

Merhabalar,

Uzun zamandan sonra tekrar resim koyabiliyorum. Yazin cektigim panaromik bir Koc Uni resmi daha. HAvain acik oldugu bir gun oldugundan Karadeniz cok guzel bir sekilde gorunuyor...Umarim begenirsiniz...

(+)

ali

16 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 04:47

Mimar arkadaslar daha iyi bilirler ama....

Yapi itibariyle Fasit Almanya mimarisini andirdi...Almanya halen böyle binalarla dolu oldugu icin birdenbire cok benzettim...
Yaniliyorsam Haktan düzeltsin....Sondan ikinci ve meyavvuzun son gönderdigi resim tipi binalar halen Almanya sehir siluetini süsler ve ikinci dünya savasi Almanyasindan kalmadir...
Ilk resmi görünce "Burasi Auschwitz degil mi?" diyesim geldi

Milyonlarca masum Yahudinin öldürüldügü Auschwitz Toplama Kampinin girisi...

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL