Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Sille
« önceki   123 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
42hakan42

12 yıl önce - Cmt 11 Şub 2006, 02:45

Buram buram tarih kokan bu beldemiz biraz daha iyi tanıtılır ve gereken özen gösterilirse insanlık için büyük kazanç olacaktır. Sille deki her ev her yapı geçmişi günümüze yansıtıyor.
 Belediyenin bir tanıtım kampanyası vardı ama ne durumda tam olarak bilemiyorum.
 Tramvayın buradan geçtiğini düşünmek bile çok heyecan verici. Tramvaya atlayıp bir Sille turu atmak o tarihi o güzellikleri görmek eminim çok güzel olur. Ama maalesef böyle bir proje yok.

Salih YILDIZ

12 yıl önce - Cmt 11 Şub 2006, 13:29

Sevgili 42hakan42 kardesim, yani meşhur kokorecci kardeşim. Ağzından bal damlıyor. Dediklerin gerçekleşse mükemmel olur. Ama sende biliyosun ki 3 yıldır tramvayı daha kampüse sokamadılar. Ne zaman tramvay kampüse girerse, ondan sonra bunlar düşünülebilir. Bu konuda belediyeyi uyarmak lazım bence. Ayrıca fotoğrafları paylaşan hasan arkadaşıma da çok teşekkür ederim.

hasan42

12 yıl önce - Pzr 12 Şub 2006, 09:07

Teşekkürler syıldız kardeş.
Sille'ye tramvay (en azından görünür gelecekte) pek mümkün görünmüyor. Bence gerek de yok. Belediye otobüsleri yeterince sıklıkta çalışıyor.
Bence Sille'nin asıl sorunu köklü bir restorasyon ve kültürel sunuma hazır hale getirme sorunu. Şu anda hem insanlar sıkıntıda, hem de, kişiden kişiye bakış açısı değişse de, eski, harabe bir görüntüsü var. İnsanlar oturdukları evin tamir bakımını izinsiz yapamıyorlar ama evleri gerçekten bakıma ihtiyaç duyuyor. Bölgeyi sit alanı ilan eden ilgililer de her hangi bir çalışma yapmıyorlar. Bu fotoğrafları çekerken evinin bir kısmını tamir eden bir Silleli'ye "ne güzel bir yerde oturuyorsunuz!" dedim. "Gel, onu bir de bize sor" dedi ve yukarıdaki anlattıklarımdan şikayet etti.
Sille, gerekli çalışmalar yapılıp görselliği artırıldığında Konya'ya kültürel anlamda çok şey katan önemli bir yer olacak, çünkü tarihi, mimari ve sosyal altyapısı güçlü bir bölge.
Ben, canım sıkıldıkça çocuklarımı da alıp Silleye, bazan da Dere'ye giderim. Sille barajı da ilgiyi hak eden bir yer bence. Oraya çıkar biraz dolaşırız. Yukarı mahallelere, civardaki tepelere çıkarız. Vakit geçirmek için ideal bir yer bence.

Burhanettin Akbaş

11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 03:25

Alıntı:
Şu Silleden gece geçtim görmedim. Aman aman
Acı tatlı sular içdim ölmedim Aman aman

Ben de Sille başlığını görünce bu türküyü hatırladım ve Sille'yi merak ettim doğrusu. Fotoğraflara bakınca Sille'nin etrafında yükseklikler olduğu gözüme çarptı. Bu yüksekliklerden Sille'nin tamamını gösteren fotoğraflar çekilemez mi diye düşündüm.

ahmet seven

11 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 00:59

Eski Sille den panorama.

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA