Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

14 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 11:14
Bilkent üniversitesinde Alman hocadan Zortistan dersi

Alıntı:
Bilkent Üniversitesi’nde ders veren Alman hoca Prof. Dr. Diemut Majer’ın Türkiye’nin bir bölümünü Kürdistan olarak göstermesi öğrenciler arasında tepkiye sebep oldu.

Dersi alan ikinci sınıf öğrencilerinin itirazı üzerine Prof. Dr. Diemut Majer, Almanya’da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Kürdistan toprağı olarak görüldüğünü açıkladı. Öğrencilerin dersi boykot etmesi üzerine Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tan olaya müdahale ederek öğrencileri sakinleştirdi. Bilkent Üniversitesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Aydoğan başkanlığında bir tahkikat komisyonu oluşturarak olayla ilgili soruşturma başlattı. İddialara göre ‘devlet teorisi’ dersinde Avrupa’nın tarihsel gelişimi hakkında bilgi veren Majer, Türkiye haritasında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini Kürdistan olarak tanımladı. Bunun üzerine öğrenciler olaya karşı çıkarak haritanın tahtadan indirilmesini istedi. Öğrencilerin tepkisine rağmen haritayı kaldırmayacağını belirten Prof. Dr. Diemut Majer, Almanya’da bu bölgenin Kürdistan olarak kabul edildiğini söyledi. Majer, olaydan sonraki derslerinde söz konusu haritayı bir daha kullanmadı. Prof. Dr. Diemut Majer, Bilkent Üniversitesi’nde dönemin başından itibaren Avrupa hukuku, kamu ve idare hukuku, Avrupa Birliği hukuku ve çevre hukuku konularında ders veriyordu. Bilkent Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci ise arkadaşlarını bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Yapılanları bir saygısızlık olarak değerlendiren öğrenciler, okul yönetiminin gerekeni yapacağına inandıklarını söyledi.

Nergihan Çelen, İstanbul
http://www.zaman.com.tr/?bl=haberler&alt=& ...;hn=254131

- Buraya ne denir evladım?
- Türkiye hocam
- Yok çocuğum, iyi oku, bak ne yazıyor : zort-is-tan
- Hocam nereden zortladınız bu haritayı?
- otur, sıfır. Sizden Avrupalı olmaz.

melih
14 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 12:21

Bu hoca zaten misafir hocaydı.Hakkındaki tahkikat tamamlanmadan kendi istifa edip çekip gitti çünküdersine kimse girmiyordu!

Türkan

14 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 15:41

Boykota katılan tüm Bilkent Öğrencilerine teşekkürler...  

(Bence, O istifa edene kadar biz kovmalıydık...)

irfan x
14 yıl önce - Sal 07 Şub 2006, 17:31

Bence tutuklanması ve bölücü terör örgüntüne yardım yataklık ve propangandasını yapmaktan içeri atılması gerekirdi...

Orada Nazi propagandası yapanlara ne muamele yapılıyorsa yanısı yapılmalıydı. Nerede olduğunu ve kiminle muhattap olduğunu öğrenmeli böyle köpekler...

Aytac_yolas
14 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 01:42

İrfan'a katılıyorum.İngiltere'de IRA renklerini taşıyan rozet bile takmak yasaktır.Bu adamın tutuklanıp yargılanması gerekirdi.Şu Avrupalılar bizi kendilerinden soğutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Selcuk Aral

14 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 02:01

Yukarda resmini gördügünüz Prof. Dr. Diemut Majer, 1993 senesinden beri Karlsruhe Üniversitesi Ögretim üyesi olan bir hukuk’cu. Ayrica avukat olarakta aciktan calismakta.

Kendisinin sebep oldugu olaylari ve hakkinda cikan gazete küpürlerini Karlsruhe ve civardaki sehirlerdeki, bir iki büyük gazeteye ulastirdim. Bakalim reaksiyon ne olacak ?

irfan x
14 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 02:09

Selçuk abi bu olaylar nelerdir? Hakkında nasıl habeler yansıdı basına? Biz bu şahsı pek tanımıyoruz...

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET