Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul'un Minibüsleri
123 ... 252627   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
tolginho

8 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 17:28
İstanbul'un Minibüsleri

Kendilerinden zerre kadar hoşlanmasam da iett nin yetmediği yerde ortalığı toparlayan ana unsur minibüsler.

Bizden başka hiç bir ülkede olmayan bir taşıma sistemi. Öyle ki bir Discovery Channel kaşifi Türkiye turu yaparken minibüsü tarif etmeye zorlanmıştı. Amiyane tabirle bizden birşey araklamada bir numara olan Yunanistan bir süre minibüsleri denemiş ama becerememiş ve seferden kaldırmışlar.

Belki de dünyada sadece bizim diyarda görebileceğimiz bazı ulusal minibüs modellerimiz.

Magirus Marka Minibüsler

Iveco Marka Minibüsler

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Cum 03 Şub 2006, 11:10
Haznedar'dan Minibüsler

Bahçelievler Haznedar'dan muhtelif minibüsler:

Iveco Otoyol M 14

Magirus_Otokar_80S5.5

Magirus_Otokar_80S5.5

Magirus_Otokar

Magirus_Otokar

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Cum 03 Şub 2006, 11:13
Sarıyer'den Minibüsler

Sarıyer'den 2 minibüs

Magirus Otokar M2000

Magirus Otokar M2000 2005 Model

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Cum 10 Mar 2006, 19:33

Alıntı:
O zamanlar minibüslere "münibüs" mü deniliyormuş?

"Münibüs", "Minübüs", "Münübüs", "Minibüs" şekilleri de kullanılıyor. O yıllarda minibüs sistemi daha nisbeten yeni olduğu için (10-12 yıllık bir geçmişi var) bu 4 farklı yazılımın kullanılması normal ama, günümüzde bir arama motoruna girip bunları deneyin. Hemen hepsinden de birkaç madde çıkacak karşınıza!...  

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 23:34
Aksaray'dan Minibüsler

Aksaray'dan minibüs fotoğrafları

Iveco M14

Otokar Magirus 80S5.5

Otokar Magirus M2000

Aksaray Minibüs Durağı

Deniz1993
8 yıl önce - Pzr 19 Mar 2006, 20:50

Bugün bir minibüs gördüm arkasına reklam almış.İlk defa görüyorum.Siz de ilk defa görmüş olabilirsiniz diye fotolarını yoluuyorum.Otobüsün içinden çektiğimden dolayı flaş patlamalrı ve otobüsün içi gözüküyor.Beğenilmedi ise silinebilir...

(+)

(+)

Deniz1993
8 yıl önce - Sal 21 Mar 2006, 21:20

Minibüslerin biri yeni biri de eski model.Minibüsçüler o kadar para kazanıyorlar ancak hala minibüslerini yenilemeyen var.Yanileseler güzel olacağı kanaatindeyim.

(+)

(+)

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 22:17

İstanbul Sakarya arasında dolmuş tipi araçlar servise başlamışlar

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 02:59

Alıntı:
Eskiden Aksaraydan Taşlıtarla'ya çok güzel yarım burun Renault minibüsler çalışırdı.Bunların süspansiyonları o yıllardaki bazı arnavut kaldırımı olan bölgelere sert geldiği için arka makaslardan birkaç katı alınıp yumuşatılırdı.Ancak daha sonra makaslar yolcunun ağırlığına dayanamayıp ta kavislerini kaybedince burnu havada giden acayip yaratıklara dönüşürlerdi.Hatırlayanlar var mı acaba?

Üstteki resimde görülen Renaultları kastettiniz değil mi üstadım?

Bir döneme damgasını vuran, aksi suratlı Renault minibüsler... Nedense bunların önden görünüşleri; herşeye karşı çıkan, ters huylu, aksi bir kocakarı suratı izlenimi uyandırırdı bende...  

Akın KURTOĞLU

Eray Falay
8 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 15:14

işte son model OTokar M200 Sport model minibüsler
bu araçlar özel üretim olup içinde DVD/Player(DVD,vcd,MP3,cd çalar)+monitor,radyo kasetçalar+4 adet sony marka speaker bulunmaktadır.Bu araçların ayrıca üretim sıralarını gösteren bir künyeleri vardır araç içinde orta konsolda bulunurlar.
resimler telefonlar çekildiği için kalieleri biraz düşüktür.
başıbüyük maltepe hattı çalışan sport bu araç ilk üretilen M200Sport tur üretim nosu:001 dir.

OTOKAR M200 SPORT 001 hat: başıbüyük-maltepe
ayrıca bu araçların künyesinde "FARKLI OLMAK İSTEYENLER İÇİN ÖZEL OLARAK ÜRETİLMİŞTİR." yazar.

bu resim Maslak ta çekilmiş olup metro sarıyer(hattınından emin değilim ama) çalışan araçtır

bu resim kadıöy-fikirtepe-gözcübaba hattında çalışan sport un monitör ü bu araçta şöför dvd player ı ve radyo yu sökmüş olup onun yerine dvd oynatabilen bir radyo almış.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM