Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Salih Kuş

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 13:16

Alıntı:
FAKAT BU ÇOK BÜYÜK BİR HAYAK TABİKİ DE...

Banada çok büyük bir hayal gibi geldi.Birincisi şehir merkezine yakın tek yeşil alan neredeyse o kaldı.Buraya böyle bir projeye önce halkın daha sonrada paşa çiftliğinin hak sahiplerinin izin vereceğini hiç sanmıyorum.acemler kavşağı için bile nasıl uğraştıran kişinin buna hiç sıcak bakmayacağını düşünüyorum.Ayrıca ben bile boyle bir olaya karşı çıkarım   gerçekten hayal bu  

Saygılarımla

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 15:54

Aslında yeni yapılacak stadın yeri ile ilgili çok fazla bir arayış yok.Daha önce de dediğim gibi önümüzde iki seçenek var ve bunlardan biri stadın mevcut yerinde büyütülmesidir ki bunun için yeni yere ihtiyaç yok.İkinci seçenek için ise Buttim'in arkasındaki arsa düşünülüyor.Demek istediğim Buttim'in arkasındaki arsa dışında Paşa Çiftliği de dahil herhangi bir yere stad yapılması söz konusu değil.

tolgasst

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 16:16

Biliyorum ve kesinlikle size katılıyorum...
Ben sadece bir hayalimi yazdım...

Önünden metro geçiyor, ulaşım rahatlığı var, Paşa Çiftliğinden gerek Ankara İstikametine, gerek Mudanya ve İzmir İstikametlerine kesintisiz ulaşım kolaylığıda var. Ayrıca arazi çokda büyük, stada gelen herkesin sorunsuz ve rahat bir şekilde arabalarını park edebileceği yeşilliğin altında yani yerin altında büyük bir otoparkıda olabilirdi diye düşünüyorum.... Bursa'nın tam göbeğinde böyle bir tesis şahane olurdu bence ama;

...dedim ya, tamamen benim büyük bir hayalim....

Asil Canoglu
11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 16:57

Ülkemizde hep aynı hata yapılıyor. Otobüs terminali stad  istasyon at şehir dışına gözümüzden uzak olsun .
Bursa otobüs terminali yeride hatalıdır. Toplu ulaşım sağlamadan tek bir yönden gelinecek  aktivite yerleri yapmak hatadır. Buralara normal yolcu dışında ugurlamaya karşılamaya gelenler çalışanlar trafiğide eklenmekte ve büyük yogunluk olmaktadırdır. Şehir planlamada yogunluğu yaymak gerekir.
İkinci ve daha önemli bir örnek ise olimpiyat stadıdır.Şehir içinde olan İnönü. A.S Yen ve Fenerbahçe stadları ile Bursa Ataürk stadı kolayca ulaşılabildiği gibi çok kısa sürede  tamamı ile boşalmakta vatandaşlar  360 derece ile  her tarafa dağılmaktadırlar.
Paşa çiftliğine inşaat yapmak Bursaya ihanettir. Aynı şekilde Buttim de inşaat  ovada kalan arazinin yok edilmesidir.
En uygun çözüm mevcut stadın kapasite arttırılarak modernize edilmesi, Merinos stadı ve kapalı spor salonu ile kompleks oluşturmasıdır.Sistemde eksik olan kapalı yüzme havuzuda kültürparkın kuzey kısmında  bulunan eski belediyenin  ucube  yarım inşaatının bulunduğu bölgeye yapılabilir.

tolgasst

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 17:37

Şu anki  Atatürk Stadı'nın kapasitesi 19.000 kişilik. Stad civarında, stada ait olmayan küçücük bir katlı otoparktan başkada otopark yok. Maç günleri stada arabaları ile gelen insanlar, arabalarını Balem Tower'in arkasındaki ara sokaklara park etmeye çalışıyorlar. Bir çok insan arabasını düzensiz ve ara yolları kapatacak şekilde park etmek zorunda kalıyor. Bu civarlarda oturan yer sahipleride haklı olarak bu durumdan bunalmış vaziyetteler. Kendi araçlarını kendi apartmanlarının önüne park edecekleri yerde başka yerlerde park yeri aramak zorunda kalıyorlar ve çoğu zaman bulamıyorlar. Bu sebeplerden dolayı zaman zaman maça arabalarıyla gelip buralarda park yeri arayan insanlarla, buralarda yaşayan insanlar arasında tartışmalar yaşanıyor. Orada yaşayan insanlarda haksız sayılmazlar... Bu halde bile maç sonrası, Çarşamba Caddesi, Merinos, Altıparmak ve Stadyum Caddeleri kilitleniyor...

Düşünün ki yeni stad aynı yere, Atatürk Stadının büyütülmesi ile yapılacak. Stad kapasitesi 19.000'den 35.000 - 40.000'lere çıkartılacak... Bu kadar insan arabalarını nerelere park edecek? Otopark yapmak için fazla alan varmı ki buraya otopark yapılsın? Toplu taşıt araçları yeterli olacak mı? Herkes toplu taşıt araçlarını kullanabilecek mi?

Benim Paşa Çiftliği düşüncem yine söylüyorum büyük bir hayal... Ancak bence Paşa Çiftliği Bursa için bir yeşil alan değil. Paşa Çiftliğinin büyük bir bölümü tarım arazisi olarak kullanılıyor. Bu Bursa gibi modern ve büyük bir şehirin görüntüsünü bozuyor. Yine Paşa Çiftliğinin bir bölümünde bildiğim kadarıyla Kavak ağaçları yetiştiriliyor ve bu kavaklar belli bir yaşa geldiğinde kesilip satılıyor ve o bölge yine kelleşiyor... Paşa Çiftliği sürekli ağaçlarla yeşil kalabilecek, insanların hizmetine açılabilecek bir bölge olsa (Kültürpark gibi, Botanik gibi) hiçbir ses çıkartmayacağım.

Bence Paşa Çiftliğinin bir şekilde değerlendirilmesi lazım. Yeşil alan olur, park olur.... Ama bu şekilde Bursa'ya hiçbir katkı sağlamıyor ve bu güzelim şehiri bıçak gibi ortadan ikiye bölüyor... Bu benim kendi düşüncem. Diğer düşüncelerede saygı duyarım elbette...

kıvanç

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 23:14

paşa çiftliğinin konunun dışında tutulmasında fayda var..
adamların arazisinden şehirlerarası yol geçiyordu zaten,bide kavşak,bağlantı yolu derken bir sürü yere girildi..
biliyorsunuz ki yapılaşma yasağı var o bölgede..
sadece stad için değil,ne yaparsanız yapın,harika bir arazi ama maalesef..

Batur

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 23:28

Alıntı:
Ülkemizde hep aynı hata yapılıyor. Otobüs terminali stad  istasyon at şehir dışına gözümüzden uzak olsun .

Bunun bir hata olduğunu söylemek bence doğru değil, Büyükşehirler için olması gereken bir durum bu. Şu an otobüs terminalinin S.Garaj da olduğunu düşünemiyorum.

Aynı şeyi stat için de düşünemiyorum, şimdi bile 19000 kişinin yükünü maç günlerinde kaldıramayan Altıparmak, ileride 35000 olması durumunda felç olur, niye insanların maç zevki işkenceye dönüşsün ki? Ayrıca şöyle bir durum daha var şu an 19000 kişi stadı 5 dakika içersinde terk edemiyor, stadın boşalması yarım saati buluyor, 35000’e çıkması durumunda ise hem kapasitesi artacak hem de daha kısa sürede boşaltılacak.

Akın Alan
11 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 22:01

Belediye Başkanımız Sn.Hikmet Şahin'den artık stad bekliyoruz.Bursa'da hayal ettiğimiz birçok şey yapılıyor,artık sırada stadyum var.Bu konuda BTSO'da destek verecek.BTSO ve Belediye işbirliği ile şöyle güzel bir stad, futbol şehri Bursa'yı çok mutlu eder ve bu şehir kendisini 2 dönem daha Belediye Başkanı seçer başkanım duy sesimizi...

Salih Kuş

11 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 22:20

modern bir stad artık Bursa için vazgeçilmez.çözülmesi gereken konular arasında.ancak benim tercihim yeni bir stad yapılmasından yana.benım hayalime göre Bursaspor yeni stada , Bursa merinos Atatürk stadına , oyak renoda merinos stadına taşınması yatıyor.Birinci ligde iki takım... a kategorisi oyak reno.. ne güzel olurdu.. yeni stad şart..  

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 10:43

Ne zaman bu konu açılsa insanın aynı şeyler de olsa yazası geliyor.Büyük bir stada çok acil ihtiyacımız olduğu çok açıkken bunun daha fazla geciktirilmeden yapılması taraftarıyım.Çünkü bir Bursaspor taraftarıyım ve Uludağ,Ulucami,Emir Sultan,Kent meydanı,Teleferik,feribot ile övündüğüm gibi stadımla da övünmek isterim.

Salih arkadaşımın ortaya attığı, yeni stadın başka yere yapılması durumunda Bursa Merinos'un maçlarını şu anki Atatürk stadında oynaması fikrine çok sıcak bakmıyorum.Orasının yıkılıp yeşil alan,alışveriş merkezi vb. şekillerde bölgeye estetik katma amacı güdülerek değerlendirilmesini tercih ederim.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet