Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
aliserdar

11 yıl önce - Pzr 05 Şub 2006, 00:46
yeni bursa ataturk stadi

www.sercan.de
11 yıl önce - Pzr 05 Şub 2006, 16:07

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 14:27

timsahserkan
11 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 00:17

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 12:31

Mustafa Taşlı
site denetçisi

11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 12:42

Alıntı:
..eğer bursa gerçekten ihtiyaç duyarsa fazlasıyla gücü yeter..merak etmeyin...

Bursa gibi ekonomisi üst düzey bir şehrin yeni ve modern bir stad yapımı için para bulması zor değil elbette ama bildiğim kadarıyla Bursa'nın zengin işadamları kulübü pek desteklemiyor ya da genelde muhalefette kalmayı hedefliyor.Ligin hep en güçlü takımlarından olan Bursaspor'un küme düşme sebebi de yanılmıyorsam bu olmuştu.Yüksek maliyetli bir stadın inşaatına başlanması Bursa için bence tam bir risktir.Birkaç yıl içinde muhtemel bir başarısızlık altından kalkılamaz bir borç yükünü getirir.
Eğer gerçekten ihtiyaç varsa (bence pek çok Anadolu şehrine göre fena olmayan bir stadı var) kısmi iyileştirmeler yapmak en doğru adım olur.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 12:56

Alıntı:
Birkaç yıl içinde muhtemel bir başarısızlık altından kalkılamaz bir borç yükünü getirir.

Ne yazık ki sana katılmıyorum.Stad yapmak borç yükü getirmekten çok,Bursaspor için gelir kaynağı olacak.Stadı zaten Bursaspor kendisi yapmayacak,yaptıracak.O nedenle stad yapımından dolayı Bursaspor'un para sıkıntısına girmesi gibi bir risk söz konusu olamaz.

Alıntı:
Eğer gerçekten ihtiyaç varsa (bence pek çok Anadolu şehrine göre fena olmayan bir stadı var) kısmi iyileştirmeler yapmak en doğru adım olur.

Bursaspor'un yıllardır yeni bir stada ihtiyacı var.Hem geçen sene iyileştirme yapıldı,hem bu sene yapılıyor.Atletizm pisti şu günlerde kaldırılıyor.Ama ne yapılrsa yapılsın konum olarak muhteşem bir yerde olmasına karşın yenilenmesi gerekiyor.Birgün başımıza yıkılıcak diye korkuyorum. Ayrıca kapasite olarak çok çok yetersiz.

Kamil Büke
11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 11:40

Alıntı:
Bursa`da da zaman zaman `şehir dışına stad` fikri gündeme geliyor, tartışılıyor.
Ben şehir dışında stad fikrine karşıyım. Öteden beri, tıpkı tiyatro, sinema, üniversite, kütüphane gibi kültürel yapılar ve birimler gibi, stadın da şehrin içinde olması gerektiğini savunurum.
Bursa Atatürk Stadı, konumu gereği, taraftarın ekseriyesinin `yürüme mesafesi`nde.
Stadın merkez alacak hayali bir daire çizin. Şehrin büyük çoğunluğunun daire içinde kaldığını göreceksiniz.
Bu dairenin en uç noktalarının bile, stada yürüyerek ulaşma mesafesi olduğunu görürsünüz.

İşte bir karşıt görüş. Sn.Adnan Baştopçu , 15 Eylül tarihli Olay Gazetesinde hemen havlu atmış.  

Oysa Buttim yada Uludağ Üniversitesi tarafında yapılacak stadyum park alanı ve raylı ulaşımı ile bütünlük içinde bir proje olacak şekilde düşünülmeli.

İstanbul'da Olimpiyat stadından bir raylı ulaşım ağı geçse idi salı gecesi yaşananlar hiç konuşulmayacaktı. Raylı Ulaşım bu tür projelerin en önemli ayağıdır.

Rahmetli Haşim İşcan zamanında yapılan ve sonraları yapılan ilave tribünler ile dört tarafı kapatılan stadyum , üstü kapatılınca tam bir gecekondu görüntüsü verdi!  

Bu görüntüsü Avrupa şehri olduğu iddia edilen Bursa'ya hiç yakışmıyor. Benim görüşüm , Bu stadyum'um gecekondu üst çatısı yıkılarak , 3.Lig maçları , Atletizm ve Tören Alanı v.s ihtiyaçlar için kullanılması ve  eski elit görüntüsüne kavuşturulmasıdır.

Saygılarımla

Batur

11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 17:40

Alıntı:
İşte bir karşıt görüş. Sn.Adnan Baştopçu , 15 Eylül tarihli Olay Gazetesinde hemen havlu atmış.

Sn. Baştopçu kafasından hayali bir daire çizmiş ama bu iş öyle dairenin ortasıyla falan olmaz, Bursa’nın otopark ve ulaşım sorunu olmayan, kapasitesi ihtiyaca cevap verebilecek modern bir stada ihtiyacı var. Bahsettiği dairenin ortasında bunların gerçekleşmesi imkansız, fakat üniversite ya da buttim taraflarında bu mümkün.  

tolgasst

11 yıl önce - Prş 21 Eyl 2006, 12:21

En son tolgasst tarafından Prş 21 Eyl 2006, 14:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet