Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 17:29
Bursa Atatürk stadının yerine meydan olacak

Başkan Hikmet Şahin, Atatürk Stadı'nın kapasitesini BTSO-Belediye işbirliğiyle 33 bine çıkaracaklarını söyledi.

SÖNMEZ'İ KUTLUYORUM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Atatürk Stadı'nın kapasitesini 33 bine çıkaracaklarının müjdesini verdi. Bu çalışmayı BTSO ile ortaklaşa yapabileceklerini belirten Şahin, "BTSO Başkanı Celal Sönmez'i desteğe hazırım demesinden dolayı kendisini kutluyorum. Bursa halkı adına çok önemli davranış" diye konuştu.

YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜM

Stad projesinin startını geçtiğimiz yıl verdiğini vurgulayan Şahin, "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştüm. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı yapan mühendis arkadaşı bize gönderdi. 1 günlük çalışmanın ardından, Atatürk Stadı'nın kapasitesinin 33 bine çıkacağını söylemişti. 2008 Dünya Kupası Türkiye'de olsaydı, bir ayağı da Bursa'da olacaktı" dedi.

BU İŞİ BİTİRİRİZ

Kendisinin de stadın büyütülmesinden yana olduğunu ifade eden Şahin, şöyle devam etti: "BTSO-Belediye işbirliğiyle Atatürk Stadı'nı 2007 veya 2008'de bu işi bitiririz. Bu çalışmayı tekrar yaptıracağım. 33 bin kişilik kapasitenin maliyeti de 10-15 milyon dolar ile çözülür. Bursa Büyükşehir olarak, bu işin de üstesinden geliriz evelallah."  

Çok çok iyi bir haber.Zamanı gelmişti geçiyordu bile.Allahım Bursa başdöndüren bir şekilde değişiyor.Takip etmek bile iyiden iyiye zorlaşıyor.Bu şehirde yaşamaktan her zaman gurur duydum.Bu şehri her şehirden güzel ve asil bildim,gördüm.Tarihi kadar heybetli,sahip oldukları kadar çeşitli ve değişik bir kent Bursa.Bursa'm seni seviyorum...  

www.sercan.de
11 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 18:42

vallahi
kusura bakmayin
ama bana göre 10-15 milyona okadar güzel birsey ortaya çikmaz
sonunda futbol stadi olur
ama kalite olarak...
Türkyie Euro 2016 vs aday olusa ve kazanirsa, Bursa'da yeni ve modern bir stadyum yapmak istemezse, "zaten gecen daha yeniledim stadimi", ozaman Bursaya vermezler  

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 17:36

Haklısın sercan.de.Ben de 10-15 milyon dolarla iyi bir iş yapılamayacağını sanıyorum.Ancak bu miktarı başkan'ın düşünmeden tahmini olarak söylediğini düşünüyorum.Fizibilite çalışmaları ve maliyet hesapları yapıldığında eminim bu miktar artacaktır.

www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 17:48

Insallah yep yeni bir stadyum olur
ve mimarisi modern
Allaha sükür FBye sormuslar
gerçi FB SS tam olarak olamadi
taraftar planlari bozdu
ama genede EURO 2016 veya 2020 için yeterli olur

cangül
11 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 22:55

Bence yeni bir stad çok daha güzel olurdu. Ayrı bir hava getirirdi hem Bursa'ya hemde Bursaspora.

hakan gerçek
11 yıl önce - Cum 03 Şub 2006, 23:49

BURSA İÇİN GERÇEKTEN HAYIRLI OLUR . UMARIM LAFTA KALMAZ BİRAN EVVEL ÇALIŞMALARA BAŞLANIR.SONUÇTA BAHSEDİLEN YENİ STADLARINDA ŞAMPİYONLUK VE KUPA SEVİNÇLERİDE  YAŞARLAR

Gökhan Gök

11 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 02:12

Insallah guzel bir stad yaparlar     Turkiye liginin avrupanin en iyi ligleri arasinda yer alabilme potansiyeli var ama Ligdeki takimlar Stadyumlarini bi guzel gözden gecirmesi gerek ve bence kosu pistleri kalkmali, Öyle cok pahli stadyum yapmalari gerekmez
sadece projeleri ve yenileme islerini akillica yapsinlar yeter, Örnek verirsek konyaspor
cati sistemini bjk nin kale arkasi gibi yapip zemini indirse hem göze hos görunur hemde kapasite artar ve takimlarimiz seyirci seviyesine göre stat kapasitlerini belirlemi

Avrupanin en iyi takimlarni göze hos yapan aslinda oynadiklari stadyumlaridir
ben gecen yaz Interi antreman macinda 1500 kisilik bir stada seyrettim , televizyonda izledyim zevgi almadim,  arka plandaki o stadyum görunumu insana maci seyredirken baska bir zevk veriyor aslinda buna göz cumbusu diyebiliriz, örnek olarak Amerika futbolunda maclarda devamli stadyum seyirciye gösterirlir televizyonda
ama yanlizca zoom olarak belirli seyirciler deyil stadyumun tumu olarak..

Takimlarimizin yeni stad yapmaya gucleri yetmez se bile maci görsel olarak daha zevkli hala getirebilmeleri icin Kameralari iyi yere yerlestirmeleri gerek
örnek Denizli ataturk stadyumunda kameralar karsi tirbune yerlestirilmeli ve maclarda
arka planda Buyuk tirbun gözukmeli ki seyrici stadi 15.000 lik kapasiteden daha buyuk sansin

bugun ispanya la liga ligini italya serie a ligini ingilizlerin premier ligini dunya seyrediyor

Bizim takimlarda ve ligimizde imajini yukseltmeli ki dunya bizim ligimizide izlesin

sacit tüten

11 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 12:23
yeni stad

bencede yeni yapilmali,boyna masrafa gerek yok.birkere yap tam yap.bursaya herseyin en güzeli yakisir

oemiroglu1
11 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 17:18

Bursaspor  forumlarında  bu  stad  secıldı yonetımı  yetkılı  kısıler  tarafından  bıldırılecek.
stad hakkında  bılgıler  ıse  soyle:::
38 bın kısılık
kare bıcımde sadece futbol stadı (yanı  trıbunler  sıfır sahaya yakın)
yaklasık malıyeti:::40 mılyon dolar

alpaslan999
11 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 18:23

Bu stad İtalya Genova'da...  SAMPDORIA'nın stadı..
Harika bir stad...
Stadyumlara karşı çok ayrı bir merakım vardır.. Çok yakından takip eder zevk alırım..
Çeşitli tiplerde stadlar vardır dünyada, ama bu stad benim en heycen duyduğum bir stad..
Çünkü tam bir futbol stadı, ve  maabedi..
Benim kişisel fikrim bu stad  fenerin stadından çok daha güzel.. Fb stadı çokyeni yapılmış olmasına rağmen, çok tapon ve soğuk.. Sahayı bu kadar saran bir stad , akustiği bu kadarmükemmel bir stad bence dünyadada az.. Çok modern ve teknolojik stadlar var.. Şık olanlarda var, ama böylesi çok az..
Bursaspor için seçilmiş en iyi stad bence.. Bravo..
Darısı Eskişehir'in , İzmir'in, ve Antalya'nın başına.. Çünkü bu şehirler ve takımlar hem sosyo-kültürel açıdan hemde  büyüme hızları açısından birbirlerine çok benziyorlar..
İnşallah Türkiyede bir çok şehirde  bu tarzda stadlar görürüz..
Sivas'ın , Antalya'nın , Sakarya'nın, stadları tam bir ucube adeta.. Bol atletizm pistli , çok küçük oval tribünler. Türkiyede oval stad hastalığı var.. İşte Bursa bunu yenecek..
Ş.Saraçoğlu'nu saymıyorum, oda kötü.. Heryerde defalerce maç izlemiş birisi olarak söylüyoruım, Gözünüzde büyüttüğünüz kadar iyi değil o stad..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet