Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Doğanbey - Haşim İşcan Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 99100101102   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 100
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 07 Arl 2013, 15:49

Bölgede yapılan otopark inşaatından son durum:

Alıntı: Doğanbey sakini bir yakınım tarafından çekildi.

Cemoli D18
4 yıl önce - Çrş 18 Arl 2013, 06:44

(+)

(+)

Bu nasıl bir şehirleşme ya kenar mahallesi gibi unutulmuş gibi görünmekte...
İçler acısı
Osmanlı'ya başkentlik yaptığına kim inanır bu şehrin ? ?
İstanbul'da içler acısı

emrah_emrah
3 yıl önce - Sal 12 Ağu 2014, 16:13

bursa merkzde yer alan doğanbey kentsel dönüşümde binlerce insan borçlandırıldı. mağdur edildi. insanlar borç tutarını ödeselerde bitmiyor faiz işliyor sürekli.

emrah_emrah
3 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 12:48
BÜLENT ARINÇ : DOĞANBEY DİYE BİR UCUBE VAR . 08 ARALIK 2014

'' ... Bursa’nın da tarihi bir hüviyeti var. Şimdi Bursa’nın bu tarihi hüviyetinin yanında , benden önce yapıldığı için kendimi kabahatli görmüyorum. Şehrin tarihi dokusunun en yüksek olduğu yerde şimdi 3 bin konutluk Doğanbey diye bir ucube var. 28 katlı binaları adeta şehrin kalbine sokulmuş bir hançer gibi yukarıdan baktığınızda Bursa’nın o tarihi hüviyetini yok eden anlayışla TOKİ’ye konut yaptırmışlar. Bu çok yanlış bir şey. Bu tarihi yakmak, yıkmak demek. Bursa’ya bakan bir insan siluetinden bile Bursa’yı tasavur etmesi lazım... ''

KAYNAK http://haber.stargazete.com/politika/arinc-bedell ...ber-977993

emrah_emrah
3 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 12:51
BÜLENT ARINÇ : DOĞANBEYDE ARTIK KİMSE İTİRAZ ETMESİN ! 08 HAZİRAN 2012

'' Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TOKİ'nin Doğanbey Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla hak sahiplerine yaklaşık 100 milyon liralık bir sübvansiyon, indirim yapıldığını belirterek, ''Bugünden itibaren Doğanbey konutları üzerinde hiç kimsenin şöyle olsaydı, böyle olsaydı, azdı çoktu deme hakkı bence yok'' dedi.

KAYNAK http://www.bursaport.com/haber/guncel/arinc-dogan ...23178.html

mustafaguler
3 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 12:54

Biri Bülent Arınç'a söylemeli o binalar devlet ile kendi hükümetleri döneminde yapıldı. Sn.Arınç o zamanlar Manisa ile ilgilenirken şuan Bursa için yatıp kalkıyor ve her ortamda Bursalı olduğunu söylüyor. Bakınız Sn. Çelik şuan Ş.Urfa'dan seçilmiş biri ama hala Bursa'dan elini çekmiş değil. Siyaset her zaman iki yüzünü gösteriyor işte. Bu yorumu için Sn.Arınç'a teşekkür ederim.

Alıntı:
' ... Bursa’nın da tarihi bir hüviyeti var. Şimdi Bursa’nın bu tarihi hüviyetinin yanında , benden önce yapıldığı için kendimi kabahatli görmüyorum. Şehrin tarihi dokusunun en yüksek olduğu yerde şimdi 3 bin konutluk Doğanbey diye bir ucube var. 28 katlı binaları adeta şehrin kalbine sokulmuş bir hançer gibi yukarıdan baktığınızda Bursa’nın o tarihi hüviyetini yok eden anlayışla TOKİ’ye konut yaptırmışlar. Bu çok yanlış bir şey. Bu tarihi yakmak, yıkmak demek. Bursa’ya bakan bir insan siluetinden bile Bursa’yı tasavur etmesi lazım... ''

KAYNAK http://haber.stargazete.com/politika/arinc-bedell ...ber-977993

Misafir bf6

2 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 18:45

o kadar kötü ki Bursa nın yüreğine saplanmış kılıç gibiler ne yapsanız asla güzelleşmez ve şunuda unutmayın eğer Bursa sevilmiş olunsaydı bu iğrenç yapılanmaya müsade edilmezdi... tüm avrupayı gezdim böylesine güzel bir şehri bu kadar çirkinleştiren yapılara rast gelmedim.....

Misafir 87a

2 yıl önce - Sal 22 Arl 2015, 10:15

Ben yanından geçerken kafamı çeviriyorum. Bunca yıl geçti hala onları görünce içim acıyor. :/

Misafir 121

2 yıl önce - Pzr 07 Şub 2016, 16:30

Arkadaşlar bu Doğanbey Toki için herhangi bir iyileştirme traşlama vb. bir proje yürütülmesi planlanıyor mu? Bunun için çalışan mücadele eden bir grup var mı? Bursa için ciddi bir imaj zedeleyici tarafı var. En turistik yerimiz tophanedir. Tophaneye gelen insanlar bu iğrenç binaları seyrediyor.

Maleyna
2 yıl önce - Cum 19 Şub 2016, 01:52

Bursanın kalbine yapılmış korkunç katliam.. Bursaya ilk kez gelenlerin bu ucube binalardan midesi bulanarak gidiyor.. Bunun yapımına izin veren belediye derhal ceza almalıdır, yıkılmalı ve bütçesi yaptıran kişiden kesilmelidir.

Kent Meydanındaki o camlarıda aynı belediye yaptıysa yazıklar olsun.. Her geçişte görüntü kirliliği, kirli görünen iğrenç camlar.. Bunu yaptıran kimse bedelini ödemelidir. Keyfi, millet oylamasına sunulmadan yapılan çirkinlik abideleri...

sayfa 100
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 99100101102   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet