Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Batur

16 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 12:47
BUR » A7.16. Esentepe ve Polis Okulu Kavşaklarında İşlem Tamam
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in göreve gelmeden önce verdiği 'Ulaştıran ulaşım' sözü doğrultusunda yapımı planlanan Esentepe ve Polis Okulu Kavşakları'nın ihalesi yapıldı.Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi trafiğine nefes aldırmak amacıyla gerçekleştirdiği ulaşım projeleri bir bir uygulamaya geçiyor. Yüksek İhtisas, Orhaneli ve Merinos'tan sonra trafiğin en çok sıkıştığı bölgelerden Esentepe ve Polis Okulu Kavşakları'nın da ihalesi yapıldı. Bir arada yapılan Esentepe ve Polis Okulu Kavşakları'nın ihalesini, 13 milyon 630 bin 951,41 YTL teklifi ile Yapı Proje Merkezi AŞ. aldı. İnşaatına aynı anda başlanacak iki kavşağında yapımının 5 ayda tamamlanması planlanıyor. İnşaatın yapımı öncesinde bölgede trafik akışı UKOME'nin önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda yeniden düzenlenecek.Başkan Şahin: “Amacımız yaşanabilir ve keyif veren bir Bursa”
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursalıların yıllardır çözüm bekledikleri şehir içi ulaşım sıkıntısının ortadan kaldırılması için kararlı ve hızlı adımlarla çalıştıklarını söyledi. Göreve gelmeden önce ‘ulaştıran ulaşım’ sözü verdiklerini hatırlatarak, bunun gerçekleşmesi için 20 ayda trafiğin en çok sıkıştığı ve yıllardır yapımı konuşulan 3 bölgede 3 kavşağı hizmete açtıklarına dikkat çeken Başkan Şahin, “Verdiğimiz sözleri bir bir gerçekleştiriyoruz. Amacımız yılların biriken sorunlarını en kısa sürede çözerek, yaşanabilir ve keyif veren bir Bursa. Bu inançla çalışıyoruz” dedi. Diğer kavşakların yapımında olduğu gibi inşaat sırasında yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı vatandaşların sabırlı olmalarını isteyen Başkan Şahin, "Bursa’nın yıllardır çözüm üretilmesi beklenen sıkıntıları 1-2 günde çözülmüyor. Ancak biz kararlı bir şekilde sorunların çözümü için geceli-gündüzlü çalışıyoruz. Yıllardır halkımızın görmeye alışık olduğu, kavşakların yapımını 4-5 yılda değil 4-5 ayda bitiriyoruz. Diğer kavşak inşaatlarında olduğu gibi Esentepe ve Polis Okulu'nu da söz verdiğimiz süre içinde bitireceğiz. Esentepe ve Polis Okulu Kavşakları, diğer projeler zincirimizin önemli bir halkası olacaktır. İnşaatın yapımı sırasında yaşanabilecek sıkıntılara göstereceğimiz sabır bizi yıllarca yaşayacağımız bir konfora kavuşturacak. Esentepe ve Polis Okulu Kavşaklarımız Bursa'ya hayırlı olsun" dedi.

Acemler Kavşağı’nın ihalesi yarın yapılıyor
Başkan Şahin, ihalesi yarın yapılacak Acemler Köprülü Kavşağı ile diğer kavşaklarında bitirilmesiyle bu yılsonuna doğru şehir içi trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azalacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursa-bld.gov.tr/


i.osmanoğlu
15 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 22:42
Polis Okulu Kavşağı Açıldı -[Bursa]


Arkadaşlar Polis Okulu Kavşağı Açıldı.. Bursamıza hayırlı olsun
21.07.2006

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ulaştıran ulaşım’ hedefi doğrultusunda yapılan Polis Okulu Kavşağı trafiğe açıldı.  
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Polis Okulu Kavşağı’nı trafiğe açmadan önce yaptığı konuşmada, verdikleri bir sözü daha zamanında yerine getirmenin mutluluğu içinde olduğunu söyledi. Yüksek İhtisas, Orhaneli, Merinos, Esentepe ve Polis Okulu’na kavşakların Bursa’yı ulaştıran ulaşım hedefine bir adım daha yaklaştırdığını ifade eden Başkan Şahin, “Polis Okulu Kavşağı’nı da Yüksek İhtisas’ta, Orhaneli’nde, Merinos’ta ve Esentepe’de olduğu gibi söz verdiğimiz süreden önce hizmete açıyoruz. Bursa’ya bir gerdanlık daha kazandırdık. Hayırlı olsun” dedi.
‘Ulaştıran ulaşım’ hedefi için ilk olarak İhtisas Kavşağı’nın daha sonra da sırasıyla Orhaneli, Merinos ve Esentepe ile bugün de Polis Okulu Kavşakları’nın yapıldığını söyleyen Başkan Hikmet Şahin, “İki yıl önce yerel kalkınma 2004 Bursa’da başlayacak dedik ve gördüğünüz gibi Yerel Kalkınma 2004 devam ediyor. 500 metre uzunluğunda ve 28 metre genişliğinde olan Polis Okulu Kavşağı 140 günde tamamlandı” şeklinde konuştu. Bursa’da başlayan değişim rüzgarı ve kabuk değiştirmenin bundan sonra da hiç durmadan devam edeceğini belirten Şahin, “Ulaşımı ile, çevre projeleri ile, sosyal belediyecilik anlayışı ile değişim devam edecek. Arkadaşlarımla beraber Bursa’ya özlenen belediyeciliği getireceğiz dedik ve artık Bursa altın çağını yaşıyor” diye konuştu.  
Şahin, “Kesintisiz ulaşım için şimdide sıra Otosansit Kavşağı’nda”
Yerel yönetim, merkezi idare ve siyasi işbirliği ile Bursa için el ele gönül gönülle hep birlikte çalıştıklarını söyleyen Başkan Hikmet Şahin, “Bu çalışma tempomuz içerisinde vatandaşlarımızın dualarına ihtiyacımız var. Bu dualar olmasa bu kadar çok projeyi tamamlayamazdık” dedi. Acemler Kavşağı’nı Ağustos ayının son günlerinde hizmete açacaklarını belirten Şahin, “Yakın Doğu Çevre Yolu hızla ilerliyor ve Ankara Yolu’nda kesintisiz ulaşım için şimdide sırada Otosansit Kavşağı var. Yolun açık olsun Bursa” diye konuştu. Şahin, Bursa için, Bursalılar için yatırım müjdeleri vermeye devam edeceklerini ifade ederek, Polis Okulu Kavşağı’nı trafiğe açtı ve sürücülere hayırlı yolculuklar diledi.  


İ. OsmanoğluANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara