Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 153154155156   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 154
Misafir 044

7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 13:36

Misafir da1 yaniliyorsunuz genisletilebilirdi hala da genisletilebilir.Amac iki sehre de hizmet verecek bir havaalani falan degil anlamiyorsunuz.O zaman tarsusa bir suru ortak hizmet verecek yer yapalim olsun bitsin.Ornegin niye ayri i iki sehir hastanesi yapiyoruz ki.Bir tane yapalim iki sehrede hizmet versin.Bu tamamen mantik disi bir proje.Insanlar 10 yildir yaziyor okumuyormusunuz. Sakirpasa kapatilmayacak diyen Sayin Necdet Unuvar yalan mi soyluyor ayrica.Sakirpasa kapatilmayacaksa Cukurova bolgesel islemez ki kendini bile amorti edemez.Niye yer olarak Tarsus ve tarim alanlari seciliyor onu dusunmek yerine bu sacma projeye kilif uydumaya calisiyorsunuz.Niye o zaman sabiha gokcen genisletiliyor niye 3.havaalani verimsiz alanlara (eski maden ocaklarina) yapildi.Bu dar bir bakis acisi.10 yildir dunyanin en verimli tarim alanlarina beton dokmeye calisiyoruz.

Misafir 044

7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 13:43

Misafir 8c5 size katiliyorum kesinlikle yeri yanlis.Benim bunlarin da otesinde en cok uzuldugum tarafi projenin tarim alanlarina yapilmasi.Cunku havaalani degil cevresi de betonlasacak gatta betonlasti bile.Bu yuzden Mersine faydasi zaten yok Cukurovaya ve Turkiyeye zarari ise cok daha fazla.Bu sitede 10 yildir insanlar yaziyor ciziyor projenin yerinin yanlis oldugunu.Ancak hala zarardan donulmemekte israr ediliyor.Sakirpasanin genisletilebilecegi gercegi ise gozardi ediliyor.

Misafir 8cf

7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 13:44

Siz siyasilerin yalan söylediğine bu yaşınıza kadar hiç rastlamadınız herhalde? Sürekli Ünüvar kapanamayacak dedi diye yazıyorsunuz, Ünüvarın sözü anayasa hükmü mü ? Sıradan bir politikacı

Misafir 044

7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 14:05

Tarım arazilerinin imara açılmaması gerekiyordu en basindan.Eskimiş, dar sokakları olan, cikmaz sokaklari olan,parkı sosyal alanları olmayan, plansız ve imarsız mahallelere kentsel dönüşüm yapilmaliydi.Sakirpasa Havaalani cevresinde de bu mahallelerden bolca var ayrica birde askeri bolge var.Genisletilme icin ideal yani.Yeniceye baslanan havaalani projesinin yari parasiyla bile bu genisletme yapilabilir.Yanlis proje yapanlara ve devletin parasini mantiksiz islere harcayanlara hakkimi helal etmiyorum.Ayrica Saricami imara acanlara da,Sinanpasayi hala cozemeyenlere de hakkimi helal etmiyorum.Kentsel donusum Adanayi Cukurovayi Turkiyeye kurtaracak tek hamledir.Yoksa hepimize gecmis olsun.Yenice bolgesel HA projesi tam bir ucube projedir.

Misafir 044

7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 14:20

Misafir 8cf kardesim ben Sayin Unuvar in yalan soyleyen/soyleyecek biri oldugunu dusunmuyorum.Kendisi bana gore siyaset ustu bir kisiliktir ve prof.tur.Kendisinin Adana havaalaninin kapatilmayacagini samimi olarak soyledigine eminim. Cunku bir roportajinda ozellikle Cukurovanin iki havaalani olacak vurgusu yapti.Soylemek istedigim su.Bolgeselin yeri yanlis.Bu konuda sizinle hemfikirim.Ancak bu ucube projenin durdurulmasinda ve Sakirpasanin genisletilmesinde gec kalindigini dusunmuyorum. Zararin neresinden donulse kardir.

gangster__
7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 14:55

Ahmet Bey haklısınız kuzey biraz engebeli ....en makulü otoyol ile E-5 in arasına yapmaktı aslında... hem çevresinin ranta açılması imkansızlaşırdı hem de bağlantı yol derdi kalmazdı... çukurova korunmalı çukurova Türkiye yi besler... şambayadına kaymalı şehir...şuanki yerleşim planına göre şehir güneye kaymamalı zaten zamanında engel olunmamış yıllarca.. kuzey engebeli olsun ama dümdüz ovaya havalanı açmak gelecekte (a ve ya b partisi farketmiyor) tarım arazilerini rant kapısına dönüştürüyor...

Ahmet YükselS
7 ay önce - Cmt 04 May 2019, 15:34

evet, e-5 ile otoyol arası daha mantıklı olurdu, çift taraflı ulaşım imkanı olurdu, insanlar daha kolay havalimanına ulaşırdı

Misafir 25f

7 ay önce - Pzr 05 May 2019, 11:25

Bu sitenin gecmisini okudugumuzda ve akil ve mantik cercevesinde dusundugumuzde Yenice havaalani projesinin yerinin yanlis oldugu konusunda herkes hemfikir.Bunu herkes bilmesine ragmen kimse hicbir sey yapmiyor.10 yildir dunyanin en verimli arazilerine beton dokmekle ugrasiyoruz.Yaziklar olsun diyorum.Cukurova da yakinda nerede ekim yapagiz merak ediyorum.Yeniceyi betona teslim ediyoruz resmen.Oysa Adana Sakirpasa genisletilebilirdi.Erdemli Silifke taraflarina Mersine yetecek kadar bir havaalanida yapilabilirdi.Yenice de havaalani projesi cevresinde betonlasmanin artttigini goruyoruz.Bu hem tarima bir darbedir hem de 10-15 yil sonra yeniden bir havaalani projesi yeri arayacagimizin gostergesidir.Biz akil ve mantik ilim ve irfan cercevesinin disina ciktigimiz surece tarim ve hayvancilikta da disa bagimli olmaya mahkumuz.

kaan0703
7 ay önce - Sal 07 May 2019, 15:20

(+)

(+)

Sercan_033
6 ay önce - Prş 16 May 2019, 18:02

(+)

sayfa 154
« önceki   123 ... 153154155156   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM