Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 105106107 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 106
Yiğit3344
6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:29

Bende yönelimden bahsediyorum. Hiç göç yok derken sayıyla sıfır değil net göç yok demeye getiriyorum.Biraz eksik anlamlı anlatmışım kabul. Ama şu an Adanadan Mersine bir nüfus akışı var. Bunu kabul etmek lazım.

Resul GUL

6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:34

Zaten bu durumu Tüik verileri söylüyor ve bunu biliyoruz Siz İlk önce yazdığınız Mesajdaki bilgiyi doğru yazın

İlk önce Net Göç den falan bahsetseydin O cevapların hiç birini yazmayacaktım

Ama siz Mersinden Adanaya yerleşen hiç yok
diye yazarsanız Ben dahil herkes buna cevap yazardı

Neyse Konu çok uzadı bence Başlığı fazlasıyla meşgul ettik..

Konuya buradan devam edelim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6206132#6206132

En son Resul GUL tarafından Pzr 10 Arl 2017, 00:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Bekir Kurt

6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 17:37

(+)

Adanali1981

5 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 19:38

Yapımı devam eden havaalanı halen içime sinmiş değil, Adana havaalanı bu yeni yapılandan konum olarak on kat daha iyi, ben Mersin'e havaalanı yapılmasına karşı değilim hatta yapılmalıdır ama konumu çok kötü, Mersin gelecekte turizm bölgesine aday şehirlerin başında geliyor, kardeşim öyleyse bunu Silifke veya Mezitli tarafına yap, orada zaten nükleer tesis kuruluyor hem turizm hemde nükleer tesislere ulaşım açısından o bölge faydalanır, mevcut Adana havaalanı'da konum itibariyle Türkiye'nin hem en eski hemde her yere ulaşım açısından en güzel bölgesine yapılmış, genişletilebilir büyük bir alanda mevcut, misal güney tarafında 500 bin metre kare alan boş hemen hepside hazineye ait, geri kalan 500 bin metrekare alandan büyük yer ise tek katlı gecekondu, pkk terör örgütü üyelerinin devamlı yürüyüş yapıp olay çıkaranların adeta meskeni bir yer, o bölgeyide çok ucuz bir maliyete yıkıp hem o gecekonduları yıkıp bölgeyi kirlilikten temizler hemde terör örgütü yandaşlarını oradan süpürmüş olursun, yani bir taşla birden fazla kuş vurmuş olursun, artı havaalanı ulaşım açısından müthiş bir desterasyona sahip, havaalanı çıkış direk d400 çıkıyorsun her yöne giden bir yol, şehir merkezine gitmek istiyorsan hemen bakımyurdundan geniş bir bulvar, güneye gitmek için yeni açılan bulvar, eğer havaalanı genişletilirse obalar caddesi keza genişletilip her yere ulaşımda alternatif olabilir, yani bu kadar alt yapısıyla üst yapısıyla rahat bir havaalanı varken dağın başına ağaçları katlederek havaalanı yapmak hangi akla hangi mantığa sığar anlamış değilim, ha bunda Adanalı vekillerin kabahati yokmu elbette en fazla onların kabahati var, Ömer Çelik hükümette söz sahibi biri, bunu hayli hayli engelleyebilirdi, biz sadece Adana için değil Mersin'i düşünürek bunu istiyoruz, mevcut havaalanı büyütülerek modern yapıya kavuşturulsun, Mersine de Silifke veya Mezitli tarafına yeni bir havaalanı yapılsın, hiçbir şey geç değildir.

Misafir 260

5 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 19:42

Havalimanı sadece turizm amaçlı yapılmaz konumu gayet iyi yerde. Adana Merkeze de çok yakın Şakirpaşanın hali harap. Açıldığından beri 20 kere büyütülüp yenilendi. Büyük uçaklar inemiyor Pist büyük değil ve büyütülemiyor. Ayrıca geçmiş ola Mersin’e havaalanı yapılıyor artık ne kadar konuşsanız boşa. Bu havalimanı en çok Adanalılara yarayacak emin olun. Adı Mersin’de diye laf etmenin manası yok. Ben Adana’daki o ufacık Nihat snack barlı anaokulu binası kadar terminali kullanmaktan bıktım. Yenilense de nafile artık yama yapmakla olmuyor. Pegasus bile yer olmadığından Adanada dış hatları kullanıyor artık.

Mersin’e hayırlı olsun yeni havaalanı.

Yiğit3344
5 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 20:42

Alıntı:
Mersine de Silifke veya Mezitli tarafına yeni bir havaalanı yapılsın, hiçbir şey geç değildir
.
Hayır çok geç Mersine yeni havalimanı yapılıyor. Artık sizde Mersini kullanacaksınız. Şimdiden kendinizi alıştırsanız iyi olur.

Misafir ad9

5 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 20:47

Evet havaalanı Mersine yapılıyor ama Allah bilir nezaman bitecek. Belki Şakirpaşa kapanmaz. Herşeyi zaman gösterecek.

ali alimi012
5 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 22:06

doğru ve adil olmak lazım.
çukurovanın açılmama sebebi şakirpaşadır.
şakirpaşa şehrin içinde ve genişleme şansı kalmamış.
çukurova 2023 gibi açılır. o zamana kadar şakirpaşa da full kapasiteden dolar.

Adanali1981

5 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 00:08

Arkadaşım şehrin içinde kalmış diyorsun dünyanın önemli şehirlerin havaalanları şehrin tam göbeğinde olur, bakın bir kaç ay önce yine bu sayfadan belirtmiştim, yaşadığım şehir olan Bremen havaalanı tamda şehrin göbeğinde yer alıyor, hemen önünden tramvayla şehrin tam merkezine altı dakikada varıyorsun, lütfen insanları doğru bilgilendirelim, sonrada Adana havaalanı genişlemeye müsait değil diyorsun, onuda biraz önce ayrıca yazdım genişletilebilir geniş bir alan var güney tarafında, yani en az 1 milyon metrekare genişletilebilir alan mevcut istenilirse daha da fazla alan var, yani çok cüzi bir miktara bu havaalanı büyütülüp modern hale getirilebilirdi, olan Tarsus'ta yapılacak o alanda güzelim ağaçlara oldu kına yakın derim.
Alıntı:
şakirpaşa şehrin içinde ve genişleme şansı kalmamış.

mehmet güngör bağ
5 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 01:19

Adana Şakirpaşa Havalimanı'nın çevresindeki şartlar buna müsait ise
Tarsus'da yapılacak Çukurova Havalimanı hizmete girinceye kadar sürede
Şakirpaşa Havalimanı'na gerekli iyıileştirmeler yapılabilir
Bence havalimanını Devlet Hava Meydanları yerine özel sektör çalıştırsa
örnek olarak Tav gibi...

bugünkü durumdan daha iyi olabilir yanlız bu bilgileri Şakirpaşa Havalimanı'nı
hiç görmemiş biri olarak sadece teorik bilgilere dayanarak yazıyorum
gerçi Adana'yı görmüş biriyim ama bu seyahatleri havayolu ile yapmadığım için
bu sayfadaki bazı bilgileri okuyarak ayrıca havayolu ile Adana'ya seyahat etmiş
arkadaşlarımın bana anlattığı izlenimlere dayanarak bu yorumu yapıyorum
eğer bir kusurum var ise veya yanlış bilgilendirme yapıyorsam peşinen özür dilerim.

Adana'lılar havalimanı şartlarının iyileştirilmesi konusunda
kamoyu baskısı oluşturması gerekiyor bu konuyu şehri yönetenlere DHMİ vs...
mail veya farklı iletişim araçlarını kullanarak sorunlarınızı iletmek belki çözüm olabilir.

forumdaki üyelerimizin bir kısmı şehrinin içinde kaldığı için Şakirpaşa Havalimanı'ndan
ümidini kesmiş, ülkemizde coğrafi konumu müsait olmadığı için denizi doldurarak
Ordu Gülyalı'da inşa edilen ve şu faal olan (OGU) Ordu-Giresun Havalimanı yine Karadeniz'de
denizi doldurarak 2.Havaalanı yapılmaya başlandı Rize'nin Pazar ilçesinin Yeşilköy beldesinde
yapımı süren Rize- Artvin Havalimanı nasıl şartlarında yapıldığı düşünerek
Adana gibi coğrafi konumu müsait bir şehirde gerekirse kamulaştırma yapılarak
Şakirpaşa Havalimanı yıllarca bölge halkına hizmet edebilir

*konu ile pek alakalı değil ama Londra'da 6 tane Havalimanı bulunuyor.

sayfa 106
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 105106107 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM