Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 104105106 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 105
Misafir 3f7

6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 19:40

İlk Organize Tarım Bölgesi kuruluyor demişsin ama yanlışsın dostum, Mersin Tarsus Gıda OSB kuruldu bile, Mersin Valiliği sitesinden ve Google’da aratırsan görürsün zaten

COGRAFYACI
6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 19:52

Önens Bey, konuyu sığ bir düzlemde tartışıyorsunuz,

Şakirpaşa havalimanını güneye doğru genişletseniz de, sonuçta uçakların kullanacağı hava yolu (doğu tarafında) yine şehrin üstünden geçecek. Bu bir gerekçe değil.

Artı, kimse mania sorunu var demedi, buradaki sorun DHMİ yönetmeliği dolayısıyla şehrin imar konusunda çok kısıtlanıyor olması. Halbuki Adana, etrafının tamamen tarım arazisi ve baraj gölü ile çevrili olması nedeniyle yatay şehirleşmeye çok müsait bir coğrafyada değil. Bu nedenle de arsa fiyatları çok yüksek. O yüzden dikey şehirleşmenin önündeki engeller kalkmalı. 25-30 kata kadar binalar yapılabilmeli. Ancak bu havaalanı şehrin önemli bölgelerinde buna engel. Şakirpaşanın kapatılmasıyla birlikte, Denizli, Mithatpaşa, hatta belki Şakirpaşa gibi güney mahallelerinde de kentsel dönüşüm başlayacaktır. Burada önemli olan bu mekanı çok mantıklı bir proje veya projelerle Adanaya fayda sağlayacak şekilde kullanmaktır. Şimdiden buna kafa yormak lazım.

Son olarak, sanki yeni havaalanı Mersin şehir merkezine yapılıyor da Adanalılar bir saatlik yola gidecekmiş gibi bir hava yaratıyorsunuz. Halbuki, Çukurova havaalanı Adanaya daha yakın. Mersin 40 km, Adana 35 km. Bu hesap E-5 ve Yenice üzerinden. İlerde güney Adana çevre yolundan direkt yeni Çukurova havalanına yapılacak bir yol ile bu mesafe 20-25 kmye kadar düşürülebilir.

Adana havaalanı zaten bölgesel bir havaalanı gibi çalışıyordu. Yani tek başına Adanaya ait bir tesis değildi. Şimdi bunun yeri, daha ortalama daha adil bir yere alınıyor o kadar. Bunun da nedeni, Mersinin son yıllarda gösterdiği hızlı kalkınma ile öneminin artmasıdır. Mersin sınırlarına gidiyor diye havaalanı Mersinin oluyor da diyemeyiz. Bu havaalanını her halükarda 4-5 il kullanmaya devam edecek. Hatay, Maraş, Antep gibi havaalanı olan komşu şehirler bile dış uçuşlar için buraya gelecek.

Ben Adanalıların yerinde olsam, hiç bu havaalanı konusuyla vakit kaybetmem, madem giden gitmiş, bundan sonra buradan nasıl Adana için bir menfaat sağlarım ona bakarım. Çok farklı, Adanaya değer katacak projeler hazırlar, ve devletten bunu isterim.
Bu konuda aklımda çok fikir var, ancak bunu 2019 seçiminde vizyonlu birinin büyükşehir belediye başkanı olup olmadığına göre açıklamayı düşünüyorum. Dua edelim de, 2019'da vizyonlu birini başkan seçsin Adana halkı.

yuceladana
6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 23:00

COGRAFYACI, siz uyaaaanıııksııınııızzz.
Yakında şöyle de dersiniz, "Ben Adanalıların yerinde olsam Mersin'e taşınırım."

Yiğit3344
6 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 23:57

Adanadan Mersine yerleşen çok kişi var. Ama Mersinden Adanaya yerleşen hiç yok. Yani Coğrafyacı öyle derse çokta sallamış olmaz haklı tarafı olur.

Resul GUL

6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:09

Alıntı:
Adanadan Mersine yerleşen çok kişi var. Ama Mersinden Adanaya yerleşen hiç yok. Yani Coğrafyacı öyle derse çokta sallamış olmaz haklı tarafı olur.

Ne demezsin Mersin den Adana ya yerleşen kimse yok.. Tabi, Doğru Bir sizsiniz

Bakalım Tüik verileri ne demiş?
Acaba Adana en çok Hangi ilden Göç aldı

Bu arada tam tersi bir göç de var bunu zaten biz kabul ediyoruz Ben Yukarıdaki "Mersin den Adana ya Hiç yerleşen yok" diyen arkadaşa ithafen yazdım

Alıntı:
ADANA HANGİ İLLERDEN GÖÇ ALDI?

Adana,
Mersin, den 5 bin 148 kişi ile en fazla göçü aldı.
İstanbul ise 4 bin 639 kişi Adana ya Göç etti
Şanlıurfa'dan 3 bin 265,
Hatay'dan 2 bin 764,
Osmaniye'den 2 bin 572,
Ankara'dan 2 bin 181,
Gaziantep'ten 2 bin 5,
Mardin'den bin 690,
Niğde'den bin 687 ve
Diyarbakır'dan bin 656 kişi Adana'ya yerleşti.

http://www.dha.com.tr/en-cok-nereye-goctuler_748169.html

En son Resul GUL tarafından Pzr 10 Arl 2017, 00:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

COGRAFYACI
6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:12

Alıntı:
COGRAFYACI, siz uyaaaanıııksııınııızzz.
Yakında şöyle de dersiniz, "Ben Adanalıların yerinde olsam Mersin'e taşınırım."

Hayır ben öyle demem. Ama tedbir alınmaz, Adana silkinip kendine gelmezse ve böyle devam ederse, bu tehlike hep vardı ve gelecekte de olacaktır.

Resul GUL

6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:18

Bunu niye tehlike olarak görülür anlamam Birbirine yakın Kentler de karşılıklı Göçler olur Bu İş icabı olur Evlilik olur Emeklilik olur Bir şekil bu sirkülasyon hep vardı Şu an Adana ya en çok göç Mersin den Ama Adana dan en çok göç Mersin e değil İstanbul a..

Mersin en çok göç nereye veriyor onu bilemiyorum Yani bunlar birbirine çok yakın İller için normal şeyler..

Konu dağılıyor aslında bu Daha çok Nüfus Başlığında tartışılacak konular..

COGRAFYACI
6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:20

Resul Gül kardeşim, kendi paylaştığın haberi iyi oku ne olur.
İllerin hepsi birbirine göç verir. Önemli olan netidir. 2013 yılında Mersin Adanaya 5.148 göç verirken, Adana Mersine 6.218 göç vermiş.

Aşağıda özeti var:

EN ÇOK İSTANBUL'A GÖÇTÜLER

Raporda Adana'dan en çok göç verilen illere dair 2013 verileri de yer aldı. Buna göre 8 bin 249 kişi ile İstanbul, Adana'yı terk edenlerin en çok tercih ettiği il oldu. Bu süreçte Mersin'e 6 bin 218, Ankara'ya 3 bin 420, Osmaniye'ye 3 bin 121, Antalya'ya 2 bin 836, Niğde'ye 2 bin 747, Hatay'a 2 bin 612, Gaziantep'e 2 bin 434, Şanlıurfa 2 bin 195, Kayseri bin 686 kişi ile en çok göç verilen illeri oluşturdu.

ADANA HANGİ İLLERDEN GÖÇ ALDI?

2013 verilerine göre Adana, 5 bin 148 kişi ile en fazla Mersin'den göç aldı. Bu kenti 4 bin 639 kişi ile İstanbul izledi. Şanlıurfa'dan 3 bin 265, Hatay'dan 2 bin 764, Osmaniye'den 2 bin 572, Ankara'dan 2 bin 181, Gaziantep'ten 2 bin 5, Mardin'den bin 690, Niğde'den bin 687 ve Diyarbakır'dan bin 656 kişi Adana'ya yerleşti.

Yiğit3344
6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:22

Alıntı:
Ne demezsin Mersin den Adana ya yerleşen kimse yok.. Tabi, Doğru Bir sizsiniz

Bakalım Tüik verileri ne demiş?
Acaba Adana en çok Hangi ilden Göç aldı

Önemli olan net göç. Net göç hangi tarafaysa o gerçek göç odur. Dip dibe iki il olduğu için karşılıklı sayılar olur ama net göç gerçek yönelimi gösterir. Ama siz eksik bilgi vermişsiniz.

Resul GUL

6 ay önce - Pzr 10 Arl 2017, 00:25

Sen yukarıyı okumuşsun Aşağıya doğru gel Ben orayı da okudum Burada Göç verdiği yerleri tartışmıyoruz.

Zaten Yukarıda yazdım Bunun tam tersi bir göç de var dedim.. Konu Mersin den Adana ya hiç göç ün olmadığının lanse edilmesi " Ona cevaben yazılmıştır..

Yoksa Adana daha fazla göç veriyor Bunu Tuik söylüyor Ben söyleniyorum Diğer durumu da ben söylemediğim gibi..

Bu arada ben eksik bilgim vermedim Sizin Yanlış bilgi verdiğiniz noktayı düzelttim sadece..

sayfa 105
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 104105106 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM