Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 121122123   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Emir ERTEN

11 yıl önce - Cum 27 Ekm 2006, 11:26
wow

Açıkçasını söylemek gerekirse bende utanıyorum havaalanından.böylesine büyük bir şehre hiç yakışmıyor.
ama havaalanını bir kaç makyajla biraz olsun düzeltebilirler

can.
11 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 22:07

(+)

İsmail TAŞLI

11 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 22:20

Bu önemli kentimize birkaç defa uçakla gittim.  Gerçekten Adana Şakir Paşa Havaalanı'nın iyi  bir resterasyona ihtiyacı var.

can.
11 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 22:59

Alıntı:
Bu önemli kentimize birkaç defa uçakla gittim.  Gerçekten Adana Şakir Paşa Hava Alan' ının iyi  bir resterasyona ihtiyacı var.

Benim bildiğim kadarıyla bu bir de elden geçirilmiş hali ne yazik ki , 4-5 sene önce bakıma alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam

son_centilmen
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 13:19

evet cok haklisin arkadasim, bu adana sakirpasa havalimanin elden gecirilmis hali. dalaman havalimani yenilendi izmirde simdi yenilendi ve bunlar yeni havalimanlari istanbul yenileniyor hala (buyuyor) ankara gicir gicir oldu antalya'ya yeni terminal binasi yapiliyor, kayseriye yeni terminal yapiliyor ama adana boyle oldugu yerde kaliyor! bir internet sitesi bari yapsaydilar. antalya'nin var istanbulun var digerlerininde var galiba. birakin internet sitesini trt teletext'te bile bir bilgi yazmiyor istanbul ucuslarini gosteriyor ankarayi gosteriyor adanayi gostermiyor!

Bekir Kurt

11 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 20:57

Adana Sakirpasa Havaalani tam olarak sehrin icinde demek bence yanlis olur. Havaalaninin güney taraflari tamamen tarla. Ucak deniz üzerinden yani Mersin tarafindan inise gectigi zaman bunu cok acik görmek mümkün. Eger baraj üzerinden bir tur atipta inise gecerse, güzel baraj manzarasinin yani sira tam inise gecildiginde adeta binalari yalayarak inis yapiliyor. Ufak bir pilotaj hatasi felaketi beraberinde getirebilir.

Bir ara Karatas tarafina Havaalani yapilacak diye duymustum, birde Tarsus civarindan bahsediliyordu. Maalesef siyasisiler kendi sehirlerine ihtiyac harici havaalani yaparak (Isparta, vs.) ihtiyac duyulan havaalani yatirimlari icin ayrilan ödenekleri baska yerlere yönlendirdiler.

Adana gerek büyüklügü ve gerekse yerel konumu ve sanayisi dolayisi ile Sakirpasa gibi kücük bir havaalanini hak etmiyor. Eger havaalani büyütülecekse, tarla yani güney tarafinda yeterince arazi var. Eger Karatas'a dogru yeni havaalani yapilirsa, Mersin geri plana itilmis olacak ki, o zaman Mersin'in batisina yani Erdemli Silifke civarlarina havaalani yapilmasi kacinilmaz olacaktir.

ersinyılmaz

11 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 23:18

90'lı yıllarda Adana Karataş civarında şimdiki havaalanının yetersiz olduğu düşüncesiyle (ki o zaman bile yetersizliği barizmiş) uluslararsı havaalanı yapılması düşünülyordu hatta arazi ile ilgili bazı düzenlemelere bile başlanmıştı. Bu sırada Mersinliler kendi illerine havaalanı yapılması yönüde ısrarlar içindeydi. İki kent arasında bir havaalanı kavgası başladı. Yenice civarında iki şehrin ortasında bir havaalnı düşüncesi doğdu ama buda kabul edilmedi.

Sonuçta iki şehirde bu şakirpaşa havaalanıyla yetinmek zorunda kaldılar.

Bunlar hatırlayabildiklerim, yakın zamanda bir gelişme olmadı. Herhangi bir projede yok zannedersem

aziz_
11 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 23:46

adana havalimanın yetersiz ve bakımsız olduğunu bende düşünüyorum. mersine havaalanı yapılamaz çünkü yer yok. mersin kenti  geniş arazileri olmayan deniz ve dağlar arasında sıkışmış bir yer .yinede havaalanı konusunda ısrarları var ama yapıldığı takdirde  onca paralar harcayıp atıl durumda kalmaz umarım

Bekir Kurt

11 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 14:14

aziz_ kardes, Mersin'e havaalani yapilmasina yapilir da, doga ile biraz mücadele etmek gerekecek (mesela Japonya'da havaalanlari deniz dolgusu üzerine yapili, gerci Silifke taraflarinda yeterince yer var). Ama, sartlar gerektirirse, o da yapilir.

Ama Mersin'e havaalani yapilabilmesi icin, yeterince kapasitenin var olmasi gerek. Bence bu su anda zaten yok. Ancak önümüzdeki yillarda Mersin'in batisina düsen ve Anamur'a kadar uzanan hatta uluslararasi turizm yogunluk kazanirsa, bu havaalaninin yapilmasi kacinilmaz olacaktir.

Ama bence de su an Sakirpasa Havaalani konum olarak Adana-Mersin yöresindeki talepleri bir ölcüde karsiliyor. Yapilmasi gereken, güney tarafinda kalan araziye Cukurova'ya yakisan modern terminal binalarinin yapilmasidir.

Birde bir sey dikkatimi cekti, Google'den Adana'ya bakarsaniz, su an bizde olmayan fakat Adana Incirlikte bulunan Amerikan üssündeki Incirlik Askeri havaalani, Sakirpasa'dan kat ve kat büyük.

Kayhan Emekli

11 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 15:36

İstanbuldan havalimanına ulaşım bir saat (içerenköyden), havalimanına en az bir saat erken git, rotar yoksa bir saat yirmi dakika adana, bagajlar, vasıtaya biniş derken bir saat daha, adana mersin arası en az bir saat daha, iyimser toplamla yol beş buçuk saat sürüyor.
Otomobille gezerek en fazla on dört saat,
Havaalanının adanada olması nedeniyle yorulmama rağmen karayolu daha kolay geliyor ve her bayram arabayla mersine gidiyorum. Böylelikle mersinde de araçsız kalmıyorum.
Benim gibi çok tanıdık olunca mersinde potansiyel var olduğunu çıkartabiliriz.
Yolcu sayısı az olsa bile patates tarlası olarak kullanılmayacağından da eminim.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121122123   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM