Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
123 ... 113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
remzi
12 yıl önce - Pts 30 Oca 2006, 12:34
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)

Adana Havalimanı, zirai ve sanayi alanında büyük gelişmeler yaşanan Çukurova'da bulunan Adana ve aynı zamanda çevresindeki Mersin, Hatay, İskenderun gibi büyük yerleşim merkezlerinin de sivil hava ulaşımına açılan kapısıdır.

Sivil hava ulaşımına 1937 yılında açılan hava limanı, 1956 yılından itibaren uluslararası seferlere açık bulunmaktadır.

Şehir merkezine en yakın mesafede bulunan hava limanı olan Adana Havalimanı, şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta güneybatı istikametinde kurulmuş olup, ulaşım otobüs ve taksi işletmeciliği ile sağlanmaktadır.

Toplam 2.105.510 m² kurulu alanı bulunan liman, 4540 m² iç hat ve 5825 m² dış hat terminal binasına ve 2750x45 metre boyutunda kompozit kaplamalı piste ve ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu) sınıflandırmasına göre CAT I ( kategori I ) niteliklerine sahiptir

(+)

(+)

Kartal
12 yıl önce - Pts 30 Oca 2006, 14:50

Guzel fotograflarin icin tesekkurler.

Ama bir sorum var:

Bu havaalanina ismi verilen Sakir Pasa kimdir?

(Kucuklukten beri Avrupa'da yasayan birisi oldugum icin cahilligimi hos gorun!)

Ali@
12 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 00:36

Adana'da ve  çanakkalede başarıyla konutanlık yapmış bir asker diye anlatmışlardı benim adanaya iş gezimde ama düşünlmesi gerken bu havaalanının yetersiz ve küçük oluşu tek artısı merkeze yakın.

AYDIN BURAK ZORMAN

12 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 14:16

şehrin göbeğinde desek doğru olur.Örnek olarak Ankara Esenboğa havalimanın Tandoğan Bahçelievler civarında olduğunu düşünün.

ABİDİN

12 yıl önce - Pzr 02 Nis 2006, 15:58

ya ben bi aralar mersin-adana yolu taraflarına yeni bi havaalanı yapılacak diye duymuştum,bunun doğruluk payı var mı?yoksa yine laf olsun diye söylenen bişey mi?

gürkan erdoğan
11 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 08:34
şakir paşa

sanırım alanın kuzey tarafında bulunan denizli demiryolu geçidi bitişiğindeki şakirpaşa tren durağından dolayı o ismi vermişlerdir.asıl isim demiryolu durağına verilmiş sonradanda o semt şakirpaşa olarak anılmaktadır.ama şakir paşa kimdir bende bilmiyorum.

Murat Ozdemir
11 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 09:06

sakir pasa osmanli zamaninda adana valiligi yapmis bir sahis

ŞAKİR PAŞA (1888): Bağlar semtinde otururdu. Müziğe ve içkiye çok düşkündü. İşten dönerken evinin önünde treni durdurmak için imdat işaretini çekmeyi alışkanlık haline getirmişti. Bu durum karşısında yabancıların elindeki demiryolu işletmesi burada bir istasyon yapmak zorunda kaldı. Bu istasyon Şakir Paşa adıyla anıldı.

can.
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 11:18

(+)

son_centilmen
11 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 13:11
Adana Havaalanı

ya gencler lutfen kendimizi kandirmayalim! Adana havalimani gercekten utanilacak bir havalimani, Turkiyenin heryerinde havalimanlari yenileniyor yenileri yapiliyor ve adana gercekten bu konuda cok geride kalmis bakiniz izmirin havalimanina, antalya'ya, istanbula, ve ankaraya. hepsi nekadar guzel birer havalimanina kavustular. Adana havalimani onlarin yaninda gercekten kocaman bir sifir. hepsi yeni, cagdas ve 2000 li yillarin anlayisina gore yapilmislar. adana havalimaninda ucaktan terminale bir kopru bile yok, cogu zaman ellerini sallaya sallaya apronda yuruyorsun. adana havalimani cirkin, kucuk, kullanissiz, eskidir. birakin bunlari bir internet sitesi bile yok! dunyanin butun buyuksehirlerinin havalimanlarinin bir internet sitesi var ve ucaklarin gelis gidis saatleri yaziyor. adana havalimaninin bir internet sitesi bile yok! sizin nelerden bahsettginizi anlamis degilim. bence artik adana havalimanininda diger buyuk sehirlerdeki gibi cagdas bir gorunume kavusmasi gerek! ve bunu sadece bizler istersek yapariz bu sehir bizim sehrimiz ve sehirimizde olanlar ile degil 21. yuzyilda olmayan ve olmasi gerekenleri soylememiz gerekiyor. sehrimizi ovmek degil birazda yadirgamak lazim. oyle degilmi. cunku sehrimizde gercekten cok eskik var coooook.

ABİDİN

11 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 08:45

Arkadaşıma son derece katılıyorum,her Kıbrıs'a gelip gidişimde utanıyorum desem yeridir.Şehrin içinde kalmış,çağ dışı bir havaalanımız var malesef.Ama bu gidişle daha çook bekleriz yeni bir havaalanını  

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM