Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 00:27
İBB Personel Servisleri

İETT otobüsleri Karaköy'den Metrohan önünden hareketle İETT personeli de taşıyor. Konu henüz taze iken farklı bir uygulamaya da değinelim, İETT İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir kuruluş olmasına ve neredeyse bütün İBB çalışanlarının İETT otobüslerini ücretsiz kullanabilmelerini sağlayan denetim kartları olmasına rağmen İBB personel servislerini yıllardır bir özel şirket sağlıyor.
Bu özel şirketin minibüs ve midibüsleri akşam saatlerinde düzensiz ve denetimsiz tavırlarıyla Saraçhane çevresindeki trafik sıkışıklığının başlıca sebebini teşkil ediyorlar.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 01:06

Bugün itibarıyla İETT'nin "öğrenci-öğretmen servisi" uygulamasını artık hiç görmüyorum. Bizim mi okulla bir alâkamız kalmadığı için dikkat etmiyoruz acaba, yoksa gerçekten bu servisler sona mı erdirildi? Okuyan arkadaşlar bizleri bu konuda biraz bilgilendirirlerse seviniriz.

Akın KURTOĞLU

Sedat_85g

13 yıl önce - Cmt 20 May 2006, 05:05

Boğaziçi Üniversitesine giden hatlarda
2001 yılında girdiğimde
59R (İETT) Rumelihisarüstü - Taksim
59Ş (İETT) Rumelihisarüstü - Şişli
59K (İETT) Fatih Sultan Karayolları - Şişli
59UÇ (karma) Uçaksavar - Şişli
43R (karma) Rumelihisarüstü -  Eminönü
43K (İETT) Fatih Sultan Karayolları - Eminönü
58UÇ Uçaksavar - Beşiktaş
559C(ÖHO) Rumelihisarüstü - Taksim (Beşiktaş'tan)
bir ara ML59R diye bi hat geldi 4. Levent Metrosuna aktarmalı
sonra ML59RS olarak son durak Sarıyer'e ötelendi.
Şu andaki durum şöyle

59R Rumelihisarüstü - Şişli (Taksim'den Şişliye çekildi, Körüklü servisler kalktı, Karma oldu, Citaro konuldu)
59K Fatih Sultan Karayolları - Şişli (İETT)
59UÇ Uçaksavar - Şişli (sadece İETT oldu ve sefer sayısı azaltıldı)
43R Rumelihisarüstü - Eminönü (karma ve Citarolar konuldu)
59RS Rumelihisarüstü - Sarıyer (İETT - ML59RS nin adı değişti ve Citarolar konuldu)
559C Rumelihisarüstü - Taksim (ÖHO)
125 R.Hisarüstü - Kadıköy (İETT - Bazı seferleri Deniz Subayları lojmanlarına gitmekte)
Hat numarasız Rumelihisarüstü - 4.Levent-Metro ve Fatih Sultan Karayolları - Eminönü hattı bulunmakta...

tolginho

13 yıl önce - Cmt 20 May 2006, 22:01

Alıntı:
Bugün itibarıyla İETT'nin "öğrenci-öğretmen servisi" uygulamasını artık hiç görmüyorum. Bizim mi okulla bir alâkamız kalmadığı için dikkat etmiyoruz acaba, yoksa gerçekten bu servisler sona mı erdirildi? Okuyan arkadaşlar bizleri bu konuda biraz bilgilendirirlerse seviniriz.  

Akın KURTOĞLU

Olmaz olur mu?

Arkadaşımız 125 Boğaziçi Üniversitesi - Kadıköy hattını söylemiş. Yine 78 İÜ Avcılar Kampüsü hattı tüm yoğunluğu ile hizmet veriyor. Avcılar deniz otobüsünden kampüs içine otobüs seferi düzenleniyor. Ayrıca Mecidiyeköy 128 peronundan kalkarak Göztepe'deki Marmara Üniversitesi'ne giden bir otobüs var.

Bu arada 4000. mesajınızı göndermişsiniz hayırlı olsun. Nice 4000'lere.

TOLGA KAPROL

cihanist
13 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 22:37

Öğrenci servislerine bir örnek de Eyüp'ten. 90lı yılların ortalarında ya da sonlarında, Eyüp İmam Hatip Lisesi'nin 9000 öğrencili cafcaflı günlerinde, sabah Eyüp'e gelen ve öğleden sonra okul çıkışı Eyüp'ten kalkan ve İstanbul'un muhtelif semtlerine giden İETT otobüsleri vardı (Esenler Atışalanı, Piyalepaşa vb...) Zamanın belediyesinin(!) imam hatipe hizmetiydi. Sonra imam hatip çökünce bu seferleri görmez oldum.

cihanist
13 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 22:40

Alıntı:
Alıntı:

Akın KURTOĞLU

Olmaz olur mu?

Arkadaşımız 125 Boğaziçi Üniversitesi - Kadıköy hattını söylemiş. Yine 78 İÜ Avcılar Kampüsü hattı tüm yoğunluğu ile hizmet veriyor. Avcılar deniz otobüsünden kampüs içine otobüs seferi düzenleniyor. Ayrıca Mecidiyeköy 128 peronundan kalkarak Göztepe'deki Marmara Üniversitesi'ne giden bir otobüs var.

TOLGA KAPROL

Tolga Kaprol, sizin dediğiniz hatlar öğrenci-öğretmen servisi değil. Öğrenci öğretmen servisine pasosu olmayanlar binemez ama dediğiniz hatlara herkes binebilir.

Gökhan AsGül
12 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2007, 13:19

dün itibariye 84-146 nolu man arac Milliyet gazetesi önünden ikitelli masko istikametine görevli tabelası ile gidiyordu aracta 20 civarı kız ögrenci 3 tanede erkek ögrenci vardı ve erkek ögrenciler aracın pedli koltukklarına ayakkabıları ile basıyorlardı

Alıntı:
Öğrenci servislerine bir örnek de Eyüp'ten. 90lı yılların ortalarında ya da sonlarında, Eyüp İmam Hatip Lisesi'nin 9000 öğrencili cafcaflı günlerinde, sabah Eyüp'e gelen ve öğleden sonra okul çıkışı Eyüp'ten kalkan ve İstanbul'un muhtelif semtlerine giden İETT otobüsleri vardı (Esenler Atışalanı, Piyalepaşa vb...) Zamanın belediyesinin(!) imam hatipe hizmetiydi. Sonra imam hatip çökünce bu seferleri görmez oldum

zannedersem bu arac ta bir imam hatip lisesi servisiydi

Gözde

11 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 16:10

Alıntı:
zannedersem bu arac ta bir imam hatip lisesi servisiydi

Evet öyleymiş. Malesef bu hizmet basında kötü değerlendirildi.
Sanırım haberi yapanlar İETT'nin önceki hizmetlerinden bihaber

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=50306& ...mp;start=0

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 16:29
MEDYA İŞTE

Basın,bilhassada Aydın Doğan grubu,arasıra birşeylere takarlar,hele hele habere konu olan sakallı veya başörtülü birisi oldumu tamamdır.Yakında bizim Ümit Kardeş için bile haber yapar bunlar.Ümit Kardeş hakkını helal et,aklıma sen geldin o yüzden yazdım ismini.2 gündürde İETT ile ilgili haber yapıyorlar.
Herhalde İETT armasındaki minarelerin ucu fazla sivri batıyor bunlara.

onur orhon
11 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 17:07

Belleğimdeki öğrenci servisinin ortaokul yıllarımdan kalma olduğunu anımsadım. Bu bölümde ifade edilen tarihlerden daha eskiye dayanıyor. Ağırlıklı olarak 60'lı yılların sonu. Caddebostan-Kadıköy (Hat 4C veya 13) arasında her okul günü sabah yoğunluğu, 07.55'de bir İETT otobüsü sadece duraklardan öğrencileri toplardı. Aynı olay Bağdat caddesinde ve zamanın diğer ana arterlerinde de yinelenirdi. İlgilenenlere yansıtmak istedim.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM