Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
tolga_k_87
13 yıl önce - Çrş 17 May 2006, 15:55

alsancakta sewgi yolunun bitimindeki (Mcdonalts) sokadında bir bufe warki bir karısık yapıyor.Parmaklarınızı yersiniz....We bayaaa buyuk yapıyolar asırı doyuyorsun

birDilek
13 yıl önce - Çrş 17 May 2006, 17:40

Kumrucuyu diyorsun sen:)
Galiba Kumrucu Hüseyindi büfenin adi.Kösede hemen.
Evet mükemmeldir gercekten..tek gecilir...heryerin kumrusuna benzemez ;o)
sürekli satis oldugu icin, hatta bazen bekliyorsunuz biraz talepten dolayi, sürekli taze pisiyor...yaninda da bir ayran...hmmmm

tolga_k_87
13 yıl önce - Çrş 17 May 2006, 19:04

inciraltı'nı oneririm....Cok guzel bir yer mekan cewre ve yiyecekleri cok guzel..Denize karsı...

vollki
13 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 07:40

KIBRIS SEHITLERINDE SOGUS, KORDONDA MIDYE, GUZELBAHCEDE KAHVALTI

nagihandas

13 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 10:41

izmir ' e gidipte urla'da balik yeme keyfini yasamamak olmaz. herkese tavsiye ederim. urla tam bir balik cenneti.

Barış E.
13 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 10:50

İzmir'de yemek icin bir çok nokta. Aklima geldiği kadarıyla yardımcı olmak isterim. Bornova'da Destina adlı cafe restaurant tarzı bir yer var. Oranın kumpirleri cok güzel oluyor. Ayrıca yine Bornova'da Antepli var. Orayı şiddetle tavsiye ediyorum. Ali Atıf Bir burayı köşesinde cok yazmıştır. Kebap sevenler kaçırmasın derim. KArşıyaka'da ömür'de kumpir ve kumru yiyebilirlar. Kemeraltı girişin de (belediyenin yanından) Can adlı döerci var. kömürde yapıyor dönerleri. İzmir'e geldiğim de mutlaka uğrarım buraya. şimdilik aklıma gelenler bunlar

Afiyet olsun

Ali Murat Sevi
13 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 11:18

Hmm Liste Kabarık  

Çiğ Köfte denilince Aksoy Caddesi'ndeki Aytekin Usta'nın Yernini tek geçerim. Daha iyisini yemedim kesinlikle. Az ilerideki İpek Fırın da sabahları sıcak ve lezzetli boyoz ve simitleri sebebiyle dolup taşar.

Bornova Büyükpark karşısındaki Gusto Cafe/Restorant'ın yemekleri çok güzeldir. Meksika Piliç ve Gusto Kebabı öneririm.

Alsancak'ta dostça bir ortamda uygun fiyatla midye tava ve balık yemek için Tayfa çok güzel bir mekan. Kıbrıs şehitleri caddesi'nde liman istikametine doğru yürürken İtalyan Kültürü geçtikten sonra sağdaki sokak içinde.

Buca'da Meydanla D.E.Ü. Eğitim Fakültesi'nin arasında, her öğlen çeşit çeşit ev yemeği ve salata çeşitleri ile yılların Çapa Lokantası öğrencilerin ve Buca'da çalışanların gözdesidir. Aynı şekilde Şirinyer Nato Tesislerinin yanındaki Bergama Köftecisi İzmir'de meşhurdur ve her öğlen dolup taşar.

Buca demişken Engin'in yerini de anmadan geçemeyeceğim. Hasanağa Bahçesi'nin yanında, enfes ızgaraları ve salatasıyla öğlenleri uğrak yeridir. Izgaranın yanında getirdikleri acı sosu özel olarak tavsiye ederim. Üstüne bir de tahinli Kemalpaşa yediniz mi tamam, artık o enerji ile iş yerine koşarak dönebilirsiniz

İzmir midyecileri ve midye tüketimi açısından zengin bir yer. Birçok isim verilebilir ama benim favorilerim Konak-Cumhuriyet Meydanı arasında Anba Oteli'nden sağa dönünce, soldaki işhanının önünde yıllardır midye satan ismini hatırlayamadığım usta ile Karşıyaka'da KSK tesisleri önündeki ustadır. Bir de Yeni Foça'daki Abdullah ustadan yaz kış fırsat buldukça yeriz, yazın seyyardır, kışın girişteki balıkçıların orada tezgahı vardır.

Aslında daha liste uzun ama fazla sıkmamak için son olarak; Sığacık merkezde deniz kenarındaki Küçük Ev'de balık yemek yıllardır vazgeçemediğimiz keyiflerdendir. Yanınızda getirdiğiniz balıkları uygun fiyatla pişirtebileceğiniz mekanı da şiddetle tavsiye ederim.

Ahh İzmir seni çok özledim...

Ali Murat Sevi
13 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 11:34

Söylemeden geçersem yazık olur..

Damlacıkta Akarcalı Camii'nin yanında 384 sokak üzerindeki orjinal Kırım Ciğbörekcisi kanımca alanında tektir. Daha iyisini yiyemezsiniz. Haftasonu dükkanın önünde uzun kuyruklar oluşur. Yanında ayranla kaç tane yediğinizi hatırlayamazsınız

Bu kadar yemeğin üstüne tatlı yemezsek olmaz   Hisarönü şambalicisine uğrayıp üzerinde bol tarçınla bir-iki (üç-dört şambali götürdük mü tamamdır.

Biraz daha devam edersem ilk uçakla döneceğim korkarım

tuba*
13 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 12:00

herkes nerede ne yiyeceğimizi yazmış izmir de. o halde karnınızı güzelce bir doyurduktan sonra kemeraltında kızlarağasında oturup çaylarınız yudumlayabilirsiniz. ikinci çayınız gelene kadar etrafınızda bulunan dükkanların tezgahlarına bakar hediye olayına da son noktayı koyarsınız. herkese iyi gezmeler ve iyi eğlenceler diliyorum. ben de en kısa zamanda oralarda olacağım

elifgcaglar

13 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 12:08

Bunca yazilani okuyunca icim gitti..   Kordon´da bir barda, günes batarken denize karsi birami yudumlamak isterdim ya .. Az kaldi gitmemize diyerek avunalim siimdilik...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet