Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
burak a.

13 yıl önce - Cum 24 Mar 2006, 02:32

bostanlıda genellikle kumru yeniyor.bostanlıda kumurucu diyince de şevkiden başkası olmaz heralde.ora lahmacunda lahmacun yemek acaip bi duygu,yemeyen varsa suana kadar kesinlikle sadece lahmacun yemeye bile gidilir.

karşıyakada çarşı içinde sakıpağa döneri

bornovada antepli diye bir yer var süvari caddesinde,özellikle adana yemek için birebir kesinlikle ugrayın

konakta tek yerde yemek ihtiyacı gideriyorum,oda meşhur bi ayvalık tostcusu var orada.adını hatırlamıyorum malesef.

karışık yemek içinde 2 adres var,birisi mavi köşe,diğeride karşıyakadaki osmanbey duragındaki yer.

özTÜRKali
13 yıl önce - Cum 24 Mar 2006, 18:14

ÇİĞ KÖFTE DENİLİNCE TÜM İZMİRLİLERİN BİLMESİ GEREKEN BİYER  ''HÜDO''
BİLMİYENLER İÇİN KARŞIYAKA ÇARŞISINDA MC DONALDSIN KARŞISINDAKİ SOKAKTA.MUTLAKA UĞRAYIN.ÇOK MEMNUN KALACAKSINIZ

M.Uğur.K
13 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 18:08

Önce Selçuk'ta çöp şiş yiyin. Sonra Şirince'ye gidip karpuzdan, kavundan, şeftaliden aklınıza gelen her türlü meyvadan yapılan şaraplardan için. Harikadır.

zihni usta
13 yıl önce - Pzr 23 Nis 2006, 18:36
izmirin en güzel kır kahveleri

iyi günler arkadaşlar: izmir ve ilçeleri arasında seyahat ederken veya hafta sonu gezinizde

uğrayıp nefis bir kahvaltı veya bir öğlen yemeyi yiyebileceniz yerleri tanıyalım istiyorum.

ben başlangıç olararak size iki yeri ve özelliklerini anlatayım daha sonra ilave edeceğim

yerler olabilir

1 manzara kahve : izmir çeşme eski yolunda  ıldırı barbaros yol sapagında birgi ovasına

bakan çok dogal eski bir kahve.. benim çok sevdiğim bir mekan sloganı sacta piliç

cas yumurta sahibi ahmet oguz  saygın bir kişi  yolunuz düşerse mutlaka uğrayın

2 yörük .. urla demırcili yolu üzerinde demirciliye 3 km kala  nefis bir kır kahvesi

bir yörük ailesi tarafından işletiliyor . tatlar harika sapa yerde olduğu için pek bilinmiyor

olabilir

sizin bildiğiniz izmir ilçeler arası güzel kır kahveleri varsa bize de söylermisiniz...

mertksk
13 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 10:45
Karşıyaka Çarşı'sında ne-nerede yenir?

Hep söylenir, yeni alışveriş merkezleri bir zamanların en prestijli caddesi olan Karşıyaka Çarşısını söndürdü, artık düşük kaliteli mağazalar ve işportacıların cirit attığı ve yerli halkın artık Çarşı'yı gözden çıkardığı vs...

İstanbul'da çalışıyorum ve iş çıkışı çok sık dönüş yolumu biraz uzatıp Beşiktaş Çarşısına uğruyorum.
Beşiktaş Çarşı'ya 3 milyon taksi parası mesafede Nişantaşı gibi bir rakip, kısa mesafelerde Alışveriş merkezleri ve en önemlisi tek dolmuşla İstiklal Caddesine ulaşabilme alternatifi var. Yani Beşiktaş Çarşı ile Karşıyaka Çarşı hem vapur ile insanların sabah-akşam geçiş yolunda olmasından, hemde AVM rekabeti ile birbirine benziyor.

Ancak Beşiktaş Çarşı mandıralar, butik ama uçuk olmayan şarküteriler, Bulgar kaymakçı, köfteci, devamlı müşterileri olan kasaplar, turşucu gibi gıda ürünleri ile bir cennet ve benim gibi mezesine, keyfine düşkün olan İzmirliler için bir cennet.
Yani Beşiktaş Çarşı'sında da ucuz mağazalar var ancak bence Gourme'ye hitap eden ve lüks-pahalı şarküteri sınıfına girmeyen mağazalar ile AVM rekabetinde kaybettiği açığı kapatıyor.

Sonra da düşündüm Karşıyaka Çarşı'sında durum nasıl ve belki Gıda ürünleri ve ucuz ama lezzetli restoran alternatifleri artarsa insanların ayağı daha çok alışır diye.

Malesef aklıma sadece bir kaç yer gelebildi.

-Cami'nin karşısındaki kıvırcık saçlı çiğ köfteci
-Aynı pasajdaki Köfteci Erol
-06
-Deniz sinemasının ilerisindeki Azeri turşucu

Bunların dışındakiler standart özelliği olmayan dönerci, köfteci ve kokoreçciler bence.

Bence Karşıyaka Çarşı'sıda Beşiktaş gibi Gourme konseptini ön plana çıkartıp AVM'ye karşı olan dezavantajını kapatabilir.
İzmirdeki arkadaşlar listeyi uzatmada yardımcı olur umarım.

zihni usta
13 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 22:13
izmir de en iyi yemek yenecek yerler

arkadaşlar : izmirin en iyi ev yemeği lokantası bitpazarında (çankaya) uğur lokantası

sahibi adil müftüoğlu inanılmaz lezzette ev yemekleri bulabilirsiniz

spesial yemeği ise iç pilav.

gıda çarşısı 1. sanayi ve pina narlıdere de faaliyet gösteren çorbacı sebo larda çorbayı aşıp

kaliteli ev yemekleri üretmeye başladılar

birde hesaplı temiz bir balık yemek isterseniz güzelbahçe balıkçı barınağı  izmir yönü girişinde bir büfe

sardalya servisini başarıyla yapıyor ekmek arası 3  tabakta 4.5 ytl oldukça başarılı...

serdar alt
13 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 13:57

Memnun kalmadığınız yerleride yazın arkadaşlar.

Gün içinde dışarıda yemek yemeye korkar oldum, kaliteli sandığımız bir çok mekanda acayip rezillikler dönüyo.

zihni usta
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 01:52

memnun olmadıgımız yerlerde var ama ayrı bir başlıkta ve sitenın avukatı desteğinde

yazarsak herhangi bir şekilde gol yemeyelim derim ...[/quote]

mehmet sümer
13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 01:54

mutlaka ama mutlaka dikili-bademli köyünde sunarın yeri.
 gerçekten taze ve denizden yeni çıkmış balık için.

zihni usta
13 yıl önce - Pzr 07 May 2006, 22:55

pasaporıta hisar balık var  deniz manzarası yok ama deniz restorandan daha iyi

eger manzara ve mekan önemli degil ise kızlaragası hanı -hisar cami sokagında

hani mühürcüler falan olan sokaktaki balık lokantası nefis balık pişirir..

sayfa 2
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet