Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
cenkkit.

13 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 12:13
İzmir ve cevre, nerede ne yiyelim - [YAŞAM]

'Nerede ne yenir' Bursa icin acilmis. Bence cok guzel ve yararli bir baslik olmus. Bu sekilde bir cok lokanta&restaurant ogrenmis oldum(k) Bursa icin. Ayni basligi Izmir ve cevre il ve ilceler icin aciyorum.

Izmir:
EKO'dan basliyorum. Evet, Kordon'da yurudunuz, biraz yorgunluk basladi, oturma ihtiyaci var; soguk bi bira iyi gider diyorsaniz; hemen Gundogdu Meydaninda olan Eko'ya buyuruyorsunuz. Izmir'in ciddi, seviyeli 'pub' larindan biri. Mutfagida mevcut, acikmissaniz rahatlikla birsey ismarlayabilirsiniz, guvenilir.

Tatlilarla araniz iyi diyelim, o zaman Reyhan Pastanesi'ne gidiyorsunuz(Alsancak Yargici Magazasi'nin karsisi oluyor) ve Rokoko'sunu deniyorsunuz. Reyhan'in caprazinda Bonjour Pastanesi var. Tuzlu ve tatli kesmez beni derseniz Bonjour'a gecebilirsiniz, guzel salatalari var-yeterli buyuklukte-.  

Cesme'nin kumrusunu bircogumuz duymustur. Cesme'ye gitmeden kumru yiyebilmek icin Guzelyali'ya gidiceksiniz. Goztepe Parki'na gelmeden(uckuyular'a dogru) Kumrucu Izzet'e gidip karisik isticeksiniz. Bu arada adini 'Tost to Tost' gibi garip birsey yapmis. Yeri goremezseniz civara sordugunuzda gostermeleri gerek. Midye dolma ve Cig koftesi de cok iyi.

Devamini hemsehrilerimden bekliyorum.

VolkanAtalay
13 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 18:12

yemek uzmanlık alanımdır..canınız adana çektiyse hele çok acıktıysanız inciraltındaki gaziantep salonuna gideceksiniz 3 milyona gayet güzel doyuyosunuz.(yanında otoparkı var)sol tarafta ).yada kokoreç biz her zaman kıbrış şehidleri cad sonundaki  (solda kalan kilisenin oradaki.... ismini hatırlamıyorum.)aynı zamanda güzel köftede yapar hep oradan yeriz..çok mu ağır geldi yanınızdaki kız arkadaşınız rejim yapıyor salata yiyelim diye tututurdu ozaman doğru reci s e fakat alsancaktakine gidin çünkü diğer recis ler ne yazıkki korsan yani öğrendiğime göre sahibinden izin alınmad..korsan  isim kullanılmış ..bence en iyisi alsancak şubesinden şaşmamak..gerçi bornovadaki recis te güseldi orda bi salata yada lavaş pizza ...arkasından güzel bi tatlı yemek için dodici ye gidiliyor..şahsen çikulataya bayıldığım için orda 20 dk pişmesini bekleyip çikulata şelalesi denen enfes tatlıdan yiyorum yada aman o beni bayar diyorsanız reyhandan sevinçten yada efesten şaşmayın..bide herkes bilir kemeraltında karakoldan sola döndüğünüzde caminin karşısında uludağ döner salonu vardı ..30 40 yıllık yer ne yazıkki geçen ay  el değiştirdi dekore edlidi yeni haline açıkçası gidememdim sahibi emekli olmuş adamı rahmetli dedem bile tanırdı çocukları işe devam etmemişler oranın döneri çok güzel olurdu ama inegöl köftesi arka sokataki dükkandan gelirdi bild kadarı ile köfteyi ordan yiyebilirsiniz..

cenkkit.

13 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 07:09

Konak Kemeralti'nda birseyler yemek isterseniz:

'Can' var, donerci. Izmirdeki iyi donercilerden biri. Mekan olarak da guzel ve temiz. Yeni Konak Magazasi'nin karsisinda(ic tarafta, deniz tarafi degil) kaliyor.

ozlemh
13 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 02:09

Madem ki İzmir'desiniz, balık yemelisiniz.
Benim favorim Urla Özbek Köyü'ndeki Akın'ın Yeri. Tabii Urla'da başka yerler de var. Ama ben Akın'ın yerindeki salaşla özen arasındaki ince ayarı, içten/dürüst servisi ve tokgözlülüğü takdir ederim. Özellikle yazın güneşi orada suya batırmayı severim. Bir de önündeki kooperatif olmasa!

elifgcaglar

13 yıl önce - Çrş 22 Mar 2006, 23:58

Konak´ta döner yemek icin kesinlikle Gül Döner´i tavsiye ederim.. Hem ailecek tanidigimiz icin hem de temizligine ve lezzetine güvendigim icin.. Mezarlikbasi´ndan giriyorsunuz, gelinlikcilere gelmeden kücük bir dükkan.. Gec kalmamali yoksa bitiyor döneri..  

Montrö meydana cikmadan kilisenin karsisinda kalan büfeden karisik kumru yemeden gecilmez..

Kizlaragasi hanina girmeden meydandaki dükkandan Kumpir yerim muhakkak..

Annemin degismezi sebzeli kokorec; Kemeralti´nda kuscular var, biraz ilerisinde Özsüt´e yakin hem kokorec hem de midye satan minik bir dükkan var..

Gündogdu meydanina cikmadan -ismi degismediyse- Nostalji Bar vardi.. Her sene en az 1 kere ziyaret edip kalamarini, midye tavasini yemeden olmaz..

Izmir´den uzak kaldikca yeni mekanlari tanima sansim olmuyor, ancak eskileri tekrarlayabiliyor insan..  

erinc81
13 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 03:48

bir senedir yiyemediklerim

kircicegin'de pide...kusbasi kasar...
buca nato'daki bana gore nato koftecisi, asil adi bergama koftecisi olan yerde karisik kofte ve tahinli kemalpasa tatlisi...
cesme dalyan, kemalin yerinde tabiki raki+balik...
kibris sehitlerinde, biricik lisemin sokaginin kibris sehitleri ile kesistigi kosede, tas firinin orda, manisa kofte...
foca'da lokma...
cesme'de tabiki de kumru...bir de ilica shereton'un arkasindaki ankara durumcusunde durum...yine cesmede tabiki de sakizli dondurma...altinkapi'nin karsisindaki sokakta...mumkunse buyuk plajda yuruyerek...altinkapi demisken gerek kibris sehitlerindeki gerekse cesmedekinde doner...

tavuk makarnaya devam

onur35
13 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 11:57

Kokoreç'in mutluluk hormonu salgıladığına inanıyorum. Fırsat buldukça yerim. Nerede; Cumhuriyet Bulvarında Şehit Fethi bey caddesinde Löp Löp Kokoreç.  

ozgurok
13 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 20:32

Kebap yemek istiyorsanız da tabii ki Bornova'ya gidip Öz Kebabistan'a ya da Antep'li Ramazan Ustaya uğruyorsunuz    

erinc81
13 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 22:09

ayrica kemarlatinda ozsut...orjinal yerinde...kazandibi tabiki de...bir de yine kemeraltinda mennan'da ozellikle karadutlu dondurma...

Kutlu Singil

13 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 22:27

kibris sehitlerinde sogus'u tek gecerim!

(+)

sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet