Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Forum İstanbul [AVM]
123 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1
Seyfo
13 yıl önce - Prş 25 May 2006, 19:01
İstanbul'a dev alışveriş üssü - [PROJE]


Multi TurkMall firması Bayrampaşa'da 500 bin metrekare kapalı alan üzerinde, dün yeni bir alışveriş merkezinin temelini attı. Projenin 400 milyon euro yatırımla tamamlanması planlanıyor

İstanbul'un Bayrampaşa'da ilçesinde 184 bin metrekare arazi üzerine 500 bin metrekarelik kapalı alana sahip İstanbul Form Alışveriş Merkezi 400 milyon euro'luk yatırımla Multi TurkMall tarafından inşa edilecek.
Temeli dün atılan alışveriş merkezinin yapımının 2007 yılının son çeyreğinde yapılması planlanıyor. Multi TurkMall CEO'su Levent Eyüpoğlu, "Proje şimdiye kadar Türkiye'de tek parselde geliştirilen en büyük proje. 11 yıldır bu proje için uğraşıyorduk. Sadece altyapı yatırımı dahil arsaya 80 milyon euro harcadık" dedi.

Akvaryum da olacak
Projenin ikinci fazında otel ve ofislerinde olacağını ifade eden Eyüpoğlu, üçüncü fazda ise konut ve ticaret alanlarının olacağını, projenin tamamının 2011 yılında biteceğini, 6 bin metrekarelik Türkiye'nin en büyük akvaryumunun komplekste inşa edileceğini söyledi. Eyüpoğlu, üstlendikleri projeler kapsamında "İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Trabzon ve Antalya'nın projesini tamamladık. Bornova'yı yakında açacağız. Trabzon'un temelini atacağız. Biz Türkiye pazarını uzun vadeli bir olarak düşünüyoruz. Bunları satmak gibi bir niyetimiz yok" şeklinde konuştu.


Yurtdışı yatırımlar
Türkiye'de 4 milyar euronun üzerinde yatırım yapmayı planlayan TurkMall'ün Çin'deki ofislerini açtığını vurgulayan Eyüpoğlu, "Multi ile oldukça uyumlu çalışıyoruz. Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya'da en az 500'er milyon euroluk yatırımlarını bizim üzerimizden gerçekleştirecek" dedi.
Şirket Hollandalı MDC ile birleşmesinin ardından Morgan Stanley gayrimenkul fonlarıyla ortak olunca, ismi Multi TurkMall oldu.

Milliyet


hakantaskiran

13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 01:15

sanırım bu kompleks  cevahir alışveriş merkezindende büyük olacak gibi görünüyor.
elinde bu kompleks'in krokisi veya proje resmi olan varmı


Farmir
13 yıl önce - Cum 26 May 2006, 09:06

kaynak http://www.dunyagazetesi.com.tr/news_display.asp? ...dept_id=30
"Bayrampaşa'da yeni alışveriş merkezi Forum İstanbul'un temeli atıldı  
25/05/2006 09:00:37 Geri dön gönder yazıcı
İSTANBUL - Bayrampaşa'da yaklaşık 250 bin metrekare alan üzerine kurulacak Forum İstanbul'un temeli atıldı.
Avrupalı proje geliştirme şirketi Multi Development ve Turkmall'ın ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall'ın hayata geçireceği Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, 120 bin metrekare kiralanabilir alanın yanı sıra 30 bin metrekarelik IKEA mağazası ve toplamda 100 bin metrekarelik alanda yer alacak otel ve ofis mekanlarına sahip olacak.
3 fazda tamamlanacak Forum İstanbul'un ilk fazının 2008 yılının son çeyreğinde, tamamının ise 2011 yılında bitmesi planlanıyor.
Şehir görüntüsüne sahip, içinde 300'ün üzerinde mağaza, restoran ve kafe bulunacak Forum İstanbul'da 5 bin metrekarelik bir akvaryum da yer alacak.
Forum İstanbul projesi tamamlandığında, yan sektörlerle birlikte 10 binin üzerinde istihdam yaratması planlanıyor.
Yılda 30 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen Forum İstanbul'da, 5 bin 500 araçlık otopark yer alacak.
Merkezi Hollanda'da bulunan Multi Development, Belçika, Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Portekiz, İngiltere, İspanya, İtalya, Macaristan, Polonya, Slovenya, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye'de faaliyet gösteriyor.
Turkmall'ın Türkiye, Yunanistan ve Romanya'da faaliyet gösterdiği, uluslararası perakende zincirleriyle birlikte son 10 yılda bir milyon metrekareden fazla alışveriş merkezleri geliştirdiği belirtilirken, Multi Turkmall'ın İzmir, Ankara, Mersin, Trabzon, İstanbul, Antalya ve Denizli'de inşa halinde ve geliştirme aşamasında projeleri bulunduğu bildirildi".


metin yur
13 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:42

Ya arkadaşlar, ben İstanbul'u hiç görmedim ama son bir kaç ay içinde ne kadar çok alışveriş merkezi açıldı oraya. Bir o kadarının da projesi yolda. Cidden nasıl kaldırıyor bu şehir bunları allahaşkına. Vallahi kıskanmamak elde değil. Darısı bizim Anadolu şehirlerinin başına

Farmir
12 yıl önce - Pts 30 Tem 2007, 22:01

Istanbul Forum projesinin 1. etabini teskil edecek IKEA magazasi 1 Kasim 2007'de aciliyor; Bayrampasa IKEA Istanbul'da 2., Turkiye'de ise 3. IKEA magazasi olacak.
kaynak http://www.ikea.com.tr/storesparent_stores_istbay ...mpasa.aspx
sayfa 1
123 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL