Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1294
Ugi Öz

1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 01:10

Tabiki kalici cözüm getirilmeli ama benim uyuzuma giden, ordaki pazarcilar ve marketler bu milleti ne diye soyuyorlar, kazikliyorlar? Bazilari kötü niyetli olmasada niye onlara uyum saglayipda ayni fiyata satiyorlar? Bizim millet birbirini kaziklamaktan baska isleri gücleri yokmu? Cumhurbaskani Halk Sebze diyince fiyatlari nasilda asaga düsürüyorlar, bide 2-3 Lira degil yani.. insanda biraz utanma olur. Sonra ekonomi kötü su kötü is yok derler...

Yakup

1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 01:25

Alıntı:

Destek aldığı halde üretim yapmayan çiftçiler var. Yani çiftçilerin bir kısmıda iyi niyetli değil.

Bu ne gösteriyor maalesef?

Devlet destek veriyor, Ama Devletin denetim mekanizmasi calismadigini gösteriyor..

Fikri HÜR
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 01:43

Tanzim satışın adı bile yetti. Sıra diğerlerinde. Eti, sütü, yumurtayı, giyimi ayakkabıyı, kokoreçi, hamburgeri, arabaları, akaryakıtı, konutlarıda devlet satsın veya fiyatlarını belirlesin, uymayan olursada üzerine çöksün. Yönetim şeklimizide sağ gösterip sol çakan iktidar misali kominizm veya sosyalizm olarak değiştirelim olsun bitsin yoldaşlar. İran olmaktan iyidir bence.

sinan97
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 01:54

üreticiye göre toptanci ve devlet suclu, devlete göre pazarcilar ve halciler suclu..her kez birbirini sucluyor..
Tek cözüm avrupa ile gümrük birligine tarimi da eklemek..

Mahmut Göksu
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 01:58

Alıntı:

üreticiye göre toptanci ve devlet suclu, devlete göre pazarcilar ve halciler suclu..her kez birbirini sucluyor..
Tek cözüm avrupa ile gümrük birligine tarimi da eklemek..

Devlete göre kendisi hariç herkes suçlu.
Asgari ücret %26 artarsa maliyet artmaz mı?
Yakıt fiyatı gübre yem artarsa artmaz mı?
sulama maliyeti elektrik artarsa artmaz mı?

Bunlar sebep sonuç ilişkisidir kimse kendi kendini kandırmasın bu saatten sonra da maliyetler daha da artacak gibi . üfe ve tüfe arasından resmi verilere göre Yüzde 10 fark var.

Metin Barut 23
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 02:18

Alıntı:
üfe ve tüfe arasından resmi verilere göre Yüzde 10 fark var.

Fiyatlar ne yazikki artacak zaten alınan önlemler bunun için. Fakat geçici bir önlem. Çözüm bu değil. Pansuman tedaviler bunlar.

Çözüm girdi maliyetlerini düşürmek. Tarıma ayrılan bütçe çok düşük öncelikle bu artırılmalı. Ardından üretimi arttırmak. Bunun içinde profesyonel tarım. Ziraat Mühendisleri öyle masalarında oturmayacak. Sahaya inecek. Hayvancılık ta yine öyle . Görün bakalım seneye domatesi kaç liradan yiyiyoruz.

Tek çözüm öyle avrupa ile imzalar atmak değil. ÜRETIM. Bütün gelişmiş ülkelerin en önemli özelliği tarımda ilerde olmalarıdır

murad_1299
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 09:27

Türk otomotiv sektörü 2018'in ardından zor bir döneme girdi. Daha önce 1 milyon adetleri gören iç pazar dinamikleri yerini, üretim ve ihracatta olduğu gibi daralmaya bıraktı. Ocak 2018'de 36 bin 525 adetlik satışa imza atan iç pazar bu yıl yerini yüzde 60'lık daralmaya bıraktı. Toplamda 15 bine yakın araç satışı gerçekleşti. İhracatta da durum iç pazar kadar kötü değil fakat, yine de küçülme var.

karar

Metin Barut 23
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 09:30

murat_1299, birseyi ekleyeyim. Otomotiv sektörü araç satışları halen devam eden otv indirimine rağmen %60 geriledi. Ayrica bana göre bunun adı daralma değil, gerileme, azalmadır. Daralma diyince sanki firmalar küçülmeye gidiyor gibi anlaşılıyor halbuki burdan anlamamız gereken bir önceki yıl ocak ayı 35 bin sayılan araçlar bu yıl otv indirimi olmasına rağmen 15 bin satılmış.

murad_1299
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 09:33

82 milyonluk ülkede 15 bin araç satışı

bazı yönlerden diğer ülkelerden ucuz olabiliriz fakat ülkemizde emlak ve otomotiv sektöründe çok yüksek bedeller istendiği kanaatindeyim.

daha önce de yazmıştım, herkes elindekinin kıymetini bilsin zor bir dönemden geçiyoruz

Metin Barut 23
1 hafta önce - Pzr 10 Şub 2019, 09:42

Bunun içinde vergiyi tabana değil tavana yaymaliyiz. Ülkemizde işçi 85 milyar lira devlete vergi ödemiş işveren ise 73 milyar. İşçi isvereninden daha mı zengin ki en çok vergiyi o odesin. Akaryakıttan alınan vergiler,araç satışlarında alınan vergilerle ülke ekonomisi yönetiliyoruz. Vergi adaletsizligini düzeltmenin lazım. Maliye bakanımız da bunun farkında vergi reformu bunun için yakın zamanda gündeme gelecek.

sayfa 1294
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET