Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1191
M Ali Çelik
3 ay önce - Sal 31 Tem 2018, 21:07

Elektrik ilk zammı gördü bile. Mesken %9, Sanayi ve ticarethane %14. Buna bağlı olarak yakında tüm ürünler zamlanmaya başlar.

halkcan
3 ay önce - Sal 31 Tem 2018, 23:56

Isin gercegi.....ekonomimiz hic de iyi durumda degil, bu durumdan nasil cikar oda belli degil
Karamsar olmayim diyorum ama...maalesef hersey ortada

mgora
3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 06:54

israf , zorbalık , torpil , rüşvet nerede olursa olsun ekonomiyi bozar , ben maalesef gidişatta bir düzelme görmüyorum ve bunların daha iyi günlerimiz olduğunu düşünüyorum.
İdarecilerimizin çevrelerinde ki dalkavuk sürüsü nedeni ile mevcut durumu iyi algılayamıyorlar bence , sonuçta tok , açın halinden anlamaz.

Burç

3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 13:21
Capital dergisi 2017 şirket istatistiklerini açıkladı

Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin ciroları nominal olarak yüzde 31,0, reel olarak da yüzde 18,3 büyüdü. Şirketlerin kârı da reelde yüzde 50,8 arttı. Milyar TL cirolu şirketler kulübü 68 yeni şirketin katılımıyla 234'den 302'ye yükseldi.

2017 yılında 68 yeni şirket milyar ciro kulübüne katıldı,
bir sene önce 2016 yılında ise sadece 23 şirket katılmıştı.

Türkiye ekonomisi, 2017'de kaydettiği yüzde 7,4'lük büyüme oranı ile OECD ülkeleri içinde yüzde 8,4 büyüyen İrlanda'dan sonra en hızlı büyüyen ülke oldu.

Dört milyon nüfuslu İrlandayı "ülke" saymaları bile komik..

Burç

3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 21:05
85 bin Türk Londra'dan ev satın aldı

Londra'dan ev almak isteyen Türkler yüzde 297 arttı.
Türklerin Londra'dan ev almak için ise ayırdığı tutar ortalama 1 milyon sterlin olarak belirlendi.

http://www.ensonhaber.com/85-bin-turk-londradan-e ...-aldi.html

Türkiye'de ekonomi o kadar kötü ki, gariban halk artık Türkiye'de ev alamıyor, Londra'dan alıyor.

Bu da resmi rakam, kimbilir gerçekte kaç yüzbindir.
Üstüne Paris, New York, Miami, toplasan cari açığı sekize katlar.

Semih Yaşar

3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 21:55

Türklerin Londra'da ev alması , ekonomi açısından iyi birşey değil. Sermayenin yurtdışına gitmesi yani Türkiye'den çıkması anlamına gelir.

naims1
3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 22:02

Alıntı:
Türklerin Londra'da ev alması , ekonomi açısından iyi birşey değil. Sermayenin yurtdışına gitmesi yani Türkiye'den çıkması anlamına gelir.

Daha düne kadar bu sayfalarda insanlar yabancıların ülkemizde ne kadar çok gayrimenkul alıyor diye şikayet ediyorlardı.

Yabancılar ülkemizden alıyorlar, türkler de yabancı ülkelerde bundan daha doğal ne olabilir.

Semih Yaşar

3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 22:08

İnsanların ev almasında bir sorun yok, ama ekonomi için iyi birşey değil dedim sadece.
Çok zor birşey söylemedim diye düşünüyorum.
Bu insanlar , Türkiye'de lüks evler satın alsaydı daha iyi olurdu .

naims1
3 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 22:15

Keşke dünyanın her yerinden ülkemize gayrimenkul almaya gelseler.

Daha çok gelirler inşallah sıkıntı yok.

serkan taş
3 ay önce - Prş 02 Ağu 2018, 10:30

Yazılım sektöründe çalışıyorum. Çalıştığım firmanın müşterileri çoğunlukla yabancı ve firmaya döviz cinsinden ödeme yapıyor. Bu durumda dövizin artması beni çok etkiliyor diyemem ama maaşını TL cinsinden alan insanlar için durum biraz üzücü. Umarım en kısa sürede gerekli önlemler alınır.

sayfa 1191
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET