Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
14 yıl önce - Cum 20 Oca 2006, 14:08
Yenişehir'e yeni pazaryeri


Alıntı:
Yenişehir'e modern pazaryeriYenişehir'de modern bir pazaryeri yapılması için temel atma öncesi son adımlar atıldı. Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, mimari projeleri belediyenin AR-GE Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yenişehir Pazaryeri'nin betonarme ve tesisat projeleri ihalesinin yapıldığını ve alanda zemin etüdü çalışmalarının başlatıldığını açıkladı. Başkan Tunçağ, Yenişehir ve çevre semtlere çağdaş bir pazaryeri kazandıracaklarını bildirdi.

Çelik çatı olacak
Başkan Tunçağ, pazaryerinin hizmete girmesinden sonra vatandaşların çok sağlıklı koşullarda alışveriş yapabileceklerini ve örnek bir hizmet sunacaklarını ifade etti. Tunçağ, şu bilgiyi verdi: "Projeye göre bodrum katında sığınak ve otopark var. Zemin katında iki sıra halinde depolu katları olan işyerleri planlandı. Diğer alanlar açık pazaryeri olarak kullanılacak. Açık alan üzerinde yüksek bir çelik çatı örtüsü olacak. Böylelikle pazar yerine gelen vatandaş, hava koşullarından etkilenyecek. Otopark sorunu da olmayacak."
Başkan Tunçağ, pazar yerinde standart tip ahşap, katlanabilir tezgahlar yapılacağını, sokağın her iki girişine ana ve yan sokaklara açılan iki adet giriş çıkış olmak üzere dört adet kapının planlandığını ifade etti.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/01/14/index.php ...lum=gunluk


Talatt

14 yıl önce - Sal 14 Şub 2006, 13:52
OLSA !!!


abi keşke böyle bir proje gerçek olsa . ben yenişehirde oturuyorum . hiç bir şey yok şu anda . ve bence böyle birşeyin olması mümkün değil ! o kadar parayı buraya vermezler . maalesef ...

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet