Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Demiryolunun yer altına alınması ve Yeni Gar binası inşaatı
« önceki   1234 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Akınyakup
11 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 00:42

Eskişehri jeolojik yapısının tren yolunun yer altına alınmasına müsait olduğunu sanmıyorum.Tabiki bunu düşünenlerde etüt çalışması yapmışlardır.Fakat 4-5 km yol için 40-50 milyon Euro fazla değilmi,Termal bölgesi olan Yalovada olan 99 depremi düşünüldüğünde benim aklıma sanki birileri bundan rant sağlamaya çalışıyor intiba oluştu.Bilmem yanlışmı.Tren yolunu şehir dışından geçirip,halen kullanılan tren yoluda ulaşım için araçlarca kullanıla bilir.

sefa_m64

11 yıl önce - Cum 19 Oca 2007, 06:31

sanırım Eskişehir için dikkatle takip etmiş olduğumuz bu proje rafa kalktı.Çünkü mevcut 3 çift rayların 2 çifti muttalip köprüsüne kadar söküldü ayrıca sn Büyükerşene ait olan bu projenin son durumunu öğrenmek için e.posta attığım büyükşehir belediyesi bana ulaştırma bakanlığına sormam gerektiğini söyledi halbuki bu soruyu ulaştırma bakanlığına çok daha önce bir zamanda sormama rağmen herhangi bir yanıt alamadım zaten isteselerde bu saatten sonra nisan ayına kadar yetişemez bu proje çünkü bir aksilik olmazsa nisan ayında hızlı tren deneme seferleri başlayacak ve sene sonunda da ticari işletmeye açıklacak.aslında viyadük hem daha hesaplı olur hemde şehre gelişmiş bir hava katar.düşünsenize hafif yukarıdan hızla giden tgv nin şehrin ortasında bırakacağı havayı ayrıca viyadüğün altında kalan kısıma geniş bir bulvar yapılabilir veya diğer trenler ve yük trenleri için yeniden ray döşenebilir.Büyükerşen de hemzemin geçitlere altgeçit yapar artık;herşeyi devletten beklemesin.gerçi şimdi de algeçitlere ihtiyaç var ama sanata yaptığı harcamalardan algeçitlere kaynak ayıramıyor kanımca.

İBRAHİM KAMIŞ
11 yıl önce - Sal 30 Oca 2007, 18:26

bu konudada sayın yetkililerin yani trafik sorununu halletmesi gereken insanların öncelik haklarına riayet edim hizmet vermesi gerektiğini düşünüyorum

bilalunal

10 yıl önce - Prş 09 Ekm 2008, 14:29

sanırım nisana kadar yetişmezse bu iş olamaz tarzı bir ifade kullanmışsız ama hızlı trenin işletime açılması için bu yer altı tünelinin bitmesini beklemeye gerek yok.Ayrıca hızlı trenlerin yavaşlaması bir kaç kilometre sürdüğünden şehire gelmeden hızını epeyce düşürmüş olur. Büyük şehirlerde hızlı trenler genelde bir tünele girerler diye düşünüyorum. İçinden hızlı tren geçen ufak bir şehirde kalmıştım hızlı trenin viyadükle şehiri ikiye bölmesi hiç de güzel gözükmüyordu.

(+)

engygl
9 yıl önce - Cum 07 Ksm 2008, 12:33

Şimdi de Eskişehir'de iskelet bulunmuş. Nereyi eşelesek arkeologlara iş çıkıyor

Alıntı:
http://www.ntvmsnbc.com/news/465063.asp

Hızlı tren inşaatında insan iskeletleri

Hızlı tren hattında sürdürülen inşaat faaliyetlerinde insan iskeletlerine rastlandı. Eskişehir gar geçişinin yeraltına alınma inşaatı geçici olarak durduruldu.

NTV
Güncelleme: 23:46 TSİ 06 Kasım 2008 Perşembe

ESKİŞEHİR - Muttalip Köprüsü yakınlarında bulunan 2 insan iskeleti arkeologlar tarafından inceleniyor. İnşaat çalışmasıyla, kenti ikiye bölen demiryolu hattının büyük bölümünün yeraltına alınarak kent ulaşımının rahatlatılması amaçlanıyordu.

Aksit Ozkural

9 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 21:19

Madrid'de hizli tren dahil tum hatlar yer altinda ve hakikaten cok guzel bir gar.
Yer ustunde kalan bolumler de cok estetik, iceride palmiyeler filan var.

Mimar veya sehir planlamacisi degilim ama tum hatlarin yer altina alinmasi ve sehrin bolunmesinin onlenmesi, hele bir de yesil alan destekli olursa harika olur diyorum.

Diger taraftan Eskisehir belediyesinin gar ile otogar arasini birlestirme ve Eskisehir'e olaganustu bir kent meydani kazandirma projesi var ki. Iste bu basarilirsa Eskisehir yasadi.

Eger Eskisehir halki Sayin Buyukersen'e ve ekibine bir 5 yil daha onay verirse Turkiye cok sey kazanir diye dusunuyorum.

can_91
9 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 21:55

Alıntı:
Şimdi de Eskişehir'de iskelet bulunmuş. Nereyi eşelesek arkeologlara iş çıkıyor

Eeee nede olsa burası Türkiye..

U. Eren Bağcı

9 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 14:56

Orası mezarlıktı zaten orayı kapatıp Büyük Park yaptılar. Benim okuduğum okul da o bölgede, orasının altı da mezarlıktı eskiden. Köprü benim okulum ile Büyük Park arasında kalıyor, bu nedenle orasının altı da mezarlık olabilir, bu yüzden de iskelet çıkmış olabilir.

mustafaeksi
9 yıl önce - Cum 11 Eyl 2009, 08:47
YERALTINA ALINMASI GEREKLİ

ne zaman gelsem eskişehire hatboyu caddesinin hemzemin gecitlerinde kesin bir kaza olur. ya ben şansızım yada orda gercek bir sorun var hattın yeraltına alınması olumlu bir gelişmedir

walkers

9 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2009, 19:31

Ne zaman dan beri foruma yazılmamış son durum nedir acaba
bence o kadar masraf edilip komple hattı yer altına alacaklarına hemzemin geçitlere çare bulsunlar istanbuldaki gibi

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM