Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
fatihsune
12 yıl önce - Pzr 15 Oca 2006, 20:03
Karadenizin En Büyük İşmerkezinin Yapımına Samsunda Başlandı...


Samsun Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyet Gösteren Yeşilyurt Demir Çekme San. A.Ş nin atakumda yapacağı dev alışverişmerkezinin alt yapı çalışmalarına başlandı.Karadenizde ilk olması beklenen alışveriş merkezi için bilgi veren Fabrika Yönetim kurulu üyesi Fikret Yeşilyurt İnşaatın 2006 Eylül Ayında bitirilerek Tüm Samsunluların V e Karadeniz Halkının hizmetine sunacaklarını bildirdi.

Alışveriş merkezinde 65 dükkan olacak ve dünya markalarını buraya taşıyacağız.Bunun yanı sıra kompleks içinde 6 adet sinema salonu,Bowling salonu ,kafeterya,mini disneyland vs alış veriş alanları bulunacak.
Bunun Yanı sıra alanın 2000 m2 lik kısmının Migrosa Kiralanacağı da belirtildi.

  Projenin Yaklaşık 15 milyon dolara mal olacağını ve tamamlandığında 500 civarında kişinin de bu vesile ile iş sahibi olacağı belirtildi.


ORHANBABA
11 yıl önce - Sal 12 Eyl 2006, 00:12

Samsun böyle büyük bir is merkezini fazlasiyla hak ediyor.

Erkan ÇAYKARA

11 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 18:53

Yeşilyurt alışveriş merkezi hizmete girdi

Karadeniz Bölgesi´nin en büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahip bulunan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bugün hizmete açılacak.Atakum´da bulunan ve Karadeniz Bölgesi´nin en büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahip Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi bugün Çevre ve Orman Bakanı  Osman Pepe tarafından hizmete açılacak.Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nin, Karadenizlinin alışveriş alışkanlıklarını değiştireceğini belirten yatırımcı iş adamı Hikmet Yeşilyurt, merkezin, spor giyimden ayakkabıya, elektronikten müziğe, aksesuardan çocuk oyun alanına kadar Samsun´da ilk defa yer alan 64 ulusal ve uluslararası markayı bünyesinde barındıracağına dikkati çekti.

Yeşilyurt AVM´nin Samsun ve Karadeniz Bölgesi´nin alışveriş kalbi olacaklarını belirten Hikmet Yeşilyurt, "25 bin metrakare kapalı, 13 bin metrekarede kiralanabilir alana sahip olan alışveriş merkezimiz, dört katlı olarak inşa edildi. Burada toplam 64 mağaza ile birlikte MM Migros, çocuk oyun alanı, 750 koltuk kapasiteli 7 adet sinema salonu ile Tüze Grup Sinemaları, Mc Donold´s, fast food alanlarının yanı sıra 750 araçlık da otopark bulunuyor. Özgün mimarisi, şık tasarımları, teknolojik zenginliği ve Karadeniz’in muhteşem sahilindeki eşsiz konumu ile de dikkat çekecek olan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, alışverişi keyfe dönüştürerek, Karadeniz halkı için vazgeçilmez olmayı hedefliyor" diye konuştu.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nde 600 kişinin istihdam edileceğini belirten Samsunlu işadamı Yeşilyurt, "Böyle bir tesisi Samsun´a kazandırdığımız için son derece mutluyuz" dedi.Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nin 25 milyon dolara malolduğunu ifade eden Hikmet Yeşilyurt, bugünkü açılış coşkusuna tüm Samsun halkını ortak olmaya davet etti.fatihsune
11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 00:29
15 Ocak 2006 da açtığım bu başlıktan yaklaşık 15 ay geçmiş.Yeşilyurt şirketler grubu başkanı dediğini yaptı ve böylesine önemli bir projeji Samsuna Kazandırdı.Kendisine Samsunlu bir vatandaş olarak şükranlarımı sunuyorum.
Haberde de görüleceği gibi sürekli yatırım peşinde olan bu insanın Allah yolunu açık etsin,Samsun böylesine samsunsevdalısı insanlar sayesinde dahada güzelleşecek inşallah.Samsunumuzun önü açık çok güzel projeler var sürekli istihdam artıyor,yeni birşeyler oluyor Samsunda.
 Çocuklarımıza gurur duyacağı güzel bir memleket bırakmak tek temennimiz.


ersin55
11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 04:14(+)


Kaynak: www.yesilyurtavm.com


benersoy
11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 04:22

samsuna ve türkiyeye hayirli olsun,
hersey türkiye icinonatonur
10 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 13:57
tebrik


Samsun a ve ülkemize hayırlı olsun

selimozturk

10 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 02:55

Burasi gercekten cok güzel oldu iceride gezmek insana zevk veriyor. Cok büyük olmasa bile modern bir bina keske bu tarz binalardan daha cok olsa samsunda. Mesela bu tarz bir yapiya bir sinema salonu

fatihsune
10 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 03:12

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=40337


Bahsi Geçen Yeşilyurt Alışveriş Merkezi ile ilgili bilgilere üstteki başlıktan ulaşabilirsiniz.Ayrıca Yeşilyurt AVM de AFM sinemaları da mevcuttur.


Çetin KOŞAR

10 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 01:53

Tüketim Çılgınlığını benzinle körükleyen, bölge kaynaklarını değerlendirmek yerine bölge dışından getirdikleri ürünleri pazarlayarak bölge kaynaklarını emen (yarattığı istihdam hariç), İnsanların yaşam enerjilerini ucuz yakıt olarak kullanan uzay merkezleridir Alışveriş Merkezleri.

Sıkıştığımız her anda yanımızda olan, paramız yoksa da istediğimizi veresiye veren, hastalık vb. acil durumlarda nakte ihtiyacımız olduğunda kasadan çıkarıp senetsiz, kefilsiz ve faizsiz olarak vererek mahallenin sosyo-kültürel ve ekonomik düzenini ayakta tutup yürüten BAKKAL AMCA'ların azılı düşmanlarıdır Alışveriş Merkezleri.

Şehir Merkezine uzaklıkları için getirilen koşullar metrekare hesaplarıyla alt-üst edilince yakında bakkala giriyorum diye bu yaşam merkezlerine dalmamız işten bile olmayacak.

Beni sevindirecek olan TÜKETTİREN değil ÜRETTİREN merkezlerin açılmasıdır.


Alıntı:
İçinde eşimizi dostumuzu kaybettiğimiz, ararken başka eşimizi dostumuzu bulduğumuz, bu esnada kendimizi kaybettiğimiz, kendimizi aramayı akıl bile edemediğimiz; tüket, harca, beni al şeklinde gaza getirildiğimiz, çıkmak için sıra beklediğimiz; arabayı nereye park ettiğimizi bulamadığımız; eve döndüğümüzde bir dünya gereksiz ıvır zıvırı yüklenip geldiğimizi hayretle farketmemize neden olan kocaman yerlerdir.
ekşisözlük-vietkong


Not: Bahis konusu olan YEŞİLYURT ismi ekonomisine sağladığı katkıdan dolayı SAMSUN için müstesna bir konuma sahiptir ve Samsun halkı onu elbette minnetle anmaktadır. Yukarıda söylenenler için O ismi tenzih ederim.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET