Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Halil
11 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:26

Alıntı:
İETT yeşil mercedes otobüslerden aldı. Doğal gaz ile çalışanlardan. Onlar şahane, diyecek bir şey yok. Ancak sayıları oldukça yetersiz. Yavaş yavaş İETT otobüs filosunu yeniliyor, lakin hâlâ otobüslerin çoğu seksenlerden kalma. İETT garajına gidersen bunu görürsün. Ya da Eminönü, Kadıköy, Aksaray bölgelerindeki duraklara bakarsan, o yeni alınan otobüslerin azınlıkta olduğunu anlarsan.

bak bak bak,, adamlar neyden sikayet ediyor. Olum biz Antalyada hala kirmizi 302 lere biniyoruz belediye otobusu diye.. yazin hele olduruyor adami. Gerci simdi klimali midibuslerden almaya basladi belediye. Ama bu 302ler hala ortalikta. Trafigi ve havayi mahvetmeleride ayri bir konu. Antalyanin imajina hic deginmiyorum bile

Yasin
11 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:35

Halil demiş ki:
bak bak bak,, adamlar neyden sikayet ediyor. Olum biz Antalyada hala kirmizi 302 lere biniyoruz belediye otobusu diye.. yazin hele olduruyor adami. Gerci simdi klimali midibuslerden almaya basladi belediye. Ama bu 302ler hala ortalikta. Trafigi ve havayi mahvetmeleride ayri bir konu. Antalyanin imajina hic deginmiyorum bile

Günaydın Halil !

Ya O otobüsler eski, eski olmasını geç, her bir tarafı açık. Kışın bir soğuk oluyor bir soğuk oluyor. Bir taraflarımız donuyor !

Hem Antalya merkez küçük. İstanbul koskocaman. İki saat boyunc o otobüsler nasıl çekilir.

Biz dertlenmeyelim de kimler dertlensin?

Halil
11 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 13:40

Sagol valla,, simdi kalktim..
yahu iyide, bizim dot kadar sehir merkezini mahvediyo bunlar. Bide gerek yok. Ayni hatta hem dolmus,hem otobus, hemde tramvay var. Kimse belediye otobusune binmez zaten Antalyada. Dolmusa alismisiz bir kere.. Anca arada Turistler biniyor.

messiah_haktan

11 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 14:49

Anltalya belediyesi büyüksehi belediyelerinin arasinda en tembeli bence,yollar bozuk,kaldirimlar 2 m yüksek,laf olsun meydan doldursun diye tramvay var.en azindan adam gelecek icin iki proje cikarir ama oda yok!!

Halil
11 yıl önce - Sal 05 Ağu 2003, 17:07

Haktancim, durum o kadar basit degil. belediye baskani benim en yakin arkadasimin babasi. Yani iyi biliyorum olayin icerigini. Zaten bizim baskan evveldende milletvekiliydi. Serikli, Yoruk yani. Esas bu kadar tutulmasinin sebebi SSK bashekimiydi, ve cok kimseye iyiligi dokundu. Cok sevilir,sayilir. Tum Serik Mhp li olmasina ragmen(hemde koyu) iki secimdede Chp ye verdiler sirf onun icin.
Simdi arkadaslar, bi kere Antalyanin sorunlri buyuk. Nufus son on yilda inanilmaz artti. 300 binlerden bir bucuk milyonu gectik.Gecekondu semtleri dogdu. Koskoca konyaalti,arapsuyu,hurma eskiden ormanlik alanken simdi orda Izmir,Karsiyaka gibi bambaska bir kent olustu. Lara doldu tasti. Narenciye tamamen full, artik tek tuk portakal bahcesi kaldi. Daha neler neler. Peki guzel, Antalya buyudude, Antalya belediyesinin gelirinde bir degisiklik yok. Yuzlerce dev otel var Antalyada, hic birinin bize bir kurus faydasi yok. Hepsi vergisini Istanbula,Kocaeliye,Bursaya, oraya buraya veriyor. Dunya bankasindan alinan kredilere devlet el koyuyor,, iller bankasiyla bi ton sorun. Ama yinede belediye son iki senedir fena calismadi. Antalya sehir ici baya duzene girdi. Ana arterlerin cogu,Bahceli den kalekapisina,yuzuncuyildan,teoman pasaya, portakal ciceginden, dogu garajina hemen hemen sehir icinin, yol ( ki Almanyadan getirilen sicak asfaltla yapildi yollar), kaldirim,kablolarin yer altina alinmasi gibi bir cok calisma tamamlandi. Bununla bereber, gecmisi bir 15 seneye dayanan kanalizasyon,biyolojik aritma tesisi tamamlandi ve hizmete girdi. Bogacay ikinci kopru ( Turkiyede bir belediyenin yaptirdigi en uzun kopru) gecen ay acili, ki bu kopru kemer Antalya yolunda ve Konyaalti icin cok onemli. Artik plajda yuzerken Kamyon,otobus gurultusu olmayacak.. BeachPark ki birakin Turkiyeyi Dunyada az bulunur bir komplex. Ve tum konyaalti plaji calismalari. Sehre hava aldirdi. Artik herkes konyaaltinda. Su anda Laraya Kent parki yapiliyor. Tarihi sobacilar sitesi ve Dogu garaji yenilenecek yakinda. Suronu projesi basariyla tamamlanarak eski surlar gunyuzune cikartildi. Antalyanin ilk katli otoparki yapildi, basta karaalioglu parki olmak uzre, Ataturk ve Naim Suleymanoglu parklari yakinda yenilenecek ( Ki bu parklarin hepsi Falezlerin uzerinde. Ozellikle Karaalioglu (Jaraoglan parki) bence konum olarak Turkiyede tek. Bunun yaninda havaalanindan Kunduya ve laraya gidecek yoluda belediye (kendi gorevi olmasa bile) ustlenmis durumda.
Muratpasa belediyesinin Falez bandi projesini de es gecmemek lazim. 4. etap bitti. Su anda eski mezbaha-dedeman arasi yapiliyor. Ayrica onlarca guzel yesil kazandirdilar sehire.. Bu parasizlikta bu kadar calisma bence hicte tembellik degil

Kemal
11 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2003, 15:53

Doğru Antalya harika bir yer ve belediye de hiç fena çalışmıyor .Peki Devlet ne yapıyor? 5 KURUŞLUK YATIRIM YAPMIYOR. Bütün turizmin belkemiği bir kentin tüm gelirini emiyor ve bir Alanya yolunu bile daha bitiremiyor nerede kaldı Ispartyadan demiryolu bağlantısı ve daha bir sürü gerekli yatırım. Bırak yolu bir tane doğru dürüst yeni hastane açıldı mı ? millet ssk devlet hastanelerinde telef oluyor.Birşey söylenecekse belediyelere değil hortumcu mafyacı çiftliği olmuş devlete söylenmek lazım.

rüzgar
8 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 14:34

Daha yenilerde bile hizmet anlayışını değiştireceğini söyleyenler bugün Ankara dan gönderdikleri eli çantalı adamlarla Antalya nın rant haritasını çıkartıp paylaşmanın yollarını arıyorlar.
Sözde kavşaklarla işler yürümüyor.Kaç kişi gece Toplu taşım araçlarına güvenip dışarı çıkabiliyor Antalya da.Sadece göz boyayarak bu kentin insanları uyutuluyor.Bu kenntte yaşayan insanlar yarattığımız katma değerin ne ölçülerde olduğunu ve bunun ne kadarından faydalanbildiğimizin tam anlamıyla bilincinde değillar kesinlikle öyle olsay şu anda yapılanları tasvip eden bir kimse olmazdı.Antalya dan daha küçük olan büyükşehirlerde ki yatırımlara projelere bakınca insan isyan ediyor.Ama baştakilerin anlayışı şu:" Antalya ya belki bu kentlerden 5-10 sene sonra yapılır raylı sistem ,deniz ulaşımı vb. ama sonuçta yapılır.Diğerlerine ise ben yapmazsam 50 yıl da geçse yapılmaz;Onun için Antalya bekleyebilir."  
 Sırf bu anlayış yüzünden gazetelerde ki İspanya Hükümeti Raylı Sisteme talip, Japon ve norveç firmaları Deniz Ulaşımı projesi için fizibilite çalışması yürütüyorlar haberlerine bakıp heyecanlanmakla yetinmek durumunda kalıyoruz.Tabeladaki 604.000 nüfus bile  neyin bu kente reva görüldüğünün aynasıdır.Unutmayın Alanya nın dahi Son sayımlarda nüfusu devlet tarafında bir önceki sayımın rakamının altına düşürüldü.Alanya Bld. açtığı davayı ne yazık ki kaybetti.Ülkenin en hızlı büyüyen ve göç yoğunluğu olan ilinin en büyük ilçesi eski tabelada 110.100 den yeni tabelada 83.000 e düşürülen bir nüfüusa göre pay alıyor.Bize ise sadece ulaşım sistemine katlanmak düşüyor arkadaşlar.    Saygılarımla...

Fahriye
8 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 14:57

Antalya'da halk otobüsleri terminalden arkasındaki bagaja yük bile alıyormuş. Ben denemedim de, eve kadar çuval taşıyorsa Eskişehir'den bir çuval şeker getireyim diyordum.  
Dün ilk defa tramwaya bindim. Trafiğe takılma gibi bir durumu olmadığından, dolmuş ya da otobüs ile katedilen mesafe süresi daha da az. Hem, İstanbul'u hatırlattı bana. İçi, ahşap ve pencere kenarlarlıklarına kolumu koyup dışarıyı izleyebiliyorum; öyle de bir lüksüm vardı yani..  Ücret: tam 1, indirimli 5 kuruş. İçeride bilet kesiliyor. Gerçi, benetton reklamı yerine, Antalya'nın tarihi yerlerinin reklamını üzerinde taşıması tercihimdir...

Metin Arslan

8 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 15:16

Alıntı:
Yuzlerce dev otel var Antalyada, hic birinin bize bir kurus faydasi yok. Hepsi vergisini Istanbula,Kocaeliye,Bursaya, oraya buraya veriyor.

Halil bu nasıl oluyor. Vallahi aklım almadı bu işe. Bu oteller Antalya belediyelerinin hizmetlerinden faydalanmıyor mu? Ben Istanbul'da bir işletme kursam, belediye vergisini Antalya'ya ödeyebilirmiyim?

rüzgar
8 yıl önce - Pts 23 Oca 2006, 15:24

Oteller genelde farklı dallarda faaliyet yürüten şirketlere bağlı.Dolayısıyla bu şirketlerin kurulduğu merkezler hangi ilde ise  o şirkete bağlı bir işletme olarak otellerde vergilerini oraya ödüyorlar.Anlayacağın Antalya nın vergi diliminde ki aslında öok daha fazla.Eski Büyükşehir BLD. Başkanı Bekir KUMBUL  mecliste sırf bu konuya ilişkin bir konuşama yapmıştı.Durumun önemini siz anlayın artık;bir belediye bşk.  mecliste bir örneğini daha hatırlamıyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET