Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
K.Sürer

12 yıl önce - Cum 13 Şub 2009, 10:59

Secim öncesi bu Proje muhakkak tekrar gündeme getirilerek
gerekirse tekrar gözden gecirilip, biran evel gerceklestirilmeli.

Son durum hakkinda bilgisi olan varmi ?

doqu
12 yıl önce - Cum 13 Şub 2009, 15:28

Bence saçma sapan bir proje. Tamamen karşıyım.
Şehir merkezlerinde ki alt geçitler şehri katlediyor.
Yolun yer altına alınması sadece sınırlı bir bölge için iyidir.
Bütün olarak bakılırsa sonuçları çok ama çok kötü olacaktır.

Bir şey yapılacaksa, işportayı, falcıları, baloncuları … temizlesinler. Sonra birkaç ufak düzenleme ile çok güzel olur.

Karşıyaka’ya meydan için ise yer bellidir. Dolmuşları gönderip Karşıyaka İstasyonu’nu içine alan güzel bir meydan tasarlanmalı…

Bizim Karşıyaka sahil bulvarı güzeldir. Umarım bozulmaz.

(+)

Hüseyin Acar
11 yıl önce - Sal 01 Eyl 2009, 08:04
Karşıyaka Metrosunun tamamlanması ve yaya geciti hakkında

Karşıyakaya yapılaçak bu çalışmalara görmeden inanmam cünkü biz İzmir olarak ücüncü büyük Şehirdik şimdi nerdeyse onüçüncü sıraya geriledik . Yeraltı gecitinin yapılma Metronun tamamlanma Dileklerimizle

nurullah coşkun
11 yıl önce - Sal 03 Ksm 2009, 20:02

takip edenler için yazıyorum herhangi bir gelişme yok. Aynı şey geçtiğimiz seçim döneminde bayraklı için dile getirildiğinde şimdi büyükşehir belediyesi başkanı olan zat yapmak istense bizim önümüze gelir bizde yaptırtmayız ilçe belediyeleri ne oluyoki onlar emlak vergilerini toplasın metropol içerisinde başka bi iş yaptırtmayız diyerek rakip siyasi görüşün adayını uyarmıştı canlı yayında ege tvden. O zaman izmirin gelişmesine güzelleşmesine yönelik olan tüm ümitlerim kayboldu. Üslubumu beğenmeyenler olabilir. İzmirdeki mevcut yönetimin mualefet yaptığı partiyi destekliyorum. Ama yazdıklarım çamur at izi kalsın babında değil tamamen gerçek.

Engin

11 yıl önce - Sal 03 Ksm 2009, 20:24

metro bitsin lütfen, parayı çarçur etmeyelim.

izmir belediyesi tunceli valiliği kadar beyaz eşya dağıtıyor. sosyal hizmet diye her ölü evine 100 pide 100 ayran gönderiyor. böyle işleri ben fazla lüks buluyorum, özellikle altyapı sorunları çözülmemiş illerin belediyeleri için...

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 00:08

Zaten, böyle bir projeye hiç gerek yok, olacak olsa şimdiye kadar yaparlardı, sanırım zamanında öylesine bir haber olarak çıkmış, bu saatten sonra yapılacağını sanmam. Sahilin bütünlüğü bozulmamalı...

batuhan
11 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 00:28

Ben Ayhan abiye katılmıyorum gerekliliği konusunda.Çoğu kişinin korkusu yapılacak olursa Konaktaki gibi hatalı bir projenin olması biliyorum ama öyle olacağını sanmam.Biliyoruz yani orada ışıkların kalktıktan sonra oradaki trafiğin şişmeyeceğini ve orada burada kamyonların ve ya binek otomobillerin yolu daraltmasını.Eğer yapılırsa bunlar olmayacak ayrıca yapılacak olursa da anıtın orada girecek ta Osman beyin oradan çıkacak ve çok rahatlatacak orayı kaldı ki orada insanlarda 1-1,5 dk karşıdan karşıya geçmesini beklemeyecek.Beklemesini de geçtim.Sabırsız bir milletiz biliyorsunuz ışık yanmadan geçiyoruz ve orada kaç kişinin öldüğüne şahit oldum araba çarpması ile bence sonuna kadar gerekli.Bugüne kadar yapılmaması bence gereksizliğinden değil belediyenin işgüzarlığından ve seçim kampanyalarında kullanmak için bir proje olmasındandır.

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 00:33

Alıntı:
anıtın orada girecek ta Osman beyin oradan çıkacak ve çok rahatlatacak orayı kaldı ki orada insanlarda 1-1,5 dk karşıdan karşıya geçmesini beklemeyecek.

Bu kadar uzun tünelin yapılacağını hiç sanmıyorum... Hem maliyet, hem de işlevsellik açısından... Otobüs durakları nerede yer alacak ?

Alıntı:
Beklemesini de geçtim.Sabırsız bir milletiz biliyorsunuz ışık yanmadan geçiyoruz ve orada kaç kişinin öldüğüne şahit oldum araba çarpması ile bence sonuna kadar gerekli.Bugüne kadar yapılmaması bence gereksizliğinden değil belediyenin işgüzarlığından ve seçim kampanyalarında kullanmak için bir proje olmasındandır.

İnsanlar bekleyecekler, ölen kişiler de büyük ihtimalle kişinin kendi hatasıdır. Bu tip sorunlar tüm geçitlerde olabilir, her yere de alt geçit yapamayız. Yapılmamasının nedeni de belediyeden kaynaklanmıyor, SİT alanı olduğu için.

batuhan
11 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 00:38

Neyse biz şimdi ne kadar dil döksek az zaman gösterecek yapılıp yapılmayacağını ancak bundan mühim şemikler kavşağına lazım bir tane.Eğer yapılacak olursa otobüs durakları cidden nereye alınır bende kestiremiyorum.Biraz ilerideki otoparkı kaldırıp oraya yapsalar alt geçit biraz daha kısa olsa diyeceğim o otoparkı kaldıracaklarını zannetmem çünkü büyük bir gelir kaynağı orası.Gerçi Konağa yaptılar da ne oldu sanki adam 100 km hızla giriyor geçit çıkışında araba şaha kalkıyor ve belediyenin duvarına girip ölüyor bunları da gördük.Neyse Karşıyakamıza hayırlı bir şey olsun da gerisi önemli değil. İYİ GECELER.

Saygın ÖNGEN

11 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 00:53

Alıntı:
Bugüne kadar yapılmaması bence gereksizliğinden değil belediyenin işgüzarlığından ve seçim kampanyalarında kullanmak için bir proje olmasındandır.

Belediye encümeni üyesisiniz sanırım belediye hakkında bu kadar emin konuşmanıza bakarak.

Anıtın oradan osman beye kadar bir altgeçit yapmak nerdeyse imkansız gibi birşey Mesafe çok fazla oranın altı bildiğimz gibi deniz suyu Ayhan ın belirttiği gibi sit alanı olması bir etken zaten ayrıca çiğli alt geçidi yapılana kadar ne eziyetler çekildi biliyoruz.Daha içeride bir yer olabilir ama orası uygun değil bence.

Alıntı:
Gerçi Konağa yaptılar da ne oldu sanki adam 100 km hızla giriyor geçit çıkışında araba şaha kalkıyor ve belediyenin duvarına girip ölüyor bunları da gördük

E onlara kim oraya gelince 100 yapın şaha kalkın belediye duvarına girin diyor.Şehiriçi hız limiti 50 km.dir.

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet