Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul trafiğini tünellerle kurtarma projesi
123 ... 113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
irfan x
17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 17:44
İstanbul trafiğini tünellerle kurtarma projesi

Alıntı:
İstanbul'da yollar tünellerle bağlanacak...

Başkan Dr. Mimar Kadir Topbaş, bir yılda İstanbul'a Büyükşehir Belediyesi kanalıyla 1.5 katrilyon lira, İSKİ kanalıyla da 650 trilyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, ulaşım sorununu çözmek için yatırımların yüzde 60'ının ulaşıma ayırdıklarına dikkat çekti.

İstanbul'un topografik yapısı nedeniyle karayolu ulaşımında sürekli sorunlar yaşandığını hatırlatan Başkan Topbaş, ulaşım sorunu çözmek için şehir genelindeki yolların tünellerle birbirine bağlanması için talimat verdiğini açıkladı.

Mimar Topbaş şöyle konuştu; "İstanbul'daki trafik akışını rahatlatmak için tüneller açacağız ve yolları tünellerle birbirine bağlayacağız. Şehir genelinde 30x2 olmak üzere gidiş-geliş 60 kilometre tünel yol inşa edeceğiz. Arkadaşlarıma, 'Artık teknoloji çok ilerledi. Tepeleri delin geçin' diye talimat verdim."

http://www.ibb.gov.tr/index.htm

messiah_haktan

17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 18:04

Istanbul costu artik bir kere!Saat basi manyak projeler ortaya cikmaya basladi!!
Kimin aklina gelir yollari tünellerle birbirine baglamak?!! Helal be IBB cok güzel calisiyor!!

esra_okur

17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 20:17

ibb costu
prj ustune prj yapılıyor
bu ısın kolay kısmı bence
baskan da mimar olunca daha büyük heves oluyor sanırım

ama bir hukumet var bir buyuksehır beledıyesı var
koltuklarda oturanlar kalıcı degıl bu yuzden bu projelerın de ılerıye
dönük sonuc vermesı acısından ben pek ıyımser degılım

yapılan calısmalar ıyı bır sekılde analız edılıyor ve ıyı hazırlanıyordur umarım
ve umarım ıyı projeler de uygulanacak parayı bulabılır

bunu ummaktan baska bır secenegım de yok su an sanırım

Taha
17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 22:07

En dogrusuda bu zaten. Istanbul'un bu cografik yapisinda trafigin rahatlamasi icin boyle projelere gerek duyuluyor.

Haldun34

17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 22:20

Eğer yollar yer altına alınacaksa Istanbullular inşaatlar bitene kadar yıllar boyu büyük işkence çekeceklerdir.
2003 yazındaki FSM köprüsü asfalt söküm ve yenileme çalışması 3 ay boyu her iki yön'den de 1'er şeritin devre dışına bırakılmasıyla köprüden geçmeyi tüm yaz boyunca işkenceye dönüştürmüştü.
Istanbul metrosu yapım yıllarında Halaskargazi caddesi yıllar boyu arkeolojik sit alanına dönmüş trafik dumura uğramıştı.
Eğer tünel çalışmaları yapılacak olursa İstanbullular İstanbulda ya araçla trafiğe çıkmasınlar ya da İstanbulu terk etsinler.

irfan x
17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 22:22

Bence o kadar endişelenmeye gerek yok. Herşeyin bir açresi bulunur. Hem sonuç iyi olacaksa katlanmaya değer

Taha
17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 22:30

Simdi soyle dusunuyorum eger istanbul 70'li yillardan itibaren bu zamana kadar planli gelisseymis simdi bu apuk supuk tunellerin yapimina bile gerek kalmiyacakmis.

Ati
17 yıl önce - Cum 25 Mar 2005, 23:18

Alıntı:
Simdi soyle dusunuyorum eger istanbul 70'li yillardan itibaren bu zamana kadar planli gelisseymis simdi bu apuk supuk tunellerin yapimina bile gerek kalmiyacakmis.

Istanbul planli gelisseydi de bir sey degismezdi,
cunku trafik sorunu sadece Istanbul´un degil gunumuzde
gelisme gosteren her kentin sorunu. Dolayisiyle de zaman zaman
bunu onlemek icin tunel yapimlari tercih ediliyor, ki bence de
sorun cozumu icin en dogru yol.

Asiri planli gelismis olan Hollanda´da bu sorun olduguna gore gerisini
artik varin siz dusunun .

Alıntı:

ama bir hukumet var bir buyuksehır beledıyesı var
koltuklarda oturanlar kalıcı degıl bu yuzden bu projelerın de ılerıye
dönük sonuc vermesı acısından ben pek ıyımser degılım

yapılan calısmalar ıyı bır sekılde analız edılıyor ve ıyı hazırlanıyordur umarım
ve umarım ıyı projeler de uygulanacak parayı bulabılır

Ileriye donuk sonuc vermesi gelen yeni yonetimlerin, onceki yonetimin kaldigi
yerden devam etmesiyle olur.
Degil Istanbul´un Turkiye´nin gelismesi icin artik bunlarin gerceklesmesi gerek,
yoksa oldugumuz yerde hep sayar duyuruz.

metink
17 yıl önce - Cmt 26 Mar 2005, 00:47
Heyt be ..

Baskanimiza bak, talimat vermismis "tez tuneller acila!!!' Talimat vermekle is bitiyor sanki. Kendilerine bol sans! Istanbulda SIT arazisi olmayan bir alan varsa buyursunlar kazsinlar...

Arkadaslar benim asil dikkatimi ceken aktivite atasehirin karsisi, hillside trio'nun arkasindaki arazide. Atasehir kadar buyuk bir sitenin yapimina basladilar. 2007'de biticekmis sanirim..

irfan x
17 yıl önce - Cmt 26 Mar 2005, 01:05

o sitenin haberini verdik, uphill court olarak...

Ama bence çevre ve bağlantı yolları için bu tünel meselesi çok kolay okur. Topkapıya bile yapıldı. Ben bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

sayfa 1
123 ... 113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM