Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Raylı Sistem (KayseRay)
123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
kilitli
sayfa 1
HakanTR
15 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 14:19
Kayseri Raylı Sistem (KayseRay)


KAYSERİ RAYLI SİSTEM

Raylı Sistem Kayseri’nin 50 yıllık toplu taşım sorununu kökten çözecek ve aynı zamanda hava kirliliği problemini çözmede büyük katkı sağlayacak

Kayseri Raylı Sistemi çalışmalarında uzun ve zorlu uğraşlar sonucu bu güne kadar ana hat, zemin etüdü, yolcu yoğunluğu, durak yerleri ve mesafeleri, kullanılacak vagonlar gibi konularda gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra hazine garantisi alınarak 2004 yılı haziran ayında uluslararası kuruluşların da katıldığı şeffaf bir ihale yapıldı. İhalenin ardından gerekli prosedürler tamamlanarak 29 Temmuz 2005 tarihinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın da katıldığı temel atma töreni ile Raylı Sistem’in yapımına başlandı.
     
Dünyada ulaşılan en son model ve en gelişmiş teknolojik sistemler kullanılarak üç yıl içinde tamamlanacak olan Kayseri Raylı Sistemi, Türkiye’de gerçekleşecek olan en ekonomik sistem olma özelliğine de sahip.

Çift hatlı Kayseri Raylı Taşıma Sistemi, Kentin batısında Organize Sanayi Bölgesindeki Ana Depo ve Bakım Tesisleri Sahası ile bağlantılı Batı Terminalinden başlamakta, Şehit Büyükelçi Taha Carım, Hasan Esat Işık, Şehit Büyükelçi İsmail Erez ve Ahmet Gazi Ayhan Bulvarları'nın ana eksenleri boyunca giderek DSİ Bölge Müdürlüğü karşısında Osman Kavuncu Bulvarının ana eksenine geçmesinin ardından, Otogar Kavşağı sonrasında Düvenönü, Cumhuriyet Meydanı, NATO ve Tuna Cad.-Sivas Cad. (Ekol) Kavşaklarından geçerek Kentin doğusunda Mimarsinan Kavşağı yakınındaki Doğu Terminaline ulaşmaktadır. Güzergahın toplam uzunluğu yaklaşık 17.5 km.’dir.

Kayseri Raylı Taşıma Sistemi güzergahı, tamamen yüzeysel, motorlu taşıt trafiği ile eşdüzey kesişmelerde karma trafikte hemzemin, bunun dışındaki yerlerde tam tahsisli olacaktır.

Raylı Sistem dizileri; tam ayrılmış yollarda seyredecek, en fazla iki araçtan oluşacak ve karayolu taşıtları ile eşdüzey kesişmelerde raylı sisteme öncelik veren özel sinyalizasyon teçhizatı ile işletilecektir.

HakanTR
15 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 14:34FUZULİ KAVŞAĞIGÜLTEPE PARKI ÖNÜNATO KAVŞAĞI


TUANA ÖNÜ ALTGEÇİTHakanTR
15 yıl önce - Pts 09 Oca 2006, 01:55


HakanTR
15 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 20:43

RAYLI SİSTEM SON DURUMyalper
14 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 05:37(+)(+)(+)

Fotografları bana gönderen ve wowturkey de değerlendirmem için cesaretlendiren değerli büyüğüm Burhanettin Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum..sayfa 1
123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ