Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 16:19

Alıntı:
Sanırım , "binilmez" in "B" sini silmişler, inilmez olmuş.

Böyle komiklikler (!) İstanbullular'a özgü herhalde... Yıllar önce Banliyö trenlerinin camlarının üzerine yazılan; "Lütfen Camdan Sarkmayınız" uyarısının üzerinde jiletle oynama yapan bazı komikler (!) çıkardı. Mizah yanı aşırı gelişmiş olan bu şahıslar; son kelimedeki "m" harfiyle "nız" ekini jiletle kazıyarak silerlerdi... Neticede ortaya; "Lütfen Camdan Sark ayı" şeklinde bir uyarı çıkardı!...   Bu durum, istisnasız hemen her camın üzerinde olurdu.

Akın KURTOĞLU

ümit 806

14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 16:36

Alıntı:
Sanırım , "binilmez" in "B" sini silmişler, inilmez olmuş

Bu plastik kapak başka bir otobüsün ön kapısı üzerinden sökülüp takılmış olmalı. Zîrâ o kapağın altındaki kapı basamaklarını aydınlatan ampulun etrafındaki kauçuk sadece ön kapılardaki lâmbalarda vardır, diğer kapılarda yoktu, sadece yenilenen otobüslerde bu siyah kapakların yerlerine yapılan gri köşeli kapakların altına koymaya başladılar. Zâten Binilmez yazısını otobüsün içine değil de dışına yazmaları daha mantıklı olurdu.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 16:44

Alıntı:
Bu plastik kapak başka bir otobüsün ön kapısı üzerinden sökülüp takılmış olmalı

Katılıyorum, bir ön kapı parçası burada orta veya arka kapılardan birinde kullanılmış, hiçbir İkarus da otobüs içinde İNİLMEZ diye bir yazı görmedim ben de

Kemal Çevik
14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 19:05
Ön kapı mı?

Sevgili Ümit haklısın,

Yazıyı okumadan resme bakmıştım, ve ilk düşündüğüm "burası ön kapı bunda ne gariplik var ki" oldu....

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

simon

14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 21:22

Kapı Numarası Gözükmeyen Durak Otobüsü

Geçenlerde Eminönü'nde bu otobüs'e rastladım. Bu otobüsün ilgimi çeken yanı hiçbir yerinde kapı numarası gözükmüyordu. Dış kısımlarda bakılabilecek yerler haricinde bir ümit dışarıdan ön kapsının üstünede baktıysamda nafile. Vaktim olmadığı içinde şoföre sorma şansınada erişemedim. Elimizdeki tek veri plakası. 34 RY 339

Bir otobüste kapı numarasının muhtemelen olması gereken yerlerin resimlerini çekmeye çalıştım.

(+)

(+)

(+)

Kemal b
14 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 21:59

Fotoğraftaki 34 RY 339 plakalı otobüs ,seferlerden çekilen Man 83 solo otobüslerden biridir.RY plaka serisi  Man 83 soloların son partisindendir. Kapı numarasının da 83-360 ile 390 arasında bir rakam olması lazım.

Murat Erol 2
14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 02:16

34 RY 339 un eski  seri nosu  2790  dır

alabay

14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 02:50
el ele tutuşmuş abla kardeş figürü

Alıntı:
Resimdeki dijital tabelada da bahsettiğim el ele tutuşmuş abla kardeş figürü var.

Bu genelde okul vasıtası anlamına gelir, Almanya'da, Fransa'da da. Öteki ülkeleri bilmiyorum. İsviçre ve İsveç de öyle galiba.

B. Alabay

Murat Erol 2
14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 03:04

Bu  seferki enterasanlık otobüste değil  , şöförde;

1984 ten beri otobüs fotosu çekerim, çekerken de ,şöförlerle  konuşur sohbet  ederim.
Yenikapı son durağı , saat 19 dan sonrası hava karanlık ,içinde yolcu olmayan bir citaro ve şöförü var . Şöför başka bir otobüsün şöförüne citaronun özelliklerini anlatıyor sanırım.
Otobüsün fotosunu çeksem kimsenin ruhu  duymaz. Yinede şöförden izin alayım dedim ,beni yanlış anlamasın.
" Dışarıdan bir resim çekmek istiyorum ,yanlış anlama " dedim şöföre.
Şöför ne desin ?  " Git kardeşim başka otobüsü çek , bunu  çekme"

Kumbar ve alimkor dan özür diliyorum ,yanlış anlamayın. İçimden , " Al o citaroyu da ,......... " dedim. Amma kıymetli  citarosu varmış adamın. Hayatımda gördüğüm en  lanet şöför.
Bu  mesaj iyi bir örnek değil ,istedimki bir kaç kişi okusun ,sonra silebilirsiniz

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 03:16

Alıntı:
Dışarıdan bir resim çekmek istiyorum ,yanlış anlama

E, iyi de, sen hatayı en başta yapmışsın... Türkçe'de; "Yanlış anlama..." ile başlayan her cümle, kesinlikle yanlış anlaşılır. Hatta arkasından gelen açıklama cümlelerinin %90'ı da hep yanlış anlaşılacak (daha doğrusu, iğneleyici, aşağılayıcı, tenkit edici, hoşa gitmemeyi ifade edici vs...) kalıplarla devam eder. Şayet birşey yapmak istiyorsan, direkt olarak pat pat lâfa gireceksin. Ben bu yaşıma kadar bunu gördüm, bunu anladım. Şayet devamında söyleyeceğin, hiç de öyle itici ya da alay edici, kötüleyici bir anlam taşımasa bile, o salak kalıbı   kullandığın anda, karşındakinin sana karşı gardını almasına sebep olursun. Bana kalsa, bundan böyle mümkün mertebe o kalıbı kullanmamaya bak... Dilinden söküp at...  

Ne yalan söyleyeyim, ben de o şoförün yerinde olsam, sırf kullanılan o itici kalıp yüzünden işkillenir ve fotoğraf çekilmesine izin vermezdim belki de...  

Akın KURTOĞLU

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM