Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 210
gökhanz
1 yıl önce - Pts 08 Tem 2019, 20:43

Alıntı:
Çoğu zaman böyle olması hatların karıştırılmasını normal mi kılıyor?
Benim gibi bindiği aracı kontrol etmek amacıyla akbil basarken o ekranda yazan hatta da bakan insanların fazlasıyla olduğunu düşünüyorum. İki hatta aynı yere aynı güzergâhtan gidiyor olabilir ancak farklı bir hatta yazabilir.

Bende kontrol ediyorum.Hatta uygulamadan bakıyorum.Böyle bi durum olduğu zaman hat kapı numarası yön ve zaman şeklinde beyaz masa veya iettdestek e at twitterdan gerekeni yapıyolar.Tabi bazı UM KM hatlarında para kazanmak için aynı bölgeden metroya giden hatların hat numarasını yazıyorlar.Bu da can sıkıcı oluyor.

Ayrıca mobiettde
UM12 Hattı kısıklı değil ümraniye metroya gitmesine rağmen kısıklı metro yazıyor
Ayrıca 70D hattında eminönü yazmasına rağmen beşiktaşa gidiyor
34T hattında topkapı yazmasına rağmen cevizlibağda son durak yapıyor fakat dönüş için topkapıya gidiyor.
Aynısı 34U hattındada var araçlar dönüş için söğütlüçeşmeye gidiyor
10G Hattında göztepe yazıyor fakat söğütlüçeşmeye gidiyor

ArifMG

12 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 00:41

İETT’nin sitesinde Conecto körüklü 217 adet Conecto G ise 174 adet olarak gözüküyor. Bu araçlar aynı model değiller mi ayrı ayrı olarak yazılmış sitede acaba ?

Ardaaydin
12 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 05:20

Alıntı:
İETT’nin sitesinde Conecto körüklü 217 adet Conecto G ise 174 adet olarak gözüküyor. Bu araçlar aynı model değiller mi ayrı ayrı olarak yazılmış sitede acaba ?

217 adet olanlar 2012 model İett'nin ilk aldığı Conectolar.174 adet olanlar ise 2015 model Ankara'dan gelen araçlar bildiğim kadarıyla .

Aralarında ufak farklılıklar var.Mesela 2012'lerde tutacaklar kaplamalıyken 2015'lerde sarı boyalı
Motor sesleri de tam aynı değil.

ArifMG

12 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 23:51

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için . Motor konusunda haklısınız M48xx sonrası araçların motor sesi daha farklı Tourismo araçlarını andırıyor zaten yanılmıyorsam iki araç motoru arasında 20-30 beygir güç farkı var.

Ardaaydin
12 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 03:35

Alıntı:
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için . Motor konusunda haklısınız M48xx sonrası araçların motor sesi daha farklı Tourismo araçlarını andırıyor zaten yanılmıyorsam iki araç motoru arasında 20-30 beygir güç farkı var.

Rica ederim.Evet M48xx ler diğer conectolardan 30 beygir daha güçlü.Şoförlerde M48xx leri daha çok beğeniyor performans açısından .Zaten hepsi metrobüste çalışıyor.

(Yanlışlıkla çoğu yazmışım düzeltme için cihandoğan58'e teşekkür ederim)

En son Ardaaydin tarafından Pzr 14 Tem 2019, 12:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

cihandoğan58
12 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 08:52

Alıntı:
Rica ederim.Evet M48xx ler diğer conectolardan 30 beygir daha güçlü.Şoförlerde M48xx leri daha çok beğeniyor performans açısından .Zaten çoğu metrobüste çalışıyor.

M48XX ve M49XX kodlu Conectoların çoğu değil, hepsi metrobüste çalışıyor.

dorad
12 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 00:15

1 hafta önce oldu olay şimdi yazasım geldi. Yanımda nakit para yoktu. Kartal Köprüsünde 16S bekliyordum Sirkeciye gidicektim haremden feribota binip.

Neyse bir tane seferini iptal etmişler 20 dk bekleme süresi oldu sana 40 dakika. O sırada telefondaydım muhabbet de sardı dedim bekleyeyim gölgede. Sonunda otobüs ufukta göründü, şeridin yarısına kadar gelip el yaptım, otobüs boş olmasına rağmen şöför telefonla konuşarak yanımdan geçti gitti. Tabi o sırada içimden bildiğim bütün küfürleri ediyorum. Dedim sonra başlarım böyle işe diğer durağa gitmeye karar verdim. Yakacık tarafından gelen otobüslerle Pendik tarafından gelen otobüsler farklı duraklardan geçiyor ve arada 200 metre gibi bir mesafe var. Bindim 130Ş ye kadıköyden gideyim dedim. (kadıköyü normalde kalabalık diye tercih etmemeye çalışıyorum) Altayçeşme durağına geldiğimde baktım şöyle bir, ilerde sağa çekmiş körüklü sarı karsan otobüs var. Biraz daha yaklaşınca beni almayan otobüs olduğunu farkettim. Yolculuğun geri kalanını da gülücükler saçarak tamamladım. Ahım tuttu herhalde o sıcakta..

silivrili7
11 ay önce - Çrş 31 Tem 2019, 19:15

Bahse konu olan otobüs A-924 büyük ihtimalle

(+)

anlcelik34
11 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 09:05

36C Cebeci mahallesi - arnavutköy merkez iett aracı seferi gözükmüyor ama şuan 36C olarak çalışan araç var.

Samet531

11 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 18:32

Nedenini bilmediğim bir şekilde c-067 kodlu otobüsün ön tabela rengi açık mavi idi.Araç 14BK hattında çalışıyordu ve Isuzu Novociti idi. Bunun nedeni ne ki?

sayfa 210
ANA SAYFA -> ULAŞIM