Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Murat Erol 2
13 yıl önce - Prş 05 Oca 2006, 23:16
İstanbul İETT ve Enteresanlıklar

Ters tabelalar çoğalmaya başladı sanki, yoksa şöförlerin tersi mi döndü?

Murat Erol 2
13 yıl önce - Prş 05 Oca 2006, 23:22
İETT ve Enteresanlıklar!

Hadi diyelim, bir rakam düştü, pekiyi iki tanesi nasıl düşer?

Bu filo numarasının gerçeği hangisi?

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 05 Oca 2006, 23:43

/\ (Lâmda) - 98 haa!?!..   Enteresan... Hep derim zaten ben, bu 86V kendini aşıyor gün geçtikçe, artık uluslararası alfabelerde de yazılarak kendini kanıtlıyor!...    

Akın KURTOĞLU

Murat Erol 2
13 yıl önce - Cum 13 Oca 2006, 20:42

bu  34  ekspres mi oluyor??

nerminkumbar

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 15:11

Hakan Bey 2. Fotoğrafınızı biraz aydınlattım...Fakat yanlış biliyor olabilirim , kapı numaraları cama yazılmıyor, benim gördüklerim hep gövdeye yazılı idi ! Acaba gövdesinde var ama camada yazmışlar gibi bir durum mu var ?

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 15:44

Alıntı:
Hakan Bey 2. Fotoğrafınızı biraz aydınlattım...Fakat yanlış biliyor olabilirim , kapı numaraları cama yazılmıyor, benim gördüklerim hep gövdeye yazılı idi ! Acaba gövdesinde var ama camada yazmışlar gibi bir durum mu var ?

Evet, bence de öyle... Gövde haricinde, cama çıkartma olarak yapıştırılan kapı numaraları, çoğunlukla "Zimmetli Otobüs"lerde karşılaşılan bir durum... Herhalde, şoförün zimmetli araca biraz daha özen gösterebilme kaygısından ötürü, bu tarz standart dışı çalışmalara da rastlanmakta...

Akın KURTOĞLU

ümit 806

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 16:21

Alıntı:
Evet, bence de öyle... Gövde haricinde, cama çıkartma olarak yapıştırılan kapı numaraları, çoğunlukla "Zimmetli Otobüs"lerde karşılaşılan bir durum... Herhalde, şoförün zimmetli araca biraz daha özen gösterebilme kaygısından ötürü, bu tarz standart dışı çalışmalara da rastlanmakta...

Reklam alınan otobüslerde reklam çok alacalı bulacalı bir şey ise genellikle cama, plakasız otobüslerde plaka yuvasına vb. yapıştırılabiliyor bu numaralar. Fakat yine de zimmetli otobüs şöförlerinin bir parmağı olabilir bu işte de. Zira mercedes otobüslerin yıldızlarını söküp ikarusların içlerine falan takıyorlar. Mercedes otobüslerin direksiyonlarında mavi damacana kapakları var, bazı şöförler söküyor bazıları da sökülmüş bulup başka otobüslerden tamamlıyorlar.

ümit 806

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 16:47

Benim yanımdan aynı plakaya sahip iki iett otobüsü peşpeşe geçmiş idi, şok olmuştum. 94-132 numaralı araç 34 UZY 66 plakasına sahip idi, 91-911 de 34 MLU 66. 132'nin plakası yenilenirken 34 MLU 66 olarak plakalanmış, ikisini ayrı ayrı fotoğraflamış idim fakat yanyana fotoğraflayamadan 132 bir kazaya karıştı ve plakalarındaki yanlışlık farkedilip sökülmüş.

Yine 91-900 ve 91-905 numaralı otobüslerde 34 MLU 60 plakasını gördüm uzun zaman, hareket amirini uyardım, "Burası İETT, olur böyle şeyler" dedi, sonradan onlar da düzeltilmiş. Yine bunların da ayrı ayrı resimleri var, birlikte yok.

Murat Erol 2
13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 19:02

Yukarıdaki  seri no  gövdede  yok,sadece cama yapıştırılmış .Aynı aşağıdaki  numara gibi.
Otobüsteki reklamın zemini beyaz olduğu için cama konmuş . Fakat, bazı  beyaz zeminli reklamlarda da  seri no  siyah renkli olarak gövdeye konabiliyor.

* resimler flash kullanılmadığı ve karanlık ortamlarda çekildiğinden koyu çıkmıştır. Bu tür resimleri , güzellikten ziyade belge olarak çektiğimden kusura bakmayın

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 19:51

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr71/ayseasena_991132.jpg

Çok düşünülecek bir durum yok, reklamın ilgi çekmesi için mümkün olan en geniş alan kullanılmış, kapı numarası da cama reklam firmasınca yazılmış, dikkat ederseniz aynı reklamın yer aldığı yukarıdaki resimde de aynı uygulama var olduğuna göre, bu reklamın yazıldığı bütün Mercedesler aynı uygulama tesadüfen yapılamıyacağına göre zimmetli araç şoförlerinin bu işle ilgisi olamaz!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM