Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Zafer Alanı
123 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 1
42hakan42

14 yıl önce - Prş 05 Oca 2006, 18:17
Konya Zafer Alanı

Konya da en çok bilinen yerlerin başında gelen ve sosyal hayatın can damarı denebilecek bir yer burası. Şehri gezmeye çıksanız muhakkak yanından veya yakınlarından geçersiniz ve görürsünüz hareketliliği. Alaaddin Tepesi ile bitişik olan bu alan gün boyu oldukça kalabalık ve işlektir. Kimi işine bakar burda, kimi buluşma noktası olarak kullanır. Özellikle öğrencilerin vazgeçilmezlerindendir. İşte bu alan Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm projesi içerisinde daha sosyal, ihtiyaçlara daha güzel cevap veren ve modern bir yapıya kavuşması için yeniden şekillendiriliyor. Vermiş olduğum fotoğraflardanda anlaşılacağı gibi düzenleme işleri devam ediyor. Büyük bir kısmı bitti, inşallah kısa bir süre içinde biter. Umarım hoşunuza gider

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

nebi

14 yıl önce - Prş 05 Oca 2006, 19:12

ya kokorecci ne demek bu fotograflari begenmemek elde mi?
fotograflar için çok tesekkur ederim ne zamandir bekliyordum...
Bir an için eski hali geldi aklima kazimkarabekir caddesinin kaldirimlari cok kuçuktu o insan akişini ancak bu genislikteki bir kaldirim tasir bence çok guzel oldu ve olacak:thumbsup:

Bu arada bir sorum olacak 3uncu fotograftaki çay bahçesinin sağinda bir çalisma var o neyin nesi?.....

42hakan42

14 yıl önce - Cum 06 Oca 2006, 00:41

Sevgili Nebi;
İsteğin üzere fotoları bugün çektim, ama bir yoruldum bir bilsen. Hala ayaklarım ağrıyor valla. Fotoları beğendiğin için teşekkürler. 3.resimdeki inşaat; zafer meydanı dönüşüm projesinin bi parçası. Yani o inşaat bitince aşağıdaki gibi olacak. Güzel dimi...

(+)

Atila
14 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 01:50

Helal olsun sana Kokkoreci,

Benim kac yil yapmak istedigimi yaptin. Ama Alaadin cadesi de kapanacakti ve tramvay eklenecekti. Ne oldu bu projeye.

Link'teki proje'yi nasil anlasilacak? Alaadain tepesinden eski camiye'mi?

42hakan42

14 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 02:00

Evet, galiba senden önce davrandım. Artık yeni başlıklar açarak Konya adlı bir sayfamızın olma zamanı diye düşünüyorum. Bilmiyorum daha nerelerin fotolarını yüklemek gerekir ama bunu yapmamız gerekli artık. Alaaddin Caddesi derken Mevlana caddesini kastettin galiba. Evet öyle bir proje var,oranın trafiğe kapanması ve Alladdinden Mevlana'ya kadar bir tramvay hattı döşenmesi olarak düşünülüyor. Bu yapılırsa o cadde gerçekten çok güzel olur. Zafer alanı projesi şimdiki zaferden Gedavet parkına kadar gidiyor. Şu anda Gedavet parkında hummalı bir çalışma var. İnşaatı bile hoşuma gitti açıkçası

sayfa 1
123 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA