Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İETT'nin Yeşil Renkli Doğalgazlı 93 Model Ikarus 260 Otobüsleri
« önceki   123 ... 484950   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 20:22

Alıntı:
Bu otobüsler neden kısa hatlarda çalıştırılıyorlar ? Uzak mesafede teknik bir sorun mu başgösteriyor ?

Doğalgaz tüplerinin sık sık yeniden doldurulması gerekiyor. Bunların kapasiteleri, zannedersem uzun hatlar için ideal değil. Ayrıca bu otobüslerin bağlı bulundukları tek bir garaj var Anadolu yakasında. O da; "Hasanpaşa İETT Garajı". Bundan dolayı, bu garajın beslediği hatlara servis veriliyor. Adıgeçen hatlar da, Hasanpaşa kabaca merkez olmak üzere, civarındaki 40- 50 kadar hat.

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 20:36

Alıntı:
Bu otobüsler neden kısa hatlarda çalıştırılıyorlar ? Uzak mesafede teknik bir sorun mu başgösteriyor ?

Doğalgaz tüplerinin sık sık yeniden doldurulması gerekiyor. Bunların kapasiteleri, zannedersem uzun hatlar için ideal değil.

Doğalgazlı İETT otobüslerinin kısa hatlarda çalışması sadece Hasanpaşa Garajı ile ilgili olmalı, 15F gibi oldukça uzun hatlarda rahatlıkla çalışabiliyorlar; üstelik gün içinde garaja dönülmüyorsa uzun bir hatta 5 sefer yapılacak zamanda, kısa bir hatta 10 dan fazla sefer yapılabildiğinden günlük toplam kilometrenin çok fazla değişmeyeceğini düşünüyorum.

kutlay34
13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 21:32

Ben o otobüsleri bir kere 130'da gördüm... Çok eskidende 21a ve 17'de bir iki kere gördüm... Bazen herhalde otobüs ihtiyacı olduğunda Hasanpaşa Garajı Anadolu Garajı'na yardım edebiliyor...

ümit 806

13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 21:55

Alıntı:
Ben o otobüsleri bir kere 130'da gördüm... Çok eskidende 21a ve 17'de bir iki kere gördüm... Bazen herhalde otobüs ihtiyacı olduğunda Hasanpaşa Garajı Anadolu Garajı'na yardım edebiliyor...

Evet, bazı geceler 19D'nin bazı seferlerine de gidiyordu doğalgazlı otobüsler. Geçen hafta bir de 122C gördüm Mecidiyeköy'de.

Yalnız, garajlar da kendi içlerinde bir şekilde bölünüyorlar. Nasıl oluyor tam bilmiyorum ama 129 Hasanpaşa Garajı hattı olmasına rağmen doğalgazlı otobüs gitmiyor hiç. Gerçi OGS geçiş cihazı faktörü de var burada. Yine Anadolu Garajı'nın pek çok hattına Anadolu garajı'ndaki Mercedes'lerden hiç biri gitmiyor.

kutlay34
13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 22:11

Alıntı:
Evet, bazı geceler 19D'nin bazı seferlerine de gidiyordu doğalgazlı otobüsler.

Doğrudur Ümit Kardeş... Zaten 19D'nin adıda değişti Ümraniye-Üst bostancı yerine Bereket Sitesi-Üst Bostancı adını aldı 19D şu ana dek gördüğüm, yani hangi tip otobüsün çalıştığını kestirilmesi zor bir hat... Ben bir gün bakıyorum o 345, bir gün bakıyorum o 345k, bir gün bakıyorum solo ve körüklü ikarus çalışıyor... Ama arada bir doğalgazlı çalıştığını sen gördün ben görmedim... Demek istediğim 19D şu ana kadar her tip otobüsün çalıştığı bir hat...

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 22:30

Doğalgazlı otobüs işleyen hatları acilen bir listelesek arkadaşlar... Elimizde kesin bir liste yok henüz sitede... Kaç hatta çalışıyorlar ve hatlar hangileri? Böylece Hasanpaşa'dan ne kadar uzaklaşabildiklerini de çıkartırız bir harita üzerinde... Hemen 1 gün içinde aklına gelen buraya iliştirsin...   Ben tek bir harita üzerinde topluca işlerim sonra...  

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 22:49

Alıntı:
Doğalgazlı otobüs işleyen hatları acilen bir listelesek arkadaşlar

ER1 KADIKÖY-ERENKÖY RİNG
ER2 KADIKÖY-ERENKÖY RİNG
FB1 KADIKÖY-FENERBAHÇE RİNG
FB2 KADIKÖY-FENERBAHÇE RİNG
GZ1 KADIKÖY-GÖZTEPE RİNG
GZ2 KADIKÖY-GÖZTEPE RİNG

3A KADIKÖY-ÜNALAN MAH. RİNG
3B KADIKÖY-ÜNALAN MAH. RİNG
3ÜS ÜSKÜDAR-ACIBADEM-KADIKÖY

8A KADIKÖY-GÖZCÜBABA
8E KADIKÖY-ESENEVLER

10E KADIKÖY-ESATPAŞA
10M KADIKÖY-ÜMRANİYE

11C ÜSKÜDAR-EMNİYET MAHALLESİ
11E ÜSKÜDAR-ESATPAŞA
11L ÜSKÜDAR-BULGURLU MAHALLESİ
11M ÜSKÜDAR-MUSTAFA KEMAL MAH.
11Ü ÜSKÜDAR-ÜNALAN MAHALLESİ
11Y ÜSKÜDAR-YAVUZTÜRK MAHALLESİ

12 KADIKÖY-ÜSKÜDAR RİNG
12A KADIKÖY-ÜSKÜDAR RİNG
12C ÜSKÜDAR-POLİS HASTANESİ
12H KADIKÖY-HAREM-ÜSKÜDAR

14C KADIKÖY-BARBOROS MAH
14E KADIKÖY-BEREKET SİTESİ
14F KADIKÖY-KÜPLÜCE MAH

14M KADIKÖY-KAVACIK
14Y KADIKÖY-YAVUZTÜRK MAHALLESİ

15B ÜSKÜDAR-GÜZELTEPE-ÜMRANİYE DEVLET HASTANESİ
15C ÜSKÜDAR-KİRAZLITEPE
15M ÜSKÜDAR-YENİCAMİİ
15R ÜSKÜDAR-RASATHANE
15S ÜSKÜDAR-SULTANMURAT MAH

20E KADIKÖY-ESATPAŞA
20K KADIKÖY-KAZIM KARABEKİR MAH.
20Ü KADIKÖY-ÜMRANİYE

En son Mustafa Noyan tarafından Prş 19 Oca 2006, 23:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kutlay34
13 yıl önce - Prş 19 Oca 2006, 22:56

Mustafa Üstad..

4>>>> mercedes o 345
10B>>>    " "
10S>>>    " "
14S>>>ikarus
10>>>>    " "
21Y>>>     " "

çalışmakta... bilgine...

zaten hemen düzeltmeyi yaptın...

ümit 806

13 yıl önce - Cum 20 Oca 2006, 00:06

Alıntı:
Doğalgazlı otobüs işleyen hatları acilen bir listelesek arkadaşlar

11D üsküdar İnkılap Mh,
14D Kadıköy İnkılap Mah.
11K Üsküdar K.Karabekir,
14K Kadıköy K.Karabekir
13B Kadıköy Armaganevler (20 Ocak Cuma itibari ile Anadolu garajı otobüsü 93-368 verilmiş gördüm bu sabah)
13C Üsküdar Öğretmenler sitesi (11M'den)'yi de ekleyeyim.

Bu doğalgazlıların çalıştıkları hatlardan bilhassa 11M çok uzun. Soyak Yenişehir'e kadar gidiyor, oradan da 13B'nin son durağına kadar gidiyor. 13B Çakmak köprüsü civarında bir yerde. 13B Kadıköy'e Alemdağ caddesi üzerinden gidiyor, 11M üsküdar'a aşağıdan Mustafa Kemal Mh. falan dolaşarak gidiyor. Bizim Namık Kemal Mh.'den sonra 25-30 dakika yol gidiyor.

En son ümit 806 tarafından Cum 20 Oca 2006, 10:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

alimkor

13 yıl önce - Cum 20 Oca 2006, 00:42

Doğal gazlı Ikarus çevre dostu otobüslerin gerek dıesel,gerekse doğalgaz kapasiteleriyle alakalı bir sorunu yok.her garajda olduğu gibi hasanpaşa garajında da garaj eksenli hatları çalışıyorlar.bu otobüslerin değişik hatlarda diğer otobüsler gibi rahat hareket edememelerinin tek sebebi üzerlerindeki yükü.( doğalgaz tüpleri)bu otobüsler altbostancı dan küçükyalı fidanlığa çıkan tren köprüsü,16-A ,21-A' nın güzergahındaki Kartal tren köprüsü gibi birkaç tane daha mimli köprülere sığmayışı. hatta ve hatta hasanpaşa garajının yanındaki 1. çevre yolu bağlantısının sağlandığı köprü den bile geçemiyor.
     Şu resim gönderme işini bi halletsem bende bahsettiğim köprüye sıkışmış kamyon resmi var.köprünün girişinde 4:00 mt. yükseklik levhası var çıkışı 3:50 mt. bu hafta Mustafa kardeşim le bilg. daki eksiklikleri halledip sizleri resim le de aydınlatmaya çalışacagım.

sayfa 2
« önceki   123 ... 484950   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM