Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Doğal Yaşam Parkı
« önceki   123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
serdar ölmez
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 13:49
Doğal yaşam parkı bayaa ilerlemiş

geçenlerde sasalı ya gittim oradan bi uğradım fotolarını çektim. Ama bi türlü Tropik merkez sera sını bulamadım....

işler bayaa ilerlemiş ama mayıs ta bitmez . Herzaman ki gibi YALAN larla kandırıyorlar toplumu yöneticiler. Olsun ben burda tarih veriyim de puan toplayım .... Puan toplamak yerine söz verdiği tarihte bitirmediğinden kaybediyo.... farkındalarmı acabaa...

NEYSE Biraz bilgi vereyim

Doğal yaşam parkı hakikaten çok doğal 3 km boyunca yol aldım o nehir kenarından ...

Burası tahminlerimden daha büyükmüş. Gezerken yorulabiliriz arkadaşlar....

Kuşları seyretmek için kafeslerine girebileceğiz. keza diğer hayvanları da kendi vatanlarında geziyorlamışçasına görebileceğiz. Heryerde küçüklü büyüklü göletler var. OKALİPTÜS ormanı zaten burası ama tahminim botanik baahçesine dönüşecek çeşitli ağaçlar dikilmiş aralarda... Hayırlısıyla bir bitsin sürünmesin bu yapılar koyun ağılı inek ağılı olmasın da .....

Bu arada burayadan biraz öteye .... (ses için) OFFROAD PARK ve rallipark yapılabilir....

Ayrıca yapılması gereken OCEANARIUM... izmir e şart. böyle bir park içinde kesinlikle şart....

TEHLİKE : Buraya giderken ARITMAnın kokusu burnumun direğini kırdı ... inşallah çözüm bulunur....

(+)

(+)

(+)

35CEM35

9 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 14:54

İzmir'in büyük bir bölümüne çok uzak bir nokta seçilmiş.
Bornova, Buca, Gaziemir, Balçova ve tüm etrafı, Karşıyaka ve Çiğli'yi aşıp hayvanat bahçesine gidecek.
Keşke Buca belediyesininde talep ettiği gibi, Kaynaklar - Gölet civarına yapılsaydı.

serdar ölmez
9 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 01:07
izmir genelde uzak bir şehirdir

izmir coğrafi yapısı itibarı ile çok uzun mesafeler kat ederek ulaşımın sağlandığı bir yer. Balçova - karşıyaka arası gaziemir - çiğli arası saatler süren yolculuklarla aşılıyor... malesef

Ama sasalı içinden akan doğal akarsuyu, yüksek okaliptüs ağaçları olan biryer... yani gidip görseniz tam doğal yaşam parkı...

hem bucada gölet var. doğal yaşamda karşıyaka da olsun.. dimi ya.

erkin1
9 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 12:57

Eğer İzmir marka olacaksa... Laf ile olmaz...
Doğal yaşam parkı homeros vadisine benzeyecekse sırf yapmış olmak için yapılırsa ortaya çıkan eserler, belediyelere yük olmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Doğal yaşam parkı alanı içinde olmaz ise olmazlar !

1- Mini tren yada park treni (Hiç kimse İzmir sıcaklarında park içinde süründürülemez.Çünkü İnsanlar eğlenmeye ve zevk almaya gidiyor.)
2- İyi oyuncaklardan oluşan lunapark... (Çeşitlilik ve sirkülasyon açısından)
3- Telesiyej,mini teleferik. (Park içinde gezintiyİ daha cazip hale getirmek için)
4- Kaliteli kafetarylar. ( İnsanlar yanında yiyeceğini getirmelerinin önünü kesmek için. Eğer yere yayılıp piknik yapmak isteyen olursa onlara manda barınağı açmak yeterli olacaktır.)
5-- İyi bir akvaryum tabi latince şeyler yazmak ayıp olur. ...(resimlerde örneklerini görmek mümkün.Yapan yapıyor.)
6- Göletler, havuz ve şelaleler...
7- Ağaçlandırma olarak Fidan yerine parayı basıp daha yetişkin ağaçlar dikmek.(Ucuz olan fidan olarak dikilen Pawlonia yılda 3-4 mt uzuyor. 3 yılda 4 katlı apartman boyuna gelen bir ağaç.! ) Zaten o bölge de yeterinc ağaç var. Ama bodur alanda çok...
8- Araç otoparkı yer altı mutlaka üstü kapalı olmalı.
9- Giriş ücretleri ve iç hizmetler konusunda temizliğinin,güvenliğinin, Sabit maliyetlerini kurtaracak durumda olması gerekmektedir. Şu anki hayvanat bahçesinin girişinin 2 katı. Akvaryum için ekstra.. Luna park için ekstra... Herşey beleş sonrası leş
10- Eğer düşünülürse belki aqua-park..
Ziyaretçiler böyle bir mekana girdiğinde rezil olmamalı. Eziyet çekmemeli. Çevrenin temizliğin, organizasyonun büyüklüğünü görmeli,Paleontoloji(dinozorlar,mamutlar bile olabilir.)
Kafetaryalar birilerine peşkeş çekilirse, iki gün sonra arabesk müzikler doğal yaşam parkından yükselir.(Fuar kafetaryalarını hatırlayın.)
10 yıl önce hipopotam vardı. Ziyaretçiler hayvana verdiği içine çatal-bıçak-jilet gizlenmiş meyva veriyorlardı... Sonunda hayvan mefta tabiii....

diğer planlar:

Bu şelale tamamen suni. Park içinde mutlaka olmalı...

BÖYLE BİR ŞEYLER YAPILIRSA İZMİR KENDİNE GELİR... Önce kendi yaptığı işlere inanacak bir zihniyet olacak ki.. İzmir de inansın...

En son erkin1 tarafından Pts 23 Hzr 2008, 15:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi

erkin1
9 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 13:14

Yok biz daha iyisini yaparız da diyebiliriz. Mesela bu japonların yapıtına 4 sene önce gitmiştim.İlk gördüğümde şaka gibi gelmişti. Kapalı bir havuz olduğunu biliyordum ama böylesini hiç görmedim.
Yer altında su arıtma ve dalga motorları varki akıllara zarar...
Hava güzel olursa üstü açılıyor. Su sıcaklığı ve ph, bakteri oranları sürekli tespit ediliyor. Bir komuta kontrol merkezi var ki... Sanki Nasa komuta kontrol merkezi...

Total maliyeti 10 milyar $ İzmir'e örümcek ağı gibi metro yapmak için 1,5 milyar$ yeterli...
Ya da bu para ile İstanbul-Ankara Ankara-İzmir hızlı tren projesini ve İzmir tüp geçit maliyetini tek başına karşılamakta...

Para var huzur var ! Bir de inat olsun çok uzun plaj hizasına yapılmıştı. Deniz kıyısına yapıp, doğaya kafa tutan işler...

Büyükşehir böyle işler yapsın hangi belediye başkanı olursa olsun omuzlarda taşırız...

Resimlere büyüterek baktığınızda ilginç ayrıntılar çok daha net görülüyor.
Belli katı kuralları da var...
Girişteki tüm müşteriler ayakları 4-5 havuzdan geçerek temizleniyor. En az 2 defa duş alınıyor. Yaşlıların ayaklarına bakılıp tırnak mantarı olup olmadığı kontrol ediliyor..Ondan sonra plaja çıkılıyor... Yaşlılar ve çocuklar tek başına gidemiyor... Tipini beğenmedikleri adamları almıyorlar.! ( Bir japon maganda içkili halde çıkıp benim vergimle bu işleri yapıyorsunuz diye itiraz etmiş. Verilen cevap net : O zaman verdiğin vergiyi hak edecek şekilde davran demişler. )

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR