Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye Buyaka - IKEA'ya komşu rezidans ve AVM
123 ... 303132   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1
nuricool454
16 yıl önce - Prş 29 Arl 2005, 17:31
İstanbul Ümraniye Buyaka - IKEA'ya komşu rezidans ve AVM


Artell İnşaat, Koytur ile birlikte Ümraniye Tepeüstü'nde Anadolu Yakası'nın ilk 'alışveriş merkezi-ofisrezidans' üçlüsünden oluşan 125 milyon dolarlık projeya başlıyor.

Türkiye'de son yıllarda gayrimenkul sektöründe yaşanan patlama ile birlikte rezidans kavramı da sıkça gündeme gelmeye başladı. Rezidansların alışveriş merkezi ve ofisle birlikte servis edildiği projeler hız kazandı. Avrupa Yakası'nda hali hazırdaki Akmerkez ve Metrocity gibi örneklerden sonra, inşaatı devam eden Kanyon Projesi de rezidans, alışveriş merkezi ve ofis binalarını aynı konseptin içinde sunuyor. Anadolu Yakası'nda, şu ana kadar benzer bir proje hayata geçirilmemişti. Şimdi, Artell İnşaat, Koytur ve yabancı ortakları 125 milyon dolarlık bir projeyle bu eksikliği gidermeye talipler.


IKEA ile komşu
Artell-Koytur ortak yapımı olan bu yeni proje, Ümraniye Tepeüstü'nde ve IKEA'nın hemen yanında inşa edilecek. 215 bin metrekarelik bir alanda 3 adet rezidans kulesi, 1 adet ofis kulesi ve bir de alışveriş merkezi bulunacak. Projenin yabancı ortağı ise ismi henüz açıklanmayan dünyaca ünlü bir otel grubu.
Her biri 30 katlı

Projede yer alacak 3 adet rezidans kulesi tam 30'ar katlı olacak ve 45 bin metrekare üzerine inşa edilecek. Dairelerin büyüklükleri ise 80 metrekare ile 200 metrekare arasında olacak. 120 metrekareden 200 metrekareye kadar olan daire seçenekleri, istenen özelliklerde modüler sistem ile üretilebilecek. Dairelerin metrekare birim fiyatları da şu anda 3 bin dolar olarak belirlenmiş. Rezidanslarda verilecek hizmetler ev sahibinin isteğine göre sınırlandırılacak. 'Alacarte hizmet' anlayışının uygulanacağı projede evinizdeki tuvalet kağıdının değiştirilmesini bile talep edebileceksiniz. Yatağınıza kadar servis edilebilen kahvaltılar ve akla gelebilecek daha birçok alacarte hizmet ayrı ücretlendirilmeye tabi tutulacak. Bu kadar detaya ihtiyaç duymayan ev sahipleri ise ortak verilen çöp servisi gibi hizmetlerden zaten yararlanacaklar.

45 bin m2 alışveriş merkezi
Projenin diğer bir ayağı olan alışveriş merkezi, tam 45 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek ve tekstilden beyaz eşyaya kadar her türlü mağazaya ev sahipliği yapacak. Bunların yanında çeşitli restoranlara da yer verilmesi planlanan alışveriş merkezinin kapalı otoparkı da 3 bin araç kapasiteli olacak. 'Residence'ların içinden ve bağımsız olarak dışarıdan girişlere de açık olması düşünülen otopark, içerisinde sıkışıklığa yol açmayacak şekilde yapılandırılacak.


nuricool454
16 yıl önce - Prş 29 Arl 2005, 18:41

3 adet rezidans  30 katli
1 adet ofis kule acaba kac kat?


alperdemirkaya
16 yıl önce - Cum 30 Arl 2005, 20:13

Oooo beğendim bunu, Özellikle Anadolu yakasında buna ihtiyaç vardı.
Bu bölgenin emlak piyasasını da olumlu yönde canlandırır sanırım.
Sercan'ın da söyleyecek bir iki sözü olduğuna eminim


Farmir
16 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 19:50

kaynak http://www.milliyet.com.tr/2006/03/03/ekonomi/index.html
"Marriott'tan, Ümraniye'ye rezidans yatırımı.
Amerikalı 5 yıldızlı otel zinciri Marriott, rezidans projesiyle Türkiye'ye geliyor. Artell - Koytur'un projesinde, 3 rezidans, ofis kulesi ve alışveriş merkezi var
Ünsal Ereke
İstanbul'un Ümraniye semtinde toplam maliyeti 125 milyon dolar olan rezidans (lüks ve çok katlı konut) - ofis - alışveriş merkezi projesini başlatacak olan Artell - Koytur Ortak Girişim Grubu, projede ünlü Amerikalı otel zinciri Marriott ile birlikte çalışacak.
Ümraniye Tepeüstü'nde IKEA mağazasının yanındaki, otoyola cepheli 50 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek projenin toplam inşaat alanı 215 bin metrekareyi buluyor. Projede, birer ofis kulesi ve alışveriş merkezinin yanı sıra 3 rezidans kulesi de yer alıyor. 2006'nın haziran ayında yapımına başlanacak olan projenin detayları için, Türkiye'ye yatırım hazırlığında bulunan dünyaca ünlü Amerikan otel devi Marriott'un yetkilileri geçtiğimiz günlerde İstanbul'daydı.
30'ar katlı olacaklar
Edinilen bilgilere göre arazi ve proje şartlarını inceleyen Marriott Otel yetkilileri, Executive Apartments (uzun dönemli daire kiralama sistemi) konseptini İstanbul - Ümraniye'de hayata geçirme kararı aldı. Projedeki rezidans kulelerinden birisi Marriott'a otel projesi için verilecek. Diğer iki kulede ise temizlik, teknik destek ve yemek hizmetleri yine Marriott tarafından sağlanacak. Bunun yanı sıra daire ve ofisler aynı zamanda satışa da çıkarılacak.
UD Mimarlık tarafından tasarlanan, 30'ar katlı 3 rezidans ve 1 ofis kulesinden oluşacak projede 30 dönümlük bir de alışveriş merkezi var. Kulelerin altında tartan pistin olacağı 12 bin metrekarelik 'sağlık - spor merkezi' de bulunacak. Haziran ayında başlanılması düşünülen projenin 3 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Projede 100 bin metrekarelik otopark alanı mevcut.
2 bin 700 oteli bulunuyor
Dünyaca ünlü 5 yıldızlı otel zincirlerinin sahibi Amerikan Marriott International Hotels'in 65 ülkede 2 bin 700'den fazla oteli bulunuyor. Dünyada Marriott zincirleri üst kalitede oteller olarak nitelendiriliyor. Marriott oteller zinciri, J.W.Marriott tarafından 1957 yılında kuruldu. Virginia'da inşaa edilen ilk otelin 365 odası bulunuyordu. Marriott, 1975 yılında ise Avrupa'ya açılarak Amsterdam'da ilk otelini inşa etti. Marriott, 1995 yılında Ritz - Carlton Hotel'i alarak büyümesini sürdürdü.
Anadolu'nun Maslak'ı olacak.
Bosch, Siemens, Profilo, Carrefour, IKEA, Casper gibi çok sayıda tanınan markanın tercih ettiği bir bölge durumuna gelen Ümraniye, devam etmekte olan yatırımlar sayesinde Anadolu yakasının Maslak'ı olarak anılmaya başlandı. İstanbul'a yapılması düşünülen Teknokent'in, bölgenin cazibesini daha da artıracağı konuşuluyor".


Senol Sabah
16 yıl önce - Cmt 06 May 2006, 14:05

Sabah Gazetesinden:
Marriott, İstanbul'a 125 milyon $ yatıracak

65 ülkede 2 bin 700 oteli olan ABD'li Marriott, İstanbul Ümraniye'deki bir rezidansotel projesine talip oldu.

Dünyanın 65 ülkesinde 2 bin 700 oteli bulunan Amerikan otel devi Marriott, İstanbul'a 125 milyon dolarlık yatırımla geliyor. Marriott Otelcilik yetkililerinin Ümraniye-Tepeüstü'nde gerçekleştirilecek proje için araziyi inceledikleri, Ümraniye ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştükleri öğrenildi. Türkiye'de yetkililerin otel ve alışveriş merkezleri için adres gösterdikleri İstanbul'un Anadolu yakasına ilk yatırım Ümraniye-Tepeüstü'nde karşılık buldu. Amerikalı otel zinciri Marriott Artell - Koytur Ortak Girişim Grubu ile birlikte 125 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Ümraniye-Tepeüstü'nde otoyola cepheli 50 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek projenin toplam inşaat alanı 215 bin metrekareyi buluyor. Projede; otel, ofis kulesi ve alışveriş merkezinin yanı sıra 2 rezidans kulesi de yer alıyor. 125 milyon dolara mal olması planlanan projenin haziran ayında temelinin atılması hedefleniyor.

UZUN DÖNEMLİ KİRALAMA
Arazi ve proje şartlarını inceleyen Marriott Otel yetkililerinin, Executive Apartments (uzun dönemli daire kiralama sistemi) konseptini hayata geçirmeyi planladıkları öğrenildi. 30'ar katlı 3 rezidans ve 1 ofis kulesinden oluşacak projede 30 dönümlük bir de alışveriş merkezi yer alıyor. Kulelerin altında tartan pistin olacağı 12 bin metrekarelik 'sağlık - spor merkezi' de bulunacak. Haziran ayında başlanılması düşünülen projenin 3 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Ercan SARIKAYA - MERKEZ

sayfa 1
123 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL