Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul ULAŞIM YARDIM Sayfası - Nasıl Giderim?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 174, 175, 176  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mustafa Noyan

7 yıl önce - Cum 23 Mar 2007, 08:26

Alıntı:
Sabah acil bir işim çıktığı için Kadıköy'den İkitelli Mehmet Akif Mahallesi'ne ulaşmam gerekiyor. Kadıköy'den İkitelli'ye gidilebilecek en uygun güzergah nasıldır?

Hızlı ulaşım için deniz otobüsü mantıklı,
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=223&textid=582&ln=TR
Bakırköy'den de 98
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat&hatcode=98&BtnDetay.x=55&BtnDetay.y=12
veya daha az durağı olduğundan tercihen 98H
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat&hatcode=98H&BtnDetay.x=50&BtnDetay.y=11
otobüslerinden biriyle Mehmet Akif Mahallesi girişine ulaşıp, kalan kısa mesafeyi yürüyerek veya minibüs yardımıyla tamamlamak mümkün olamsına rağmen, bir de Bakırköy deniz otobüsü iskelesinden otobüs duraklarının bulunduğu meydana yürümek gerektiğinden, İkitelli Mehmet Akif Mahallesi içinden geçen tek İETT hattı olan 89M hattını da değerlendirmeye çalışalım.
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat&hatcode=89M&BtnDetay.x=43&BtnDetay.y=11
ancak yine de Başakşehir otobüsleriyle güzergahları arasındaki mesafe oldukça yakın olduğundan 89M beklenmesini pek tavsiye edemiyorum, kalkış saatlerine çok dikkat gerekiyor.
Bu durumda alternatif ulaşım imkanı olarak önerim:
Kadıköy'den Eminönü veya Karaköy'e vapur,
varılan iskeleden cadde tramvayı ile son durak Zeytinburnu,
Zeytinburnu aktarma merkezinden İETT 89M otobüsüyle Mehmet Akif Mahallesi.

İkitelli Mehmet Akif Mahallesi'ne Toplapı'dan hareket edip E-6 bağlantı yolunu kullanan minibüslerle ulaşmak da mümkün, bu minibüsler seçilirse Kadıköy'den 127 veya 500 hat otobüsleriyle Topkapı' ya ulaşılıp, Topkapı'dan İkitelli Mehmet Akif Mah. minibüsleri kullanılabilir.

Aytac_yolas
7 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 20:27
Coca Cola Binasına Nasıl Gidilir?

Bu sorunun bölümün konseptine uymadığının farkında olarak, moderatörlerden özür dileyerek bu başlığı açıyorum. Eğer bu soruyu sorabileceğim bir başlık varsa oraya taşınması iyi olur. Neyse soruma geçeyim...

Salı günü coca cola şirketine staj görüşmesi yapmaya gideceğim ama binası Ümraniye'deymiş, ve ben E-5'in üstünü hiç bilmem. Orası hangi semttir, hangi otobüs geçer hiçbir fikrim yok. İstanbul'da yalan yanlış dolanmaktansa buradaki İstanbul hakkında engin bilgisi olan abilerimize ve arkadaşlarımıza soralım istedim. Hangi otobüs ile gidebilirim? Bana gönderilen kroki şöyle:

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Meriç Erdem
7 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 20:51

14ES'e binip 1.Esenşehir Durağı'nda inebilirsiniz...
Yanılıyorsam zaten Coca-Cola diye kocaman görürsünüz...

Çağrı Tekin

7 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 21:40

Krokinin uydu görüntüsündeki hali:

(+)

14ES ile giderseniz Fabrikalar durağında inmelisiniz.Sol tarafınızda kalacak(Kadıköy'den gelirseniz)

Ahmet Bengüer
7 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 02:19

Altunizade'dende 11P İETT hattıyla gitmenizde mümkündür.

Aytac_yolas
7 yıl önce - Pts 25 Hzr 2007, 01:13

Herkese teşekkürler cevaplar için.  

Armağan Örki
7 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 15:14

Merhaba, İzmir-Bandırma ve feribot bağlantılı 6 Eylül Ekpresi'nin Bandırma-İstanbul bağlantısı feribot İstanbul'da hangi limana yanaşıyor ve o noktadan Beykoz'a en hızlı şekilde nasıl ulaşılır acaba?
Teşekkür ederim...

Enes Zengin

7 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 16:05

Bende benzer bir soruyu soracaktım.Cumartesi günü Yenikapı'dan Bandırma'ya oradan 6 Eylül Ekspresi ile İzmir'e gideceğim.Tuzla'dan çıkıp 07:30 a kadar Yenikapı'da olmalıyım.Önerilerinizi bekliyorum.

İstanbul'da Yenikapı'ya yanaşıyor dediğiniz feribot.

Yenikapı'dan trenle Sirkeci'ye oradan da vapurla Kadıköy'e, Kadıköy'den otobüs ile Beykoz'a gidebilirsiniz.

Burç

7 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 16:20

ben olsam, trenle Haydarpaşa'ya gelirim, oradan motorla Eminönüne,
oradan da : tabanvay + Sirkeciden tren (veya Aksaray'a tramvay + tabanvay).

Armağan Örki
7 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 16:38

Yönlendirmeler için teşekkür ederim...
O hâlde son üç sorum daha var:

Yenikapı Avrupa tarafında mı?
Yenikapı'dan Haydarpaşa'ya tren bulunur mu?
Haydarpaşa-Beykoz (sanırım Kavacık veya Kabacık) arası taksi dolmuş var mıdır veya yoksa, normal ticarî taksiler tahminen ne kadar yazar?..

Tekrardan teşekkür ediyorum...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM