Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Mustafa Noyan

5 yıl önce - Cmt 15 Ağu 2009, 18:42

Alıntı:
sabah 11 den akşam 19:30 a kadar değerlendirmek istiyorum.
Kadıköyden beşiktaş ortaköy yapıp kanlıca yoğurt yiyip üsküdardan 19:30 gibi servise binmek istiyorum ulaşımı nasıl yapmalıyım

Bu durumda saat 13.00 sularında Kadıköy'de işinizin biteceğini varsayalım, saat 13.15 veya 13.45 de vapurla Beşiktaş'a geçer, Ortaköy'e kadar Çırağan Caddesini yürürsünüz; birşeyler yiyip içtkten sonra da, Dereboyu istikametine gidenler hariç, herhangi bir otobüsle, Arnavutköy'e devam ederek, buradan 15.35 veya 16.50 de geçen motorlarla Kanlıca'ya geçersiniz; Kanlıca'da yoğurttan sonra da
15 veya 15P hattı otobüslerinden biriyle Üsküdar'a kolaylıkla dönebilirsiniz.

oytunxxx

5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 02:06

Merhabalar,

Sabiha Gökçen'den, Ümraniye çarşıya gitmek istiyorum. E-3 hattının Tepeüstü'ne uğradığını gördüm İETT web sitesinden, kullanan varsa doğruluğunu teyit etmek istedim. Malum İETT'ye güven olmuyor.

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat& ...aatler.y=9

Bir de, havaalanından Tepeüstü'ne kadar da 3 tam bilet mi? Yani durak hani Avrupa'ya geçmeden ya, merak ettim. Ayrıca, Tepeüstü'nde normal İETT'ye aktarma yaparım, aktarma kabul ediyor mu otobüsler E-otobüsün peşinden?

Son olarak, Sabiha Gökçen'de Akbil dolum merkezi tarzı bir yer var mı acaba? Yanımda Akbil olacak, ama içi boş olacak

Tecrübe etmiş olanlar bildiklerini aktarırlarsa çok sevinirim! S. Gökçen'den Ümraniye'ye daha mantıklı bir yol varsa, o da iyi olur tabi.

Şimdiden teşekkürler...

Ufuk Şanver

5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 08:58

Alıntı:
Merhabalar,

Sabiha Gökçen'den, Ümraniye çarşıya gitmek istiyorum. E-3 hattının Tepeüstü'ne uğradığını gördüm İETT web sitesinden, kullanan varsa doğruluğunu teyit etmek istedim. Malum İETT'ye güven olmuyor.

Sitede saatleri maviyle gösterilenler 3 ,siyahla gösterilenler 2 bilet alır.Siyahla gösterilenlerin hat detayına siteden ulaşmak mümkün.
E hatlar aktarma vermiyor diye sitemizde şikayetler de vardı.

En ucuz alternatif 16S + 19D olur herhalde(Bostancı Köprüsünde aktarma yapmak suretiyle).
Ancak bu uzun bir yolculuk olur.

Bir başka alternatif 16S ile havaalanından çıkıp birkaç durak gidip sonra aksi istikametteki 132A ,132K,134 ya da 16K ile Sultanbeyli son duraklara gidip oradan 131 ya da 131C hattını kullanarak Ümraniye çarşıya gitmek olabilir.

iyi günler

En son Ufuk Şanver tarafından Sal 22 Eyl 2009, 10:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mehmetkonyar

5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 10:12

Alıntı:

E-3'ün Tepeüstü'ne uğrayıp uğramadığını bilmiyorum ancak size Ufuk'tan farklı olarak şöyle bir öneri de sunabilirim. Eğer eşyanız çok değilse 16S ya da diğer hatlarla E-5'e inmektense yine E-3'e binin, Tepeüstü'ne uğrarsa işinize yarar, olmazsa Kavacık Köprüsü'nde iner, ters istikamete geçip Tepeüstü'ne giden araçlara binersiniz(örn: 122C).

Alıntı:
Son olarak, Sabiha Gökçen'de Akbil dolum merkezi tarzı bir yer var mı acaba? Yanımda Akbil olacak, ama içi boş olacak

Sabiha Gökçen'de ne yazık ki akbil dolum merkezi yok. Üzgünüm ki şöför akbilini kullanacaksınız.

Bilal Onur
5 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 21:07

Esenler Otogardan Eyüp Merkez'e nasıl giderim yardımcı olursanız sevinirim.Bir de akbil yok bende.Akbil kullanılan vasıtalara para verip binebilir miyim?Dolmuş falan varsa daha iyi olur.Şimdiden teşekkürler.

ali 92_549
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 10:16

Alıntı:
Esenler Otogardan Eyüp Merkez'e nasıl giderim yardımcı olursanız sevinirim.Bir de akbil yok bende.Akbil kullanılan vasıtalara para verip binebilir miyim?Dolmuş falan varsa daha iyi olur.Şimdiden teşekkürler.

Esenler Otogarı'ndan Eyüp'e 39O numaralı Yeşilpınar-Otogar otobüsüyle ulaşabilirsiniz. Şoför, 1,75 TL'ye akbilini kullandırıyor.

39O'nun hareket saatleri: http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat& ....y=7[/img]

Gökhan AsGül
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 12:42

Alıntı:

Esenler Otogarı'ndan Eyüp'e 39O numaralı Yeşilpınar-Otogar otobüsüyle ulaşabilirsiniz. Şoför, 1,75 TL'ye akbilini kullandırıyor.

39O en iyi çözüm gözükmekle beraber safer saatleri oldukça aralıklı.

Bu yüzden daha hızlı bir ulaşım yolu ise Havalimanı-Aksaray lrt hattı ile Ulubatlı-Topkapı durağına gelmek ve buradan da Aksaray istikametinden gelen Eyüp-Alibeyköy minibüsleri ile Eyüp merkeze ulaşmak mümkün. Bu sayede jeton+para ile seyahat imkanı sağlanabilir.

Alıntı:
Eyüp Sultan'da Otogar-Gaziosmanpaşa-Eyüp minibüslerini

Düşününce bana böyle bir hat varmış gibi geldi. Alternatif ulaşım yolları artıyor.

En son Gökhan AsGül tarafından Pzr 27 Eyl 2009, 12:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ali 92_549
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 12:45

Ayrıca ben Eyüp Sultan'da Otogar-Gaziosmanpaşa-Eyüp minibüslerini görmüştüm ancak otogarın önündenmi kalkıyor, yoksa gelip geçiyormu onu bilmiyorum.

Bilal Onur
5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 23:10

Havalimanı-Aksaray Metrosuna Jeton alarak mı biniyoruz?Girişindeki gişelerden temin edebilirmiyiz?

Emre Çukurçam

5 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2009, 23:33

Havalimanı - Aksaray metrosuna jeton ile binebilirsiniz, öğrenci - tam ayrımı yoktur.
Jeton 1,5 liradan satılıyor ve girişteki gişelerden temin edebilirsiniz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM