Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul ULAŞIM YARDIM Sayfası - Nasıl Giderim?
« önceki   123 ... 232425 ... 183184185   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
S. Bingöl
5 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 10:59

Kolay gelsin,2 güzergah üzerinden yol tarifi isteyecektim

1)Ortaköy'den Sarıyer'e nasıl gidebilirim?

2)Kadıköy'den Sarıyer'e nasıl gidebilirim?

Alternatifleri yazarsanız çok teşekkür ederim.

EmirOtluoglu

5 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 11:27

Alıntı:
1)Ortaköy'den Sarıyer'e nasıl gidebilirim?

Ortaköy'den 40 Sarıyer Taksim ya da 25E Kabataş - Sarıyer otobüsleri ile Sarıyer'e gidebilrisiniz.

Alıntı:
2)Kadıköy'den Sarıyer'e nasıl gidebilirim?

Alternatif 1:
Kadıköy'den vapur ile ya da 110 Kadıköy - Taksim otobüsü ile Beşiktaş'a geçip yine yukarıda söz ettiğim otobüsler ile sahilden Sarıyer'e gidebilirsiniz.

Alternatif 2:
Beşiktaş'tan 40T Sarıyer - Taksim otobüsü ile ya da eski Tansaş'ın önünden kalkan Sarıyer minibüsleri ile Hacıosman'dan Sarıyer'e gidebilirsiniz.

Alternatif 3: Kadıköy'den Mecidiyeköy otobüsüne biner, Köprülü Kavşak'ta iner yine 25T ya da Sarıyer minibüslerine binebilirsiniz.

Alternatif 4: Kadıköy'den Kabataş'a geçer, buradan Taksim'e finiküler ile çıkar, buradan Metro ile 4. Levent'e geçip 4. Levent'ten 25T, Sarıyer minibüsleri ya da 4. Levent - Sarıyer otobüsünü kullanabilirsiniz.

Gökçe Aydın
5 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 11:30

Ortaköy'den Sarıyer'e direkt otobüs var. 40 ve 25E. Sahilden gider. Alternatif olarak, herhangi bir otobüsle Beşiktaş'a gidebilir; 25T ve 40B hatlarıyla yukarı yoldan Sarıyer'e ulaşabilirsiniz. Yukarı yoldan gidiş için minibüsleri de kullanabilirsiniz. Minibüs ve 25T Beşiktaş - Sarıyer arasındaki en süratli yollardır demek mümkün. Beşiktaş'tan Sarıyer'e saatine denk gelirseniz deniz otobüsü de bulabilirsiniz; o zaman en süratli yollardır dediğimden bile süratli gidebilirsiniz.
( http://www.ido.com.tr )

Kadıköy'den Sarıyer'e ulaşmanın da birkaç yolu var: Benim normalde kullanacağım yol vapurla Beşiktaş'a geçmek ve ardından yukarıda anlattığım yolları kullanmak. Bunun dışında yine saatine denk gelirseniz deniz otobüsü ile gidebilirsiniz. Kadıköy'den 500, 500A, 120, 127 numaralı hatlardan birine binerek Zinriclikuyu'ya yakın Köprülü Kavşak durağında inip, merdivenden yukarı çıkabilirsiniz. Yukarıdaki köprülü kavşak durağında yine minibüs, 40B, 25T alternatifleriniz olacaktır. Kadıköy'den 125 numaralı hatta binerseniz, Zincirlikuyu'da inip yine 25T, minibüs ya da 40B olabilir.

S. Bingöl
5 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 17:04

Sayın Emir Otluoğlu ve Gökçe AYdın

İkinize de çok teşekkür ederim,ayda 1 Ankara'dan İstanbul'a geliyorum ve hiç bi yer bilmeden gideceğim yerlerin güzergahlarını buradan öğreniyorum,o sebeple 1 sorum daha olacak;

Ortaköy'de iskeleye yakın olan ana caddeden bahsettiğiniz 40 ve 25 E otobüslerine binebilirim değil mi?

Bir de Ortaköy'den Sarıyer'e yarın öğlen saatlerinde kaç dakikada varılır?

Gökçe Aydın
5 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 22:58

Evet o duraklardan otobüse binebilirsiniz. Ama İstanbul'da bir yerden bir yere kaç dakikada varırım sorusunun cevabı her zaman açık ve nettir: "Trafiğe bağlı." "Peki trafik nasıl olur" sorusunun cevabı da aynı kesinlike ve netliktedir: "Bilemezsiniz."

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 02:26

Alıntı:
Ortaköy'den Sarıyer'e yarın öğlen saatlerinde kaç dakikada varılır?

45 ilâ 75 dakika arası bir zamanda varılır...

Alıntı:
1 SARIYER Sarıyer
2 SULAR CAD. Sarıyer
3 HACI ÖMER MEYDANI Sarıyer
4 KOCATAŞ Sarıyer
5 SEFARET Sarıyer
6 BEYAZ PARK Sarıyer
7 ADLİYE Sarıyer
8 BÜYÜKDERE Sarıyer
9 BELEDİYE Sarıyer
10 MİLLİ EĞİTİM MÜD. Sarıyer
11 ÇAYIRBAŞI Sarıyer
12 KEFELİKÖY Beşiktaş
13 KİREÇBURNU Sarıyer
14 TABYAALTI Sarıyer
15 MARMARA ÜNV. Sarıyer
16 TARABYA İSKELE Sarıyer
17 TARABYA Sarıyer
18 SAHİL YOLU Sarıyer
19 KALENDER Sarıyer
20 SAYFİYE Sarıyer
21 KONSOLOSLUK Sarıyer
22 YENİKÖY Sarıyer
23 ASKERLİK ŞUBESİ Sarıyer
24 YALILAR Sarıyer
25 İSTİNYE İSKELE Sarıyer
26 İSTİNYE Sarıyer
27 TERSANE Sarıyer
28 MÜŞFİR FUAT PAŞA Sarıyer
29 EMİRGAN Sarıyer
30 ÇINARALTI Sarıyer
31 BOYACIKÖY Sarıyer
32 BALTALİMANI Sarıyer
33 BALTALİMANI HAST. Sarıyer
34 NECİP BEY BAĞI Sarıyer
35 RUMELİHİSARI Sarıyer
36 AŞİYAN Sarıyer
37 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTES Beşiktaş
38 KÜÇÜK BEBEK Beşiktaş
39 BEBEK Beşiktaş
40 ÇAMLIBAHÇE Beşiktaş
41 ARNAVUTKÖY Beşiktaş
42 KOLEJ Beşiktaş
43 KURUÇEŞME PARKI Beşiktaş
44 KÖMÜR TEVZİİ Beşiktaş
45 ŞİFA YURDU Beşiktaş
46 ORTAKÖY Beşiktaş

Akın KURTOĞLU

Muratcan Gökçe
5 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 02:51

Alıntı:

semih89

Küçükçekmece'den Marmara Üni. Göztepe Kampüsüne hergün en uygun hangi araçlarla , daha kısa sürede ve daha ucuza gidebilirim ? Özellikle akşam saatlerinde gidip gece 10-11 gibi dönüldüğünü düşünürsek ...
metrobüs ile zincirlikuyuya; köprülü kavşağa gelip 112 ya da 128'e binebilirsin.

sabahları köprü trafiği anadolu yönüne çok olmaz dye düşünüyorum ve hatırlıyorum olsa bile zincirlikuyu'dan 1 en fazla 1 buçuk saatte okulunun önüne varırsın.

normal şartlarda trafiğin olmadığı saatlerde taksim ya da mecidiyeköye gitmenin evimin bulunduğu sahrayıcedit'den yarım saati geçmediğini belirmek isterim. trafik varken bu süre 1 buçuk saate fırlayabiliyor ama.

Gökçe Aydın
5 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 10:46

Zincirlikuyu köprü girişine yakın bir yerdir. Köprü trafiğinin en yoğun hali ile en serbest hali arasında geçiş süresi 10 dakika oynar. Anadolu tarafına geişte yoğunluk talepten dolayı değil 1 şeridi eksiltip karşı yöne vermekten dolayı oluyor ama dediğim gibi 10 dakika farkettirir. Taş çatlasa 30 - 35 dakikada okulun önüne varılır.

Enes Zengin

5 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 13:51

Merhabalar

Tuzla'dan Ataşehir'e gitmem lazım. Gideceğim yerin adresi;

Atatürk Mahallesi Girne Caddesi No 3/5 Ataşehir

Muhammer Güler Öğrenci Yurdu'nun tam karşısındaymış. Ayrıca Ataşehir'i bilenler benimle özel mesaj yoluyla irtibat kurabilirler mi?

Teşekkürler.

Muratcan Gökçe
5 yıl önce - Pzr 21 Eyl 2008, 16:06

evet arkadaşlar. şöyle bir mesele var.

sahrayıceditte oturuyorum. beşiktaşta okuyorum. bayram için memlekete döneceğim haliyle. istanbul'a, zar zor bulabildiğim bilet sayesinde 7 ekim sabahı döneceğim ve 7'si sabah 9.15 gibi uçaktan inmiş, bakırköy deniz otobüsüne varmış olacağım. bakırköy'den 9.30 ya da 10.15
deniz otobüsüyle kadıköye geçip oradan otobüsle evime sahrayıcedit'e gidip, sonra evimden otobüsle rıhtıma gidip 11.45 vapuru'na ve haliyle 12.30'da başlayacak olan dersime, beşiktaş iskeledeki okuluma yetişebilir miyim?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM